BMW X4 za 77 000 €, jeho čínska kópia za 28 000 €!

Čínske automobilky si pred rokmi nespravili úplne dobré renomé. Dôvod bol jednoduchý, začali s kopírovaním slávnejších a etablovaných automobiliek. A treba povedať, že kvalita šla na druhú koľaj. Doba sa mení, čínske automobilky sa mnohému naučili a začínajú produkovať autá so svojim vlastným rukopisom. No občas sa ešte inšpirujú inde, niekedy u tých najlepších, napríklad BMW.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
19.03.2021
Diskusia:
Zdroj: auto.mail.ru

BMW X4 za 77 000 €, jeho...

Auto-moto zaujímavosti

Konkurencia aj tým najlepším

Čínska automobilka Geely u nás nie je neznáma. Istým časom tu mala aj svoje zastúpenie a niekoľko automobilov tejto značky môžete na našich cestách stretnúť dodnes. Geely vsadilo na jemne odlišnú stratégiu. Nezameriavalo sa na najnižšiu cenu, ale na kvalitu, ktorá mohla konkurovať aj prémiovejšiemu segmentu. Geely Tugella to posúva ešte o level vyššie, ako informoval portál auto.mail.ru.

Na štýlovom SUV kupé je zrejmé, že zmýšľanie čínskych automobiliek sa pomaly mení. Niekotré z nich začali poškuľovať po vyššom segmente a Geely svojou novinkou naozaj boduje. Mieri na jednu z najpopulárnejších značiek, na BMW. Konkrétne na model BMW X4. SUV kupé od Geely pripomína BMW X4 už na prvý pohľad. Je o čosi menšie, no o drobca rozhodne nejde, meria cez 4,6 metra, na šírku má takmer 1,9 metra a jeho výška je 1,64 metra. LED svetlá, ostré hrany či koncovky výfukov sú naozaj v hojnej miere inšpirované práve nemeckým BMW.

Čo sa týka interiéru, tomu taktiež nič nechýba. Kožené sedadlá, volant, digitálny prístrojový štít, obrovský stredový displej, ktorý je natočený k vodičovi, hliník a čierny lak. Interiér pôsobí na prvý pohľad mimoriadne štýlovo, luxusne a zároveň športovo, že by sa za neho nemusela hanbiť vôbec žiadna prémiová automobilka. Na čínske auto ide o nazajstné prekvapenie. Samozrejmosťou je viaczónová klimatizácia, ventilované sedadlá, najrôznejší elektronickí asistenti, chladenie nápojov či elektrické ovládanie dverí kufra. Všetko, čo by ste si pri prémiovom aute vedeli predstaviť.

Čo sa týka pohonu, o pohon sa stará 2 litrový 4 valcový motor s výkonom 238 koní. To je veľmi fajn hodnota, o najrýchlejšie auto na ceste nepôjde, no určite sa bude radiť k tomu lepšiemu. Na 100 km/h sa dostane za 6,9 sekundy, čo poteší aj milovníkov svižnejšej jazdy, no Geely Tugella vsádza hlavne na pohodlie a luxus. A dostupnejšiu cenu. BMW X4 v podobnej výbave a s podobným pohonom by vyšlo na približne 77 000 €. Čo sa týka naozaj vydarenej čínskej kópie, sme niekde okolo 28 000 €. Iste, nie je to auto pre každého, no vzhľadom na svoju kategóriu ide o nesmierne výhodnú cenu. Geely Tugella sa už predáva v Rusku, uvidíme, aký záujem dokáže vzbudiť. Ak budú predaje vysoké, možno sa dočkáme návratu Geely aj u nás.

BMW X4 za 77 000 €, jeho čínska kópia za 28 000 €!Zdroj: auto.mail.ru

BMW X4 za 77 000 €, jeho čínska kópia za 28 000 €!Zdroj: auto.mail.ru

BMW X4 za 77 000 €, jeho čínska kópia za 28 000 €!Zdroj: auto.mail.ru

BMW X4 za 77 000 €, jeho čínska kópia za 28 000 €!Zdroj: auto.mail.ru

Zdroj: auto.mail.ru

Zdroj foto: auto.mail.ru

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Čo všetko sa môže stať v Rusku?Za svoj život ste už videli množstvo bizarných situácii v premávke, čo ste ešte nevideli?...16. December, 2014
02Top 5 GT kupé do 15-tisíc v ponuke Autobazar.euŽivotné situácie a menia a niekedy príde potreba jazdiť dlhé trasy po diaľniciach s čo...29. Máj, 2020
03Hyundai Genesis Coupé N, keď chce Kórejec prevalcovať BMW M3!Hyundai Genesis Coupé sa v našich podmienkach teší pomerne vysokej obľube. Ide o jeden...16. Apríl, 2015