Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda
Magazín Autobazar.EU Akcie

Akcie

V Trenčíne padali šprintérske rekordy

Záverečné kolo slovenského šampionátu v šprintoch áut a motocyklov prinieslo opäť motoristický ohňostroj, ktorého sa zúčastnilo 142 pretekárov z piatich krajín. Posledný tohtoročný Power fest usporiadaný 7.októbra prilákal naozaj zaujímavú scénu, v rámci ktorej sa výkon agregátov nad tisíc koní stal úplne bežným fenoménom. Extrémna sila prenášaná na lepivý betón trenčianskeho letiska v sprievode adekvátneho hluku a dymu zabezpečila počas celého dňa široké úsmevy divákov a to veru nie náhodou. Proste kto nezažil, ten nevie, nepochopí...

AUTOSALÓN AUTOSHOW NITRA OPÄŤ V PLNEJ SILE!

Príďte si do Nitry pozrieť 31 automobilových značiek, slovenské výstavne premiéry a vyhrajte auto za vstupenku. Tešiť sa môžete na drift taxi, RC modely na ploche 1400m², stunt rider show, veterány, závodné špeciály a Majstrovstvá SR v elektronických športoch.

Masaryk Racing Days v Brne priniesli súboje aj F1!

Uplynulý víkend sa opäť niesol v znamení prekrásnych a vzrušujúcich súbojov na pretekárskej dráhe tesne za hranicami, v Brne. Na okruhu v Brne sa opäť konalo mimoriadne vydarené podujatie s názvom Masaryk Racing Days, ktoré tradične predstavilo prvotriednu show.

HORÚCA A VZRUŠUJÚCA VEĽKÁ CENA SR

14. ročník najväčších automobilových pretekov na Slovensku OMV MAXXMOTION VEĽKÁ CENA SR (18.-20.8) patril dozaista k tým najhorúcejším. Nebolo to len tým dianím na dráhe, ale aj naozaj samotným subtropickým počasím, ktoré počas víkendu panovalo a dokonale preverilo ako autá, tak aj ich jazdcov.

Reportáž Power party´23

Zrazov – nazvime ich „tuningovými“ je v tomto roku neúrekom, čomu sa všetci milovníci zaujímavých áut tešíme. Úvodzovky však náhodné nie sú, dávno to už totiž nie je výlučne o totálne prerobených leštenkách, ale o akejsi všehochuti na kolesách, rozmanitej ukážke nie nudných vozidiel. Nebolo tomu inak ani 29.júla, kedy sa pod záštitou webstránky powermagazine.sk konalo v priestoroch nitrianskeho Agrokomplexu tradičné podujatie Power party. Korenie ale ani tento krát nechýbalo a statickú prehliadku ligotajúcich sa garážových klenotov doplnil dym a hluk...

Salón Elektromobilov 2023 prvýkrát v Martine

Štvrtý ročník najväčšej výstavy elektromobilov na Slovensku, Salón Elektromobilov 2023, pokračuje v ďalšom meste. Martinské nákupné centrum OC Tulip sa už v termíne od soboty 8. júla do nedele 9. júla 2023 premení na centrum elektromobility.

Šprintéri to odštartujú na jar

Čím kratší čas, tým väčší pôžitok. Toto pochopí málokto. Ale extrémne veci sa dajú ťažko pochopiť. Treba to zažiť na vlastnej koži, prípadne ten adrenalín cítiť aspoň sprostredkovane cez pohľad na šialené mašiny a zvuky, vône ktoré sprevádzajú istý druh extrémne koncentrovaného motošportu, kde sa všetko odohráva za pár sekúnd. Áno, bavíme sa o disciplíne Drag racing, ktorá sa aj v našich končinách posúva dopredu a ponúka z roka na rok väčšie „bláznovstvo“ na dvoch a štyroch kolesách.

Passat na elektriku? Volkswagen ID.7 ukazuje krivky

Volkswagen pripravuje svet na predstavenie nového modelu, ktorý bude niesť dizajnové prvky konceptu ID.Aero. Bude to auto, ktoré sa postaví ako alternatíva Arteonu, ale výlučne na elektrickú energiu. Volkswagen preto ukázal na veľtrhu spotrebnej elektroniky v Las Vegas základné tvary auta schované pod kamuflážou a takisto oznámil niekoľko základných informácií o vozidle.

Reportáž Power party, Autoshow Nitra

Vo výstavných halách to zvykne byť počas salónov občas nudné, také príliš učesané, tiché a komorné. To ale nehrozilo 15.októbra počas podujatia, ktorého už samotný názov naznačuje zámer a krásnu diagnózu usporiadateľov a účastníkov. Napriek tomu, že šlo o statickú akciu, Power party ponúkla návštevníkom Agrokomplexu obrovskú porciu konských síl, hluku, dymu a takej tej zdravo uletenej autičkárskej nálady. V hale M4 sa zišlo široké spektrum garážových snov od tuningových show cars, cez závodné – drag a drift špeciály, streetové fajnovky, luxusné exotiky, či staré raritky, až po vzácne zámorské klenoty.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Rallycross na Slovakiaringu okorenili vzrušujúce súboje

Počas posledného víkendu mali priaznivci motošportu o programe jasno. Prekrásne počasie a burácanie motorov, dokonalá kombinácia. Brány Slovakiaringu privítali divákov a aj jazdcov z rôznych krajín, ktorí si počas podujatia FIA CEZ Rallycross 2022 nedarovali ani centimeter trate.

Mercedes-AMG C63 E-Performance má dvojliter, ale až 680 koní

Automobilka Mercedes-Benz už pri predstavení novej generácie triedy C avizovala, že prejde na cestu, ktorou sa vydala severská automobilka Volvo. Akýkoľvek model s označením písmenom C bude mať teda iba štvorvalce. A to bez rozdielu verzie. Dokonca aj najvýkonnejšia C63 E-performance dostane malý dvojliter, ale šialené technológie okolo.

