Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda
Magazín Autobazar.EU Testy

Testy

Test: Mercedes-Benz GLB 220d - Kvalita zaznamenala nečakaný skok vpred

Mercedes GLB len nedávno prešiel modernizáciou, pri ktorej sa zásadne až tak veľa nezmenilo, ale automobilka adresovala všetky pripomienky, ktoré mali zákazníci. Nové auto je preto lepšie a príjemnejšie na každý deň ako kedykoľvek doposiaľ, pričom si stále zachováva niektoré klasické charakteristiky, ktorého robili vlastne jedinečným v prémiovom svete.

Ford Kuga Mk2: Aká je a na čo si dať pozor pri kúpe?

Ford Kuga bol svojho času priekopníkom medzi SUV značky Ford. Prišiel s novou koncepciou a novými tvarmi, ale toto už je jeho druhá generácia. Ak by sme mali byť exaktní, tak aktuálne na trhu tretia generácia po modernizácii. Ale tá druhá sa dostala na zaujímavé cenové hladiny, na hladiny, ktoré pomôžu rozmýšľať o kúpe ešte viac ľuďom.

Test: Mercedes-Benz CLE 300 4Matic - Elegancia skrýva pravé rozmery

Mercedes-Benz optimalizuje svoje portfólio a z kupé takmer v každej veľkosti dospelých Mercedesov spravil relatívne menší počet vozidiel. Veď triedu C a triedu E s dvojdverovou uzavretou karosériou, ale aj s otvorenou, má nahradiť model CLE. A už na začiatok musíme konštatovať, že najmä verzia CLE 300 je žiarivý príklad toho ako sa to robí.

Test: Volkswagen Passat Variant - Zachovanie rodu manažérov

Volkswagen má v ponuke modelu Passat už pekne dlho a podarilo sa mu z neho predať až 34 miliónov kusov. Je to vlastne druhý najpredávanejší Volkswagen po Golfe a preto nie je prekvapenie, že sa dostáva aj do deviatej generácie. Má to však niektoré obmedzenia. Už bude dostupný iba s karosériou kombi a už tradičným označením Variant.

Test: Ford Bronco - Štipka šialenstva na každý deň

Niektoré slová sa z angličtiny ťažko prekladajú do nášho jazyka. Madness je síce šialenstvo, ale nemusí byť spojené výlučne s negatívnou konotáciou. Taká štipka šialenstva je aj vo Forde Bronco, v aute, ktoré každému dáva najavo, že si ide svojou vlastnou cestou a nezastaví ho vôbec nič.

Test: Volkswagen Tiguan Elegance TSI - Ľudová voľba za 45-tisíc

Automobilka Volskwagen nedávno predstavila už tretiu generáciu modelu Tiguan, ktorá na náš trh prichádza práve teraz a postupne sa začne objavovať na našich cestách. Tiguan prešiel určitými zmenami a aj napriek zmenšeniu celkovej dĺžky prináša vnútri viac priestoru. No a v zálohe má aj rozumnú cenu. Čítate správne, 45 000 je rozumná cena.

Test: Volkswagen Amarok PanAmericana - Útok na vrchol rebríčka

Volkswagen sa do sveta pick-upov vrhol s modelom Amarok, ktorý teraz prichádza v druhej generácii. Už prvá bola výborná a to najmä po facelifte, ktorý dvojlitrový agregát vymenil za trojlitrový so šiestimi valcami. Ale vtedy nebola iná možnosť. Aktuálne je ponuka omnoho bohatšia a okrem viacerých výbav nový Amarok narukoval do boja o zákazníka s viacerými agregátmi.

Test: Opel Astra Sports Tourer CDTI - Dízle a kombíky sú stále super kombinácia

Opel Astra začal svoju púť už v deväťdesiatych rokoch, kedy nahradil model Kadet. Ale to už je pekne dávna história. Odvtedy sa veľa zmenilo a Astra sa ukázala v úplne novej generácii len nedávno, ale už s podvozkovými a motorovými charakteristikami na koncernovej báze od Stellantisu. To znamená, že isté podobnosti je možné nájsť napríklad s Peugeotom 308, alebo DS4. Alebo C4. Podľa toho, kde hľadáte. Ale pre Opel je to výborný krok.

Test: Mercedes-Benz E220d - Nenáročný elegán

Mercedes triedy E je pojem. Je pojem aj medzi ľuďmi, nie iba medzi taxikármi a na výhody kombi poukazujú niektorí s veľkou radosťou. A pritom väčšina z nich ma verziu 220d, čiže tu bez šesťvalca. Presne to je aj kúsok, na ktorý sme sa pozreli. Naftový motor, dvojliter, pohon všetkých 4 kolies, vlastne asi najžiadanejšia verzia, ktorá bude tvoriť výrazné počty predaných kusov.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Test: Ford Ranger Platinum – Superschopnosti

Najprv to, čo je povinné, Ford pripravil novú generáciu modelu Ranger, pick-upu na európsky trh, mimo iných, v spolupráci s Volkswagenom. Zdieľali tak náklady a preto môžu byť auta dostupnejšie. Aj keď sa to tak nezdá, pri pohľade na ceny, ale nový Ranger je väčší, má lepšiu bezpečnostnú výbavu, premyslenejšie detaily a cenu si dokáže naozaj ľahko obhájiť.

BMW X1 (E84): Aké je a na čo si dať pozor pri kúpe?

Prvá generácia BMW X1 spôsobila medzi trvalými fanúšikmi a ortodoxnými zástancami mníchovského výrobcu celkom rozruch. Bolo to malé SUV s rôznymi pohonmi a rôznymi pohonnými jednotkami. Automobilka predstavila tento model v roku 2009 a bol vlastne jedinou generáciou X1 postavenou na platforme s primárnym pohonom zadnej nápravy. Od toho sa odvíjali aj jazdné vlastnosti a nasledovník už v roku 2015 priniesol zmenu. Prešiel na platformu zdieľanú s modelmi MINI a ukázal, že aj toto je možnosť.

