Vybrali sme 3 drahé a 3 lacnejšie GT autá z inzerátov

Občas to na človeka príde. Potrebuje veľké kupé, na ktorom sa prepraví do St. Tropez a Monaka a nebude unavený. Lietadlá sú v tomto prípade menej komfortnou možnosťou a ak práve máte tieto potreby, tak sme pre vás vybrali 3 drahšie GT do 85-tisíc a 3 lacnejšie do 30-tisíc eur. Bez ohľadu na vek, bez ohľadu na palivo, len dvojdverové kupé, ktoré je niečim zaujímavé. Začnime teda tými drahými.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
25.02.2022
Diskusia:
Zdroj: Rally Radosti

Vybrali sme 3 drahé a 3...

Auto-moto zaujímavosti

Drahé GT

1. Lexus LC500

Lexus ešte stále vyrába niečo, čo je stále ako ufo aj napriek tomu, že už má svoj vek. Ale to, čo nikdy nezostarne je poctivý atmosférický osemvalec. A presne taký je správnym receptom pre poriadne GT. Toto auto je jednoducho stále unikát, ktorý vie skĺbiť športové jazdenie s pohodlím na dlhých trasách.

Žltá fólia dáva tomuto kusu nezameniteľný vzhľad a môžete ho poznať aj z podujatí Rally Radosti, na ktorých bol vidieť. Spolu s červeným interiérom je naozaj perfektnou ukážkou toho ako môže GT vyzerať, keď nemá byť nenápadné a nemá sa schovávať. Plus k tomu pohon zadnej nápravy a 351 kW (477 k) robia z auta kúsok, ktorý spríjemní jazdy na francúzske pobrežie.

https://www.autobazar.eu/lexus-lc-500-sport-plus-id20720156.html

Vybrali sme 3 drahé a 3 lacnejšie GT autá z inzerátovZdroj: Autobazar.EU

2. Porsche 911

Model 911 je evergreen medzi GT, teda najmä tie základnejšie verzie. Veď tie nabrutálnejšie už sú špeciálnymi okruhovými mašinami. S klasickou Carrerou sa teda nedá nič pokaziť a generácia 991 patrí stále medzi tie najlepšie na každodenný život. Už je dostatočne moderná, ale zároveň nie je príliš drahá.

Čierno-čierna kombinácia je skôr nenápadná a vyzerá celkom bežne. Ale jazda v 911 je iná a je príjemná na dlhé trasy a zároveň v zákrutách dokáže aj základ pekne precvičiť hocičo, čo by sa chcelo naháňať. Víkendovka je to úplne dokonalá, avšak s 911 sa dá jazdiť aj každý deň a dokonca s rozumnou spotrebou.

https://www.autobazar.eu/porsche-911-carrera-pdk-id20783986.html

Vybrali sme 3 drahé a 3 lacnejšie GT autá z inzerátovZdroj: Autobazar.EU

3. Mercedes Triedy S kupé

Ak chcete loď, tak práve kupé od Mercedesu je zaujímavým kusom. V zákrutách sa mu síce nechce toľko ako menším a mrštnejším konkurentom, ale na diaľnici v Nemecku nebude cítiť ani u nás nepovolené rýchlosti. Toto je koráb, ktorý takmer cestuje  v čase, lebo únava zázračne neprichádza. Toto je, samozrejm, myslené obrazne, nie je to predsa DeLorean.

Sivá sa mu hodí a celkom vynikajú aj použité disky. V čiernom interiéri sa však dá stratiť a môže pôsobiť menej honosne ako bledý. Avšak faktom ostáva, že práve takáto kombinácia je najmenej náročná na údržbu. Ak jazdíte veľa kilometrov, tak toto bude kľúčovým faktorom. A tiež osemvalec s výkonom 335 kW (455 k).

https://www.autobazar.eu/mercedes-s-trieda-coupe-500-4matic-id20515112.html

Vybrali sme 3 drahé a 3 lacnejšie GT autá z inzerátovZdroj: Autobazar.EU

Lacnejšie GT

1. BMW radu 6

Nafta v kupé? Prečo nie. GT je o dlhých presunoch a eliminácia potreby tankovania je veľkou výhodou. A pritom výkon radového šesťvalca, 230 kW (313 k) je úplne dostačujúci. Dokonca tieto BMW motory nemajú ani typický naftový prejav a klepotanie.

