Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda
Magazín Autobazar.EU Rady a tipy

Rady a tipy

Ako predĺžiť životnosť motora? Jednoduchý krok pred výmenou oleja

Tento jednoduchý postup pred výmenou oleja dokáže zázraky, čo sa životnosti pohonnej sústavy týka. Ako na to? Dôležitým krokom naviac je použitie nasledujúceho "predskokana" pri výmene oleja. Prečo nezabúdať na preplach motora?

Jazda cez vodu za 2 000 € : Čo sa stane, ak motor nasaje vodu?

Ak ste si mysleli, že prejazd autom cez vodu je len nevinná zábava, mýlite sa. Zábavná jazda autom v daždi alebo po vodou zaplavených úsekoch sa môže majiteľom poriadne predražiť. Oprava za 2 000 €.

Ako sa zisťuje skutočný stav kilometrov na jazdenke a jej história?

Pri kúpe jazdenky sa môžete obrátiť aj na odborníkov. Nie každý má také vedomosti a skúsenosti, aby bol schopný posúdiť stav vozidla, poprípade nájsť chyby, ktoré by nám naše budúce jazdenie mohli skomplikovať a predražiť kúpu jazdenky aj o tisíce eur.

Servisné rady pre motoristov: Čo nepodceniť v marci?

Aké témy sa riešia v automobilovom svete pred príchodom jari? Motoristi v marci často hľadajú rady a informácie týkajúce sa údržby a servisu svojich áut. Tu sú niektoré užitočné servisné rady pre Vás.

Ako zistiť majiteľa vozidla podľa EČV?

Stala sa ti škodová udalosť alebo si potrebuješ overiť vlastníka motorového vozidla? Ak chceš zistiť, kto je majiteľom auta podľa EČV, môžeš sa k vodičovi dostať jednoducho cez telefón!

Diaľnice zadarmo: Kto môže požiadať o výnimku z poplatku?

Zistitli sme, aké sú možnosti z hľadiska úľav, pre čo najväčšiu skupinu vodičov. Našli sme spôsob ako množstvo Slovákov ušetrí peniaze. Tisíce Slovákov môžu požiadať o výnimku. Kto môže používať slovenské diaľnice bez poplatku?

3 kroky - Jarná starostlivosť o auto: Čo nepodceniť?

Zima autám nepraje. Po zime je, viac ako kedykoľvek, dôležité nepodceniť 3 kroky jarnej údržby. Tieto jednoduché úkony pomôžu ochrániť tvoj automobil pred problémami.

Prehlásenie auta je jednoduchšie. Ale naozaj?

Každý teraz počúva zo všetkých strán o zvýšených poplatkoch na prehlásenie pre výkonné vozidlá staršieho roku výroby platných od 1.4.2023. Ale celkom potichu sa prejavila zmena s novými evidenčnými číslami a možnosťami ako prehlásiť už prihlásené vozidlo. Aj tu máme nový systém, ktorý už aktuálne funguje a je trochu iný od toho predtým. Pozrime sa teda, čo sa zmenilo a ako jednotlivé úkony fungujú. Zmena poplatkov je stále hudba budúcnosti, preto treba vedieť aj o týchto nových procesoch.

Na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného auta?

Kúpa jazdeného auta je stále viac a viac v kurze, pretože nových áut zatiaľ stále nie je dostatok. Čakacie doby pri nových autách sa dokážu vyšplhať aj na rok a viac. To znamená, že niektorí, ktorí nechcú čakať siahajú po vozidlách s nižším nájazdom a určitým vekom, lebo tie sú dostupné hneď a silnie aj trh so staršími autami. Lenže nie všetky takéto vozidlá sú v dobrom stave a niektoré mohli počas svojho života prekonať aj ťažšiu ujmu v rámci nehody. Ako teda skontrolovať auto? Na čo si treba dať pozor ak kupujete jazdené auto? Je niekoľko základných rád, ktoré by každý mal zvážiť a ktoré vám trochu priblížime.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Ako pripraviť auto na zimu? Tieto rady nepodceňuj!

Zimné počasie si môže vybrať svoju daň na autách a zhoršené poveternostné podmienky môžu byť nebezpečné. Prípravu vyžadujú nové aj staré autá. Ako pripraviť auto na zimu? Na čo nezabudnúť?

