Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

BMW Touring Coupe, zatvorená Z4 možno bude limitkou

Čo si myslíte o dizajne automobilov BMW súčasnosti? Napríklad Dvojka kupé? Kontroverzná. Sedmička? Polarizujúca. Sedmička? Rozpačitá. Avšak niektoré modely si nechávajú svoju klasickú tvár, ktorá je viac kompatibilná s mainstreamovým použitím, napríklad klasická Trojka a Päťka. Prienik týchto dvoch náhľadov na dizajn mníchovskej automobilky predstavuje nový koncept s názvom BMW Concept Touring Coupe.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
23.05.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: BMW

BMW Touring Coupe,...

Auto-moto zaujímavosti

Čo vlastne tento nový koncept je a čo predstavuje? Je to vlastne uzavretá alternatíva ku BMW Z4, ktorú automobilka nechcela vôbec sériovo produkovať. Je to auto, ktoré malo zostať iba konceptom ukázaným verejnosti v rámci dizajnérskych cvičení na Concours’d Eleganza. Na exkluzívnej výstave však vozidlo vzbudilo taký veľký rozruch, že BMW uvažuje o veľmi obmedzenej sériovej produkcii. A teraz už viete, že ho chcete. Vyzerá fantasticky, jazdiť musí tiež tak.

BMW Touring Coupe, zatvorená Z4 možno bude limitkouZdroj: BMW

V podstate BMW zobralo model Z4 M40i, čiže vrcholnú verziu, a miesto skladacej zadnej strechy mu dalo pevnú strechu s trojdverovým usporiadaním. Toto je doslovné vyjadrenie konceptu, ktorý sa nazýva Shooting Brake. Je to auto, ktoré je kombi, ale je odvodené od dvojdverového kupé, v tomto prípade od dvojdverového roadsteru. Takto to malo byť vždy. Žiadne štvordverové Shooting Brake nemajú v názvosloví šancu oproti tejto klasike.

BMW Concept Touring Coupe využíva všetky detaily, ktoré robia BMW tým pravým a príťažlivým BMW. To znamená aj klasickú Hofmeisterovu líniu, ktorá je v spodnej časti okien pri pohľade na bočnú časť a tesne pred koncom vyskočí smerom nahor. Veľký nepomer medzi prednou a zadnou účasťou v dĺžke je zase odkazom na veľmi kontroverzný model Z3 Coupe, ktorý sa ukázal už v deväťdesiatych rokoch. Toto je vlastne znovuzrodenie Z3 M Coupe aj vzhľadom na pohonnú jednotku.

BMW Touring Coupe, zatvorená Z4 možno bude limitkouZdroj: BMW

BMW teda uvažuje o znovuzrodení špecifického kupé s tromu dverami, ale iba vo veľmi obmedzenom produkčnom cykle. Čiže ak chcete pekné auto od BMW, pričom vám nesedia úplne nové tvary, tak máte stále možnosť siahnuť po tomto, ale nebude to úplne lacné. Dostanete však výborný benzínový radový šesťvalec v naozaj malom aute, čo už rozhodne nie je zvykom a štandardom v súčasnej produkcii. Mohol by mať výkon viac ako 265 kW (360 k).

BMW Touring Coupe, zatvorená Z4 možno bude limitkouZdroj: BMW

Interiér tohto konceptu je dokonca ešte ten starší bez nového iDrive 8, ktoré má spojené displeje. Tu ich máte pekne rozdelené na dva samostatne oddelené fyzickým predelom. Je to jeden z najkrajších konceptov, ktorý má reálnu šancu na naozaj obmedzenú sériovú produkciu. Preto netreba váhať a ak máte zbytočných niekoľko stoviek tisíc eur, tak sa vám môže investícia do budúcna aj vrátiť. Všetko ale za predpokladu, že sa BMW naozaj rozhodne toto auto v budúcnosti vyrábať aspoň v tom malom počte.

BMW Touring Coupe, zatvorená Z4 možno bude limitkouZdroj: BMW

Táto karoséria je ale stále ojedinelá, lebo nikto nič podobné neponúka. Možno najbližšie k konceptu je Porsche 718 Cayman a Toyota Supra, ale tie sú klasickými kupé bez náznaku tejto praktickej časti. V zadnej časti predsa vznikol priestor na odloženie batožiny, prípadne, keďže je to Shooting Brake, strelných zbraní. A ak meriate objem týchto priestorov na golfové vaky, taktiež nebudete sklamaní. Možno vojdú aj tri.

BMW Touring Coupe, zatvorená Z4 možno bude limitkouZdroj: BMW

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Prvá jazda: BMW XM je nekompromisný hybridAutomobilka BMW ma sekciu M už pod svojimi krídlami pekne dlho a už nie je samostatnou...2. Máj, 2023
02Prvá jazda: BMW iX1 - Silný hráč v elektrosveteAutomobilka BMW na Slovensku ukázala svoj model iX1, ktorý je najmenším elektrickým SUV....25. Apríl, 2023
03Nový Mercedes triedy E: Áno, má aj selfie kameruMercedes triedy E dozrel do predstavenia ďalšie generácie. Je úplne nová a s predchodcom...27. Apríl, 2023