50-ročný poklad ako nový: Na predaj nikdy nerozbalená Čezeta z roku 1972!

Rarita, ktorá sa len tak nevidí. Čezeta z roku 1972, nerozbalená, v pôvodnom voskovanom papieri, odolala zubu času vďaka nevšedným okolnostiam. Tento unikát je na predaj a nebude lacný. Len jediný exemplár na svete v stave ako nový!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.06.2021
Diskusia:
Zdroj: youtube.com/ CTV News

1972 Čezeta 400 žltá nádrž...

Auto-moto zaujímavosti

Táto československá značka excelovala ako motokrosová značka. Najväčšie obdobie slávy zažila počas šesťdesiatych rokov. Motocykle ČZ boli špičkou aj vďaka 6-násobnému víťazstvu na motokrosových majstrovstvách sveta (1964 až 1969). Nemožno zabudnúť na ich úspech v Medzinárodnej motocyklovej šesťdňovej súťaži. Poznávací znak? Čezeta z roku 1972 zaujme na prvý pohľad žltou nádržou so šachovnicovým prúžkom. Motocykle ČZ nás preslávili po celom svete. Nenechaj si ujsť nezvyčajný príbeh z pera zberateľského skvostu s nádhernou minulosťou.

Motokrosové úspechy žltej nádrže

Preslávila pretekárov zvučných mien, Rogera Decostera, Paula Freidrichsa, Brada Lackeyho, Joela Roberta, Tonyho Distefana, Vlastimila Valeka, Victora Arbekova a Johna DeSota. Tento skvost vyhral 70 majstrovstiev sveta v motokrose. Prvé vyrobené kusy schádzali z výrobných liniek v Československu v rokoch 1932-1971 s povestnou žltou nádržou.

1972 ČZ 400 1972 ako nová - nájdená nikdy nerozbalená v mastnom papieriZdroj: youtube.com/ CTV News

Zberateľská trofej

Nové a nikdy nepojazdné stroje tejto značky sa stali výnimočným úlovkom pre zberateľov, ktorí sa vyznajú. Nie náhodou sú označované za svätý grál zberateľskej ponuky. Nájsť ich v ponuke motocyklov na predaj je takmer nemožné. Aké sú šance, že v ponuke natrafíš na takmer nové stroje, ktoré neboli nikdy rozbalené z pôvodného mastného baliaceho papiera? Nie, nie sú nulové. Práve sa pozeráš na unikátny kúsok, ktorý sa objavil na trhu, aby si získal tvoju pozornosť.

Najväčšie výhody

Tento stroj sa nenašiel v ČR. Neobjavil sa ani v tajomnom sklade v Rusku. Objavený bol po desiatkach rokov v zabudnutí v prístave v New Yorku. Ako sa to mohlo stať? Tieto motocykle boli mimoriadne obľúbené aj ďaleko v USA. Jazdil na nich aj obdivovaný James Dean alebo Steve McQueen. Zaujímavé vlastnosti si získali mnohých obdivovateľov. Prvý americký majster sveta v motokrose Brad Lackey považoval ČZ je najlepší pretekársky motocykel vďaka svojej ovládateľnosti a spoľahlivosti.

1972 ČZ 400 žltá nádržZdroj: motocrossactionmag.com

Nerozbalený poklad zabalený v pôvodnom voskovanom papieri

Kultové parametre, výsledky v tabuľkách a vzhľad sa postarali o úspech modelu u nás aj v zámorí. Teraz tu pred nami máme tento ospevovaný stroj v podobe nerozbaleného krosového motocykla v pôvodnom prepravnom boxe. Motocykel sa predáva nielen v originálnych obalových materiáloch, ale aj s originálnou sprievodkou a zoznamom náhradných dielov.

Vzácny nález - dražba

Česká zbrojovka vyrobila skvost, ktorý neupadne do zabudnutia ani po 50 rokoch. Aukčná sieň už oznámila mimoriadne vzácny nález, dražba bude prebiehať až 28. apríla alebo 1. mája budúci rok v Las Vegas. "Motocykel je skutočne nový, stále zabalený vo voskovaných papieroch a nový majiteľ si ho môže postaviť do finálnej podoby alebo nechať „zakonzervovaný“ ešte dlhšie ako časovú kapsulu," ako sa píše na stránkach aukčnej siene.

Zdroj: motocrossactionmag.com, mecum.com

1972 Čezeta 400 žltá nádrž takmer ako nová po skoro 50 rokoch!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

0112-valcové Mercedes-Maybach delo za 230 000 €!Snívaš o koňmi nadupanom dele, ktoré úplne popiera súčasné limity dizajnu a parametrov?...4. Jún, 2021
02Nová Kia Sportage: Trhák zo Žiliny s drsnejším vzhľadom!Ako bude vyzerať trhák zo Žiliny? Podľa všetkého sa od kórejského modelu nebude príliš...10. Jún, 2021
03Prvá sériovka s udržateľnými pneumatikami: SUV od BMW!Unikátne trvalo udržateľné pneumatiky pre BMW X5 Plug-in Hybrid. Nové pneumatiky Pirelli s...12. Jún, 2021