Ako predať auto? Užitočný návod

Zmena vozového parku domácnosti, prípadne jednotlivca znamená zbavenie sa jedného auta a kúpu druhého. Kým kúpa už je hlavne o preferenciách, samotný predaj je trochu zložitejší. Prinášame vám tipy, ako predať auto rýchlo, efektívne, no hlavne k vašej spokojnosti. A to bez ohľadu na to, či si zvolíte predaj priamo do autobazáru alebo to skúsite online.

Kvalitný zvuk v aute? Správne ozvučenie môžete docieliť aj takto

Nikto v aute nechce „šumítko“, väčšina vodičov si jazdu s hudbou neskutočne užíva a chce v aute vytvoriť dokonalé ozvučenie na úrovni koncertnej sály. Koľko stojí kvalitné ozvučenie? Ako na to? Inšpiruj sa našimi tipmi v článku! 

Poradíme vám ako vybrať detskú autosedačku

V každom aute by mali rodičia používať pre svoje dieťa príslušnú detskú sedačku, dokonca to ukladá samotný zákon. A nie je to len tak pre nič-za nič. Detská sedačka je optimalizovaná na veľkosť dieťaťa a tým pádom ho dokáže lepšie ochrániť v prípade nárazu. Je však dôležité dbať na to, aby bolo dieťa v tejto sedačke dobre upevnené a tiež aj aby bola sedačka dobre upevnená.

Zimná starostlivosť - umývanie, voskovanie: Treba v zime auto umývať častejšie?

Zima je obdobím, kedy sa názory odborníkov na dôležitosť častejšieho umývania môžu líšiť. Ktorá zimná starostlivosť dokáže predĺžiť životnosť jednotlivých častí a ochrániť karosériu pred koróziou a poškodením? 

Ako znížiť emisie auta?

Každý vie, že okrem pravidelnej technickej kontroly autá absolvujú aj kontrolu emisnú. Tá býva zväčša trochu problematickejšia, lebo technické veci nie je také zložité a nákladné opraviť. Dôvodov na znižovanie emisií je však viac. Jeden aspekt je teda technická kontrola a druhý aspekt je vnútorné presvedčenie o znižovaní emisií z dôvodu lepšieho ovzdušia a pomalšieho globálneho otepľovania. Aj keď tu výskumy hovoria, že treba čo najmenej lietať a riešiť dopravu vecí loďami.

Poradňa: Čo robiť pri krádeži firemného motorového vozidla zvereného do užívania

V jednom z minulých článkov sme sa zamerali na viaceré právne aspekty dopravnej nehody alebo škodovej udalosti v prípade firemného vozidla zvereného do užívania zamestnancovi. V tomto článku sa zameriame na vybrané právne aspekty krádeže motorového vozidla, najmä na pracovnoprávne aspekty v súvislosti so zodpovednosťou zamestnanca za škodu.

 

Ktorá farba auta stráca na cene najmenej?

Žlté alebo červené? Alebo módny odtieň „Ametrin Metallic“ od BMW - unikátnu farba z dielne divízie BMW Individual v hodnote 1950 dolárov? Akú farbu auta vybrať s ohľadom na najlepšiu šancu predaja? Ktorá farba auta stráca na cene najmenej?

Poradňa: Ako zapísať kolesá do Osvedčenia o evidencii?

Niekedy príde čas, kedy treba na auto nahodiť nové disky a ideálne krajšie, väčšie a s nižším profilom pneumatiky. Avšak nie všetky disky sedia na konkrétne auto. Ako zistiť ktoré disky sú vhodné a ako ich, prípadne doplniť do osvedčenia o evidencii? A prečo je toto vhodné spraviť?

Viete kedy máte použiť ktoré svetlá? Môžete použiť parkovacie svetlá ako denné svietenie?

Moderné autá sú vybavené viacerými druhmi svetiel, ktoré majú funkciu hlavne bezpečnostnú. Nie je to len o tom, aby ste videli, ale aj o tom, aby ste bol videní. Kvôli tomu vznikli aj denné svetlá, ktoré sú síce dizajnovým prvkom áut, avšak ich primárne určenie je zlepšiť a zrýchliť zaregistrovanie auta ostatnými vodičmi. Auto má, v súčasnosti, niekoľko druhov svetiel, pozrime sa na to aké sú.

Motorový olej: Ako, kedy a prečo meniť?

Motorový olej je základnou súčasťou každého spaľovacieho motora. Zabezpečuje to, že sa v ňom hýbe to, čo sa hýbať má. Elektormotory olej nepotrebujú, preto pre ne výmena ani nie je relevantná. Pozreli sme sa na základné fakty o tom ako sa správať k motorovému oleju a zodpovedali na niektoré základné otázky.

Najčítanejšie

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.