Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Značka DeLorean má nové auto, dcéra zakladateľa je proti

DeLorean sa vracia. Nie z budúcnosti, ani z minulosti, ale do prítomnosti s novým elektrickým autom ktoré sa nazýva Alpha5. Veľa inšpirácie čerpá v pôvodnom modeli značky s názvom DMC-12. Ku poznaniu inšpirácií určite prispievajú dvere uchytené v strede strechy vyklápajúce sa nahor. Prinášajú pocit, že toto by mohlo aspoň čiastočne byť nástupcom slávneho filmového vozidla.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
10.06.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: DeLorean

Značka DeLorean má nové...

Auto-moto zaujímavosti

Znovu oživené DeLorean Motors teda predstavilo auto s obrovskými kolesami, moderným dizajnom a úzkymi svetlami vpredu a vzadu. Na vodičovom blatníku je nabíjací konektor a, čo je dôležitejšie, po otvorení dverí sa dá nastúpiť do štvormiestneho interiéru.

Značka DeLorean má nové auto, dcéra zakladateľa je protiZdroj: DeLorean

Vnútro už nemá filmové tlačidlá, má miesto nich relatívne veľký dotykový displej. Vlastne nič iné sa aktuálne ani čakať nedalo. Vodič má pred sebou ďalší displej, ktorý zobrazuje všetky dôležité informácie o jazde a volant má sploštenú spodnú časť. Nastupovanie dozadu zjednodušuje absencia druhého stĺpika karosérie, ktorý by nebol možný vzhľadom na použitý systém dverí.

Značka DeLorean má nové auto, dcéra zakladateľa je protiZdroj: DeLorean

Zatiaľ nie je jasné aké všetky parametre bude mať Alpha5, ale automobilka potvrdila zrýchlenie na stovku za 3,5 sekundy a maximum elektronicky obmedzené na 240 km/h. Hovorí sa o kapacite batérie 100 kWh, čo by podľa prísnejších amerických noriem EPA mohlo znamenať 485 kilometrový dojazd na plné nabitie. Všetky tieto parametre má však základná verzia. Je teda možné, že časom pribudne aj nejaká výkonnejšia a zaujímavejšia alternatíva, možno aj s väčším dojazdom.

Značka DeLorean má nové auto, dcéra zakladateľa je protiZdroj: DeLorean

Konštruktérom DeLoreanu sa podarilo spraviť karosériu s koeficientom aerodynamického odporu iba 0,23. Celkovo má karoséria dĺžku 4 995 mm a šírku 2 044 mm. So zavretými dverami meria na výšku 1 370 mm takýto DeLorean bude vznikať v Taliansku, pričom dodávateľ komponentov pohonu bude z Veľkej Británie. DeLorean hovorí, že hodlá vyrobiť iba 88 kusov tohto vozidla. Toto číslo evokuje práve film Návrat do budúcnosti, kde 88 miľ za hodinu bolo nutné dosiahnuť na cestovanie v čase. Do produkcie sa tento nový model dostane v roku 2024.

Značka DeLorean má nové auto, dcéra zakladateľa je protiZdroj: DeLorean

Aj keď Alpha5 vyzerá veľmi schopne, nie každý je s vývojom spokojný. Kat DeLorean Seymour, dcéra Johna Z. DeLoreana veru nie je spokojná. Súčasná spoločnosť DeLorean Motor Company nie je žiadnym pokračovateľom pôvodnej spoločnosti DeLorean zo sedemdesiatych rokov. Je pokračovateľom DeLorean One, poštovej spoločnosti, ktorá bola niečím úplne iným. Kat DeLorean nie je však proti autu samotnému, ale proti používaniu mena bez akéhokoľvek prepojenia na ich rodinu.

Značka DeLorean má nové auto, dcéra zakladateľa je protiZdroj: DeLorean

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Test: Dacia Spring - Vstupná brána do elektromobilitySlová o tom, že elektromobilita je drahá sú stále v klasických krčmových rečiach. Áno...27. Apríl, 2022
02Nové BMW X1 je väčšie a môže byť plne elektrickéNemecká automobilka BMW postupne rozširovala počet crossoverov a SUV na takú hranicu, že v...2. Jún, 2022
03Nový Renault Megane je len elektro! Ako sa s ním jazdí?Snahy o elektrické portfólio vidno u viacerých automobiliek. Najlepšie sa to, bez pochýb,...18. Máj, 2022