Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Mercedes s nájazdom 702 080 km takmer ako nový!

Mercedes s nájazdom 702 080 km takmer ako nový! Tento unikátny kráľ nájazdu na seba strhne pozornosť všade tam, kde sa objaví. Môže za to skvelý vzhľad a dobrý zdravotný stav aj po extrémnom počte kilometrov na tachometri! Nebudeš veriť vlastným očiam pri pohľade na fotografie!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
18.03.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: mobile.de/SH Trading Inh Hahdi

Mercedes-Benz E 200...

Auto-moto zaujímavosti

Krásavec na fotografiách s takmer bezchybným lakom a podozrivo dobrým „zdravotným stavom“ nečakal na objavenie nečinne v pohodlnej garáži. Najazdil v priemere 110 000 kilometrov ročne počas dlhých 7 rokov. Aké škrabance a „rany na duši“ a pod kapotou, utŕžil počas služby? Nenechaj si ujsť detailné zábery. Aj tento medveď prekvapí, tak ako sme pri reputácii vysokého nájazdu a životnosti u týchto mašín, zvyknutí.

Mercedes E 200 W212 2015 takmer ako nový - Nájazd viac ako 700 000 km cena 7 990 eur!Zdroj: mobile.de/SH Trading Inh Hahdi

Nájazd 110 000 km ročne počas 7 rokov

Pri obhliadke jazdeného auta nič nepoteší viac ako to, keď na tachometri svieti minimálny nájazd alebo je technický stav vozidla priaznivejší ako pomer nájazdu a opotrebenia vzhľadom k veku. Poctivo najazdené kilometre, ktoré sa nezapíšu do vrások, sú jasným dôkazom dobrej životnosti. Samozrejme, treba vyzdvihnúť aj súvislosť starostlivosti a spôsobu garážovania a celkovej kondície automobilu. Aj tento príjemný faktor spĺňa dnešný kráľ nájazdu a nízkeho opotrebenia.

Mercedes-Benz E 200 BLUETEC 7G-TRONIC PLUS

Jedným možným scenárom je príbeh Mercedesu s históriou, v ktorej vysoký nájazd automobil najazdil za relatívne krátke obdobie, pričom nedošlo k vážnejšiemu opotrebeniu. Mercedes-Benz E 200 Bluetec W212 vo verzii kombi s označením S212 bol registrovaný v polovici roku 2015. Za necelých 7 rokov podobná priemerná jazdenka najazdí 70 000 až 100 000 tisíc kilometrov.

Mercedes s nájazdom 702 080 km takmer ako nový! Zdroj: mobile.de/SH Trading Inh Hahdi

Mercedes s nájazdom 702 080 km takmer ako nový

Trieda E priam volá po vyššom nájazde a väčšinou končí v rukých majiteľov, ktorí s pohybom kilometrového nájazdu na tachometri nemajú problém. Mohli by si namýšľať, že sú výnimoční. To však ešte nestretli majiteľa tejto rarity. Faceliftovaný Mercedes-Benz triedy E W212 najazdil za 6 a pol roka viac ako 700 000 kilometrov pri plnom zdraví! Pri pohľade na exteriér vozidla by sa pri odhade veku a nájazdu vozidla mohol nepríjemne pošmyknúť. Podľa stavu interiéru už možno predpokladať, že automobil zažil poriadnu dávku cestovania. Tento exemplár má na konte presný nájazd až 702 080 kilometrov!

Príkladná starostlivosť majiteľa + cena 7 990 eur

História vozidla siaha k roku 2015 v Nemecku. Počas celej svojej doterajšej „kariéry“ toto vozidlo pravidelne míňalo brány autorizovaného servisu Mercedesu-Benz. Toto nie je výzva k zváženiu kúpy. Kuriozita týchto rozmerov sa však ťažko nájde hocikde na svete. Tak extrémne ojazdené auto môže čoskoro stratiť dych. Cena 7 990 eur však môže priviesť nového majiteľa k ďalším stovkám najazdených kilometrov. Sama o sebe však nijak nevyniká a nie je v tomto príbehu stredobodom pozornosti.