Test: Mercedes-Benz GLS450d - Kráľ komfortu a čiastočne aj zákrut

Kráľ je len jeden a platí to vo väčšine sekcii života. V automobilke Mercedes sú ale rozhodne dve rôzne kráľovstvá. Jedno je elektrické a jedno je spaľovacie. V elektrickom bezpochyby kraľuje EQS SUV, ale v tom spaľovacom je kandidátom na korunu a jej obhajcom určite model GLS. Veď práve ten bol zo všetkých spaľovacích SUV zvolený aj na dva samostatné vrcholy. Buď si ako vrchol zvolíte GLS Maybach s luxusom, alebo GLS AMG. Alebo si zvolíte obyčajnejšiu verziu GLS s naftovým motorom GLS450d.

Test: Volkswagen Touareg R-line - malé kroky, ale o to lepší celok

Nie je to tak dávno, čo Volkswagen Touareg prešiel modernizáciou a teraz je lepší ako kedykoľvek predtým. Prináša niektoré zásadné vylepšenia, ale zároveň jemné retuše dizajnu. Aj keď sa to nezdá, na svoje si prišiel aj interiér. A ak sa vám nepáči nová maska s prepojením vonkajšieho konca svetlometov a spodného pásu, tak máte stále možnosť zvoliť si aj predchádzajúcu, pôvodnú verziu v základnom stupni výbavy.

Renault Master (3. generácia/1. fáza): Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?

Renault je medzi výrobcami úžitkových vozidiel jedným z najdôležitejších hráčov. Veď to vidno aj na samotných cestách. Veľká časť z vozidiel, najmä tých plachtových sú s logom tejto automobilky. My sa pri opise zameriame na generáciu, ktorá sa ukázala v roku 2010 a bola dostupná do prvej modernizácie s väčším logom v roku 2014. Ak chcete spoznať, ktorá to je, tak jednoducho hľadajte znak zapustený do kapoty v relatívne malej veľkosti.

Test: Mercedes-Benz EQE 500 SUV 4Matic - Ticho je luxus

Mercedes rozširuje svoju prítomnosť medzi elektrickými vozidlami neustále a po veľkom EQS SUV sa na trhu etabloval aj model EQE SUV. Je trochu menší a prináša rovnaký štýl vizuálu a pohonných sústav. Prináša tiež veľkú baterku a na papieri pôsobí takmer dokonale. Vlastne, predbehneme, ale takmer dokonale pôsobí aj v reále. Má len veľmi málo vztýčených ukazovákov, ktoré by hovorili o negatívnych vlastnostiach.

Test: Ford Puma Vivid Ruby – Najlepšie jazdiace B SUV?

Ford Puma je hrdým zástupcom segmentu B medzi vozidlami SUV. Ale nie vždy to tak bolo. Kedysi bola Puma skôr záležitosťou malých športových áut. Veď konkurovala Tigre od Oplu. Ale situácia sa mení a stále musíme rátať s tým, že toto auto už bude iba crossoverom a trochu SUV. A pritom stále jazdí fantasticky, aj napriek výškovému hendikepu.

Test: Jeep Compass 4xe - Jediný so štvorkolkou

Pri modernizácii prešiel Jeep Compass veľkými zmenami. Nie je to len o inej prístrojovej doske a trochu zmenenej tvári vpredu, ale veľká zmena prišla hlavne vo forme nových pohonných jednotiek. Kým úplný základ vo forme 1,3-litrového turbobenzínu a aj 1,5-litrového hybridu môže mať iba predokolku, ak chcete pohon všetkých 4 kolies, tak musíte siahnuť po niečom inom. Musíte siahnuť po plug-in hybride, ktorý predné kolesá roztáča benzínovým motorom a zadné elektrickým.

Ford S-Max II: Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?

Ford S-Max druhej generácie bol vždy akousi dynamickejšou alternatívu medzi vozidlami MPV. Mohla za to nižšia silueta a lepšie optimalizované tvary ako v prípade sesterského modelu Galaxy. Ale na to, aby sme zistili prečo toto auto existuje musíme pozrieť do minulosti. Prečo Ford vyvinul toto vozidlo? Jednoducho preto, že skončila spolupráca s koncernom Volkswagen a ten sa ubral úplne vlastnou cestou v prípade modelov Sharan a Alhambra. Vidno to najmä na dverách a v pôvodnom usporiadaní, tom štandardnom, S-Max pokračuje aj v druhej generácii.

Test: Mercedes-Benz EQT 200 - Urbanizovaný typ

Nie je elektromobil ako elektromobil a vonkoncom nie Mercedes ako Mercedes. Najzákladnejšia elektrická forma aktuálne môže byť síce EQA, ale na poli úžitkových vozidiel prichádza nemecká automobilka s modelom Mercedes-Benz EQT 200. Je to elektrické vozidlo, ktoré dokáže poskytnúť komfort a už aj príjemnú kvalitu spracovania oproti predchádzajúcemu Citanu prvej generácie.

Lexus RX (AGL20): Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe

Kto bol zakladateľom luxusných prémiových SUV? Je to trochu zložitejšie, ale popri Mercedese ML sa blysol aj Lexus RX. Predvádzal štýl, ktorý bol typický japonský a išiel skôr udržateľným smerom ako štýlom šokovania. A tak to bolo vlastne až do tretej generácie. Štvrtá generácia prišla s obrovským prevedením masky chladiča a s výzorom, ktorý predurčil vývoj na roky dopredu.

Najčítanejšie

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.