Zdieľať na facebooku
14 komentárov

Aké sú mzdy v Rusku v automobilovom priemysle? Za pásom za 350 €!

Automobilový priemysel je na Slovensku hybnou silou našej ekonomiky. Inak tomu nebýva ani v iných krajinách. Automobilový priemysel aj vďaka množstvu subdodávateľov zamestnáva v mnohých krajinách desaťtisíce ľudí. Ceny áut raketovo stúpajú, aj pre mnohých ľudí je práca pre automobilku vecou prestíže. Iste, nie je to ľahká práca, no v mnohých prípadoch je nadpriemerne ohodnotená. Samozrejme česť výnimkám. Ako sú na tom finančne pracovníci v automobilvom prieemysle v Rusku?

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
21.08.2021
Diskusia:
Zdroj: autoexpress.co.uk

Aké sú mzdy v Rusku v...

Auto-moto zaujímavosti

Záleží od toho, u koho robíte

V súkromnej sfére je bežné, že ak pracujete na nejakej pozícií, u konkurencie by ste dostali za rovnakú prácu omnoho viac, alebo aj omnoho menej. To platí aj pre prácu v automobilkách, každá platí svojich ľudí inak, často krát na základe svojich úspechov. S výškami miezd v ruskom automobilovom priemysle prišiel portál ponedelnik.press. A v porovnaní s našimi mzdamy to aj tak žiadna sláva nie je.

Čo sa týka Ruska, priemerná mzda v krajine je po prepočte okolo 580 €. To je však tak ako na Slovensku, množstvo ľudí o priemernej mzde ani len nesníva. O niečo vyššiu výpovednú hodnotu má medián, to znamená hodnota, ktorá znamená že presne 50% ľudí zarába viac ako vy a presne 50% ľudí zarába menej ako vy. V Rusku sa jedná o 375 €, žiadna sláva. Všetko vyššie sa tak dá považovať za nadpriemer. A ako je to konkrétne pri automobilovom priemysle?

Veľa záleží od automobilky, pre ktorú pracujete. Najmenej platené sú pozície v tých menej úspešných či lokálnych, naopak zahraničné sú pre zamestnancov omnoho atraktívnejšie. Napríklad v Lade začína pracovík za pásom na približne 350 €, zvárač na 370 €. To nie je na ruské pomery úplne málo, avšak sú tu aj zaujímavejšie možnosti. Napríklad automobilka GAZ, kde si ako vodič vysokozvižného vozíka zarobíte 415 €, ako inšpektor kvality 430 €, ako zvárač 475 € a ako mechanik so skúsenosťami cez 500 €.

Omnoho atraktívnejšia je taká Toyota, kde si operátor výroby za pásom zarobí 636 €, technik údržby dokonca 680 €. Ešte lepšie je na tom Hyundai, kde si operátor výroby za pásom so skúsenosťami zarobí takmer 720 €, čo je výrazne nad priemernou mzdou a v porovnaní s Ladou je to dokonca dvojnásobok. Iste, na naše pomery až o tak zaujímavé čiastky nejde, robiť však v Rusku v zahraničnej automobilke je očividne mimoriadne zaujímavé.

Aké sú mzdy v Rusku v automobilovom priemysle? Za pásom za 350 €!Zdroj: autoexpress.co.uk

Aké sú mzdy v Rusku v automobilovom priemysle? Za pásom za 350 €!Zdroj: autoexpress.co.uk

Aké sú mzdy v Rusku v automobilovom priemysle? Za pásom za 350 €!Zdroj: autoexpress.co.uk

Zdroj: ponedelnik.press

Zdroj foto: autoexpress.co.uk

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Kúpil som auto, ale predávajúci ho neodhlásilŠtandardne je kúpa auta spojená s jeho prepisom na kupujúceho. Pri prepise je potrebná...2. Marec, 2021
02VIDEO: Peugeot 206 vs. wapka s tlakom 3 000 barov!Sihm Højtryk je názov firmy, ktorý vám s najväčšou pravdepodobnosťou nič nehovorí. Ide o...3. December, 2018
03Toto auto zvládlo 1 600 000 km! Každý deň v priemere 337 km!Autá milujeme všetci. Niekto športiaky, niekto veľkéé off-roady, niekto luxusné sedany....15. Február, 2020