Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda
Magazín Autobazar.EU Moto svet a koronavírus (COVID-19)

Moto svet a koronavírus (COVID-19)

Medzinárodne hľadaný milionár zo SR v Dubaji na fotke s pilotom F1

Nestáva sa často, že sa medzinárodne hľadaná osoba nájde vďaka fotografii na webe. V prípade hľadaného Miroslava Výboha, spájaného s osobou Róberta Fica, sa však potvrdilo staré známe „nikdy nepodceňuj silu sociálnych sietí.“ 

Pomôžme autobazárom, podpíšme petíciu za ich otvorenie!

Situácia je vážna, čo sa týka pandémie ochorenia Covid-19, ale zároveň spôsobuje aj mnohé ďalšie ekonomické problémy a stavia jednotlivcov a postupne aj celé hospodárstvo do krízových sfér. A presne toto zasahuje aj do fungovania autobazárov. Niektoré proste fungovať nemôžu.

Aktuálne: Tisícky kamiónov na hraniciach Británie kvôli mutácii koronavírusu

Internetom sa šíria zábery niekoľko tisíc stojacich kamiónov z hraníc Británie. Ukazujú obrovské množstvo nákladných vozidiel odstavených z dôvodu výluky kvôli novej mutácii koronavírusu. Letecké zábery doslova berú dych! Posúď sám.

Video špeciál: Karavany sú vďaka koronakríze ešte viac cool

Túžite po letnej dovolenke, ale koronakríza vám skrížila plány? Nie ste sami, podobné problémy riešia tisíce Slovákov. Pripravili sme pre vás nový video formát s Michalom Karpatom. 

Rozhovor: Iľja Majda z Motor-Car, o aktuálnej situácii na trhu s novými autami

Predaj nových áut sa počas koronakrízy výrazne prepadol. Showroomy boli zavreté a ani zákazníci sa práve nehrnuli do nákupu. Situácia sa však postupne stabilizuje a predajcovia už opäť fungujú v normálnom režime. Ako však bude vyzerať budúcnosť automobilového trhu po koronakríze? Podporí štát predaj nových áut opätovným „šrotovným“, tak ako to urobil pri kríze pred desiatimi rokmi?

Po drastickom prepade sa trh s jazdenkami dostáva do normálu aj v USA a Kanade

Každému je jasné, že globálny problém s výrusom COVID-19 sa prejavil aj na predaji automobilov. Nezasiahlo to len nové vozidlá, ale tiež jazdené. Určitý čas boli predaje takmer zmrazené. Avšak v USA a Kanade sa trh znova naštartoval a dosahuje takmer rovnaký objem ako v rovnakom období minulého roka.

Rozhovor s Petrom Kuruczom z Auto PDK o aktuálnej situácii na automobilovom trhu

Koronavírus výrazne zasiahol predaj nových aj jazdených automobilov. Preto sme sa rozhodli opýtať Petra Kuruzca, majiteľa autobazáru Auto PDK - ako teraz fungujú autobazáre, či ľudia majú aj v tomto čase opäť záujem o kúpu áut a aký ďalší vývoj automobilového trhu nás čaká.

 

Video: Ruský spôsob boja s koronavírusom

Toto monštrum pri práci nikde inde na svete neuvidíš! Potlačenie nepriateľa znamená v Rusku použitie ťažkej techiky a účinných zbraní. Rusi používajú na boj s kornavírusom prúdové motory stíhačiek! Neveríš? Sleduj video z boja s koronavírusom! 

Koronavírus: extrémny prepad predaja nových áut, až o 85%!

Automobilový priemysel je nosným pre mnohé krajiny. Slovensko nie je výnimkou, pociťujú to aj tisíce zamestnancov našich automobiliek, ktorí museli nútene ostať doma. Nuž a automobilový biznis nezarába, keď sa autá nepredávajú. A tie sa teda skutočne nepredávajú. Pokles na trhu je extrémny. V niektorých krajinách možno až likvidačný.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Sú otvorené showroomy. Čo to znamená?

Od dnes, čiže 22. apríla sa svet vracia do bežnejšieho fungovania. Okrem ďalších obchodov, športovísk a služieb dlhodobého ubytovania to znamená aj otvorenie predajní automobilov, vozidiel, vrátane autobazárov. Tieto opatrenia sú dôležité vzhľadom na zhoršujúci sa ekonomický stav krajiny a tiež jednotlivcov. Otvorenie nových prevádzok bude znamenať čiastočné oživenie. Ako teda bude fungovať pre nás zaujímavá automobilová sekcia a čo treba mať na pamäti?

