Z BMW X7 spravili terénne auto

Je jasné, že v základnej konfigurácii je BMW X7 výhradne cestné auto so zlepšenou možnosťou prejazdov poľných ciest. Aj keď by auto nejaký terén zvládalo, tak majitelia si ho na to naozaj nekupujú. Kupujú si ho ako prepravník pre 6 alebo 7 osôb na lyžovačku. Manhart však trochu terénneho naladenia pridal.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
28.12.2020
Diskusia:

Z BMW X7 spravili terénne...

Auto-moto zaujímavosti

BMW X7 má dosť často obrovské disky, ktoré nemajú v láske ani len niektoré mestské problematické úseky, nie ešte terénnejšie etapy cesty. Preto Manhart použil na svoju kreáciu vizuálne menšie disky, ale stále s priemerom 20 palcov. Tie dodala firma Black Rhino Wheels, ktorá sa špecializuje na naozaj terénne autá. Rovnako terénu sú prispôsobené aj pneumatiky so špecifikáciou mud-terrain. Pneumatiky majú stále extrémny rozmer 305/50 R20.

Z BMW X7 spravili terénne autoZdroj: Manhart

Bonusom ku kolesám je aj upravený vzduchový podvozok, ktorý zdvihne svetlú výšku až o 40 milimetrov. Manhart svoju kreáciu nazval X7 Dirt Edition a aj to vyzerá, že sa prachu veru nezľakne. Úpravca tvrdí, že s takýmito úpravami sa dokonca X7 nezastaví ani pred kamenistými prejazdami. Treba však uznať, že sa podarilo z luxusne pôsobiaceho krížnika na dlhé vzdialenosti spraviť niečo, čo pripomína auto, ktoré by upravoval Mad Max.

To, že auto vyzerá ako pancierové je len zdanie za ktoré vďačí matnej čiernej fólii. Dokonca má aj imitáciu nitovaných spojov priamo na karosárskych dielcoch, čo by mohol zdanie ešte podporovať. Reálne BMW ani nevyrába pancierovú X7, na to musí stačiť X5 Protection s kategóriou odolnosti VR6.

Z BMW X7 spravili terénne autoZdroj: Manhart

Ako základ pre úpravu použil Manhart osemvalec schovaný za označením M50i. Ten má štandardne 390 kW (530 k). Po zásahu však produkuje výkon 479 kW (650 k). Krútiaci moment sa dostal zo základného stavu a hodnoty 750 Nm na 920 Nm. Motor stále spolupracuje s osemstupňovým automatom od ZF a pohonom všetkých kolies xDrive.

Toto rozhodne nie je prvýkrát, kedy Manhart ukázal na základe modelov BMW verziu Dirt Edition. Stalo sa tak aj s prvou generáciou X6 a aj s druhou. Otázka je koľko zákazníkov reálne pristúpi k takémuto druhu úprav a z luxusne vyzerajúceho auta spraví apokalyptickú mašinu, ktorá vyzerá, že naozaj zvládne aj koniec sveta a bude jazdiť ďalej.

Reálne bude najväčší záujem o optimalizáciu motora a zvýšenie výkonu. Nastavenie podvozku a disky budú v jeho tieni.

Z BMW X7 spravili terénne autoZdroj: Manhart

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Skúsili sme nový Hyundai Tucson, má až prémiový nádychHyundai predstavil tretiu generáciu modelu Tucson. Prvá bola kedysi dávno, druhá však...11. December, 2020
02Lamborghini postavilo auto bez čelného skla na normálne cestyAuto bez čelného skla je unikát, ale nie je to úplne nevídaná možnosť, veď Ferrari malo...23. December, 2020
03Prvá jazda: Cupra Ateca prekvapila na prvej jazde praktickosťouS tými značkami koncernu je to zaujímavé. SEAT Ateca je tým SUV, ktoré vzniká popri Škode...8. December, 2020