Na Slovakia Ringu sa triasla zem

Piate a zároveň posledné kolo 18.ročníka slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov sa konalo vo štvrtok 1.septembra na cieľovej rovinke Slovakia Ringu. 3D-C Pro POWER FEST s doplnkovým názvom Drag, Slalom & Tuning Day neostal ani tento krát ničím dlží milovníkom extrémnych štvor- a dvojkolesových mašín. Ohlušujúce zvuky agregátov, paľba z výfukov, dym z pneumatík a štipľavá vôňa špeciálnych palív a spáleného nitra – to boli hlavné atribúty dňa oslavy ústavy republiky pre petrolheadov. O zábavu divákov sa postaralo vyše 250 šprintérov a slalomárov z piatich krajín.

Reportáž Teatro POWER FEST

Letné prázdniny sa pre šprintérov začali tradične na letisku v Boľkovciach a to predposledným kolom tohtoročného seriálu. Počas letnej pauzy sa tak môžu pripraviť na záverečné kolo, ktoré 1.septembra rozhodne o tituloch v jednotlivých triedach aj o absolútnom poradí. Štvrtý závod Majstrovstiev Slovenskej republiky v šprintoch áut a motocyklov zaradený aj do maďarského kalendára a tiež do seriálu Slovenskej motocyklovej federácie prilákal napokon 2.júla 125 pretekárov z piatich krajín. Pod nižšiu účasť sa podpísala úmorná horúčava a tiež viaceré predpovede počasia, hlásiace celodenné búrky. Tie sa však nenaplnili a na slnkom zaliatom Novohrade veru bolo na čo pozerať.

Šialené mašiny, horúčava a Amerika...

Podujatia Power fest už pozná na Slovensku snáď každý, komu prúdi v žilách palivo. Vždy je to o extrémnej koncentrácii konských síl, o dyme, hluku a „nenormálnych“ autách a motocykloch, ktoré sa naháňajú na rovinke. Scéna je tak na 60% ustálená, ale vždy dôjdu bojovať s časom aj dáke nové fajnoty z domova, či okolitých krajín. Nebolo tomu inak ani 18.júna, kedy sa na letisku v Trenčíne zišli pretekári zabojovať na 402-metrovej trati v rámci tretieho tohtoročného kola slovenského šprintérskeho seriálu 2022.

Európsky šampionát ťahačov opäť na SLOVAKIA RINGU!

Motoristický seriál medzinárodného kalibru prichádza opäť na okruh SLOVAKIA RING! OMV MaxxMotion Goodyear Truck Race of Slovakia - Majstrovstvá Európy preteky ťahačov (FIA ETRC) zabavia 2. a 3. júla naše publikum už po štvrtýkrát v histórii.

Šprintérska smotánka rozpútala peklo

Stalo sa tak 30.apríla na letisku v Trenčíne pred zrakmi masívneho, extrémne autá a motorky milujúceho publika. Prvé kolo 18.ročníka šampionátu v šprintoch áut a motocyklov sa niesol v duchu výbornej atmosféry, motoristický adrenalín sa vo vzduchu dal krájať, padali rekordy, duely najvýkonnejších mašín sprevádzali široké úsmevy, nechápavé pohľady plné obdivu a povinne zapchaté uši. Tu už všetka sranda končí, toto už nie je hobby jazda tunerov, špás na ospojlerovaných autách ale nekompromisný motošport tých najbrutálnejších vozidiel.

Môlča sa pripravuje na prílev autokrosárov, prihlasovanie je spustené

Aj keď sezóna seriálu majstrovstiev Zóny strednej Európy začala v českom Humpolci a pokračovala v posledný aprílový víkend v talianskom Vighizziole, naša pozornosť sa aktuálne uprie na tretie podujatie v kalendári, ktorým bude naša, slovenská Môlča.

Šprintérsky šampionát 2022 začína!

Zrazová sezóna sa ukončila v Bratislave

Dobrý autičkársky zraz je dnes už viac než len výstavou upravených "lešteniek". Diváci chcú na jednom mieste vidieť okrem "tuningových" áut aj pekné klasiky, zriedkavé modely, superšporty, veľké americké benzínožrúty, luxusné garážové sny, prípadne momentálne najrýchlejšie auto republiky. To všetko mali na jednej kope 18.septembra, na hornom parkovisku nákupného centra Bory Mall v Bratislave, ktoré si na jeden deň podmanili milovníci "iných" áut. Výstava Power Tuning party totiž nie je o ničom inom, než o prehliadke výnimočných automobilov rôzneho druhu, aké na cestách naozaj len tak neuvidíte. 

Šprintérska sezóna vyvrcholí na Slovakia Ringu

Posledné kolo 17.ročníka slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov sa usporiada v stredu 1.septembra na Slovakia Ringu. Power fest s doplnkovým názvom Drag, Slalom & Tuning Day sa bude opäť niesť v duchu extrémnej koncentrácie konských síl a šialene rýchlych mašín. Drag race na cieľovej rovinke bude doplnení o zápolenie majstrov točenia volantu, keďže sa na variante okruhu č.3 odjazdí aj 6.kolo seriálu Autoslalomshow cup 2021. Typickým atribútom Power festu na pretekárskom okruhu pri Orechovej Potôni je fakt, že je paddock otvorený aj pre milovníkov krásne vyleštených automobilových skvostov, ktoré sa tu zídu na statickej prehliadke súťaže Show & Shine Slovakia, navyše chýbať nebude ani meranie akustického tlaku audio a výfukov a tradičný zraz Subaru.

Najčítanejšie

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.