Zaujímavá je farebná kombinácia, modro-čierna farba je v kontraste s červeným čalúnením interiéru. Obrovské zliatinové disky zase nechávajú vyniknúť línie karosérie. Vďaka relatívne komfortnému podvozku ani veľký rozmer diskov určite nevadí.

https://www.autobazar.eu/bmw-rad-6-coupe-640d-xdrive-id20783974.html

Vybrali sme 3 drahé a 3 lacnejšie GT autá z inzerátovZdroj: Autobazar.EU

2. Jaguar XK

Jaguar kupé vždy vedel. Stačí si spomenúť na legendárny E-Type, alebo pozrieť súčasný F-Type. Ale čo bolo medzi nimi? XK! A teraz je druhá generácia tohto modelu naozaj priťažlivou alternatívou za rozumné peniaze. Ak teda suma do 30-tisíc za kupé vyzerá rozumne.

Jedna z posledných verzii s päťlitrovým osemvalcom môže byť vhodným GT. Má tiež zadné sedadlá, ale tie sú použiteľné asi ako v každom inom z týchto špecializovaných áut. Tento model už má prepínanie režimov prevodovky, teda chodov, kolieskom. Znova je fakt, že bledé interiéry sú možno krajšie, ale tento čierny je trochu nadčasovejší.

https://www.autobazar.eu/jaguar-xk-50-v8-coupe-id20720983.html

Vybrali sme 3 drahé a 3 lacnejšie GT autá z inzerátovZdroj: Autobazar.EU

3. Audi S5

Audi väčšinou kupé nemá. A nemá to veľké kupé ako majú iné automobilky. Avšak A5, teda výkonnejšia S5 s osemvalcom vie poslúžiť aj ako vozidlo druhu GT. Má predsa osemvalec a pohon všetkých kolies. Na diaľniciach pri dlhých presunoch sa určite nestratí. Je však veľmi nenápadnou voľbou medzi takýmito autami.

Naviac keď je čierne. Červená by z neho spravila neprehliadnuteľné kupé, ale v čiernej ľahko zanikne v premávke. Aspoň, že má kontrastný hnedý interiér, ktorý dáva život vnútorným priestorom. Je až prekavpivé kam sa prepadli ceny týchto áut.

https://www.autobazar.eu/audi-s5-42-fsi-v8-quattro-tiptronic-id20719509.html

Vybrali sme 3 drahé a 3 lacnejšie GT autá z inzerátovZdroj: Autobazar.EU

Bonus

Hyundai Genesis Coupe

Hyundai a GT? Áno, boli časy, kedy aj Hyundai u nás predával kupé. A nie hocijaké, také, ktoré bolo pri prvých úvahách o vzniku samostatnej automobilky Genesis. Ako by to bolo teraz, v ponuke bolo s dvomi pohonými jednotkami. Jednou je prepĺňaný dvojliter a druhou väčší 3,8-litrový atmosférický motor V6.

Aj tu je tá najmenej vyzývavá farebná kombinácia. Sivá s čiernym interiérom je však vyvážená šesťvalcom pod prednou kapotou. Ten si neskôr miesto našiel aj v sedadne Hyundai Genesis. Tu je naladený na výkon 223 kW (303 k) a cez šesťstupňovú automatickú prevodovku poháňa zadnú nápravu. Aj v tomto prípade je auto štvormiestne, ale znova, tie zadné sedadlá sú naozaj núdzové, alebo skôr dekoračné.

https://www.autobazar.eu/hyundai-genesis-coupe-38-id20778265.html

Vybrali sme 3 drahé a 3 lacnejšie GT autá z inzerátovZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nissan Leaf vstupuje do ďalšieho štádia životaNissan Leaf je jedným z tých áut, ktoré naozaj priblížili elektromobilitu masám ešte...24. Február, 2022
02Porsche Macan T má byť obratné rodinné SUV so slávnym logomPorsche je aktuálne iba na niekoľkých modelových radoch, ale tie majú naozaj extrémne veľa...23. Február, 2022
03Top 5 zaujímavých a drahých karavanov z ponuky Autobazar.EUPredstavte si neobmedzený rozpočet a cestu okolo kontinentu, v tomto prípade po cestách, na...4. Február, 2022