Koronavírus: doktorka v USA prekročila rýchlosť, policajt jej dal svoje respirátory!

Polícia má na Slovensku určite plné ruky práce. Nie každý to však vníma. Polícia je často krát aj terčom posmechu a najrôznejších vtipov. Treba povedať, že tomu veľa krát aj sama pomáha. Napríklad nezmyselné pokutovanie aj počas nezvyčajných situácií. Nie všade však polícia postupoje takto.

Premiér povedal kedy otvorí autobazáre, predajne áut a taxi služby

Premiér Igor Matovič dnes oznámil plán otvárania krajiny, na ktorý s napätím čakalí státisíce ľudí na celom Slovensku. Autobazáre a predajne automobilov otvorí medzi prvými.

Budeme jazdiť zadarmo? Ceny ropy padli do záporných hodnôt

Ceny ropy na obidvoch trhoch sú dlhodobo v poklese. Podpísala sa poto obchodná vojna ropných krajín, ako aj prebytok ropy po vypuknutí koronavírusovej pandémie na celom svete. Teraz však trhy zažívajú neuveriteľný šok, ktorý sa doteraz nikdy nestal. Ceny ropy sú v záporných číslach a firmy ťažiace ropu sú ochotné za jej odkúpenie platiť. 

Vytvorte s mobilom jednoduché prezentačné video svojho auta

Prinášame vám jednoduchý návod ako len s pomocou vášho mobilu vytvoríte jednoduché a pekné prezentáčné video svojho auta. Zviditeľníte tak svoj inzerát (počas krízy ale aj mimo nej).

On-line overenie údajov o najazdených kilometroch

Informácie o najazdených kilometroch sú od 20.mája 2018 zaznamenávané do Registra prevádzkových záznamov vozidiel (RPZV). Štátny register zriadilo Ministerstvo dopravy a výstavby SR za účelom eliminácie podvodov so stočenými kilometrami. Údaje z registra boli doteraz dostupné formou výpisu, tzv. ODO-Passu len po kontrole odometra (počítadla prejdenej vzdialenosti) a zápise aktuálnej hodnoty najazdených kilometrov spolu s fotodokumentáciou.

Predaj áut mimo uzavretých prevádzok je oficiálne povolený

Autobazar.eu pre vás zisťoval, aké sú možnosti predaja jazdených a nových vozidiel v časoch koronavírusu. Dostal sme oficiálnu odpoveď z Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (UVZ SR).

Koronavírus: rúško v aute, je potrebné?

Situácia okolo šíriaceho sa vírusu COVID-19 viac či menej ovplyvnila každého z nás. Ak ste učiteľom, museli ste ostať doma, v inej práci ste si možno museli navyhnúť na home office či ostať doma s deťmi. Ak z nejakého dôvodu zmenu nepociťujete, minimálne rúško na tvári pri pohybe na verejnosti sa stáva samozrejmosťou. Ničím výnimočným nie je vidieť vodičov za volantom v rúškach. Je to naozaj potrebné?

SEAT vyrába pľúcne ventilátory z motorčekov stieračov

Výrobná linka pre SEAT Leon v závode Martorell sa takmer nedá poznať. Dnes sa už na nej nevyrábajú komponenty pre automobily, namiesto nich z linky schádzajú automatické pľúcne ventilátory pre zdravotníctvo, bojujúce s epidémiou vírusu COVID-19. Prechod z výroby automobilov na výrobu ventilátorov v rekordnom čase je výsledkom intenzívnej práce mnohých zamestnancov značky SEAT a veľmi silnej motivácie - solidarity.

Pracoviská KO môžu v tomto období vykonávať svoju činnosť

Na základne opatrenia, ktoré vydal Úrad verejného zdravotníctva SR, môžu pracoviská kontroly originality (PKO) od 30. marca 2020 vykonávať svoju činnosť rovnako ako stanice technickej kontroly a pracoviská emisnej kontroly. Pracoviská KO musia podobne ako iné prevádzky v súčasnom období zabezpečiť dodržiavanie prísnych hygienických opatrení:

Koronavírus: ŠPZ na želanie, recesia, alebo je to už cez čiaru?

Koronavírus je dnes všadeprítomná téma bežných dní. Rieši ho každý. Tí, ktorí sú v práci vírus rozoberajú v práci, rieši sa doma, v médiách, všade. Jeho obrovská mediálna sila dokáže niekoho opantať až tak, že stratí súdnosť, čo je správne a vtipné a čo je už cez čiaru. A niečo takéto sa stalo v tomto prípade.

Najčítanejšie

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.