Mercedes s nájazdom 702 080 km takmer ako nový! (interiér))Zdroj: mobile.de/SH Trading Inh Hahdi

Stočenka ako vyšitá?

Pri pohľade na tento automobil je až podozrivo zachovalý na udávaný nájazd. Práve tu môže byť háčik. „Stočenky“ sa tešia popularite u našich susedov a z času na čas sa dostanú do ponuky a lákajú podozrivo výhodnou cenou a nepochopiteľne nízkym nájazdom. Stáčanie kilometrov bolo v minulosti národným športom väčšiny krajín, vďaka veľkému tlaku na objasňovanie prípadov a tvrdé tresty sa podarilo situáciu stabilizovať. Z času na čas však vyskočí ponuka na kúpu vozidla podobných kvalít ako v tomto inzeráte.

Pozor na podvodníkov

Dohľadať podrobnú históriu nemeckých áut, ktoré sem prišli z dovozu je komplikované. Ani dnes neexistuje jednotný a 100 % spôsob riešenia problému. Ako sa brániť pred kúpou automobilu s manipulovaným nájazdom? V prvom rade sa nenechať strhnúť legendami, ktoré sa tradujú o nezničiteľných strojoch s nájazdom 150 alebo 300 000 kilometrov. Skutoční mohykáni zvládnu omnoho viac!

Reálny nájazd – na čo ďalšie si dať pozor pri kúpe?

Tento stroj nenesie znaky manipulovania s nájazdom, napriek tomu sa ľahko môže stať terčom nekalých praktík malých predajcov, ktorí budú chcieť jeho parametre a možné silné stránky vybičovať k dokonalosti. Ako najlepšie preveriť históriu ojazdeného auta? Pri skúmaní dokumentácie skutočne nič nepodceň a daj si záležať pri skúmaní dokumentácie a hodnotení histórie a originality identifikačných znakov. Ako sa ti tento mohykán nájazdu páči? Po akú hranicu nájazdu by si pri týchto strojoch šiel do kúpy? Podeľ sa s nami o názor.

Mercedes E 200 W212 2015 takmer ako nový - Nájazd viac ako 700 000 km cena 7 990 eur! (Inzerát))Zdroj: mobile.de/SH Trading Inh Hahdi

Značka: Mercedes-Benz 

Model: E 200 BLUETEC 7G-TRONIC PLUS

Najazdených: 702 080 km

Výkon: 100 kW, 136 koní
Palivo: diesel

Spotreba (kombinovaná): cca 4,6 l/100 km 
Spotreba (mesto): cca 5,6 l/100 km 
Spotreba (mimo mesta): 4,0 l/100 km

Emisie CO₂: cca. 119 g/km (kombinované)

Počet miest na sedenie: 5
Počet dverí: 4/5
Prevodovka: automatická
Emisná trieda: Euro 6
Prvá registrácia: 07/2015
Klimatizácia: 2-zónová automatická 
Parkovací asistent: vpredu, vzadu
Airbagy: predné, bočné a iné airbagy
Farba: strieborná
Interiér: celokožený, čierny

Zdroj: mobile.de

Mercedes-Benz E 200 BLUETEC 7G-TRONIC PLUS

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Golf Rallye G60 rarita: Po prerábke za polovicu ceny na predaj za 42 000 €Raritný Golf Rallye G60 od prerábky najazdil len 2 238 km a môže byť tvoj. Čo ponúka...14. Marec, 2022
02Najbezpečnejšie autá roku 2021: Exceluje Škoda, prepadákom je Dacia! Medzi víťazmi populárnych testov Euro NCAP exceluje značka z Mladej Boleslavy! Po...12. Marec, 2022
03Mercedes lacnejší ako Fabia: SL beštia drtí konkurenciu aj po 30 rokoch!Povedal by si, že prídu časy, keď tento vysnívaný automobil získaš lacno aj v slušnom...8. Marec, 2022