Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Dá sa v Dacii Jogger kempovať? Dá!

Dacia Jogger čoraz viac naberá na popularite a modifikácie na seba nenechávajú dlho čakať. Veď je to jedno z najprístupnejších 7-miestnych vozidiel, ktoré sú aktuálne na trhu medzi novými. Za cenu od pätnásťtisíc eur je však iba 5-miestna verzia. S novinkou prichádza úpravca, ktorý práve Jogger pretransformoval na malý obytný automobil, ktorý zastúpi nejednu izbu v hosteli.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
09.09.2022
Diskusia:
Zdroj: Camperiz

Dá sa v Dacii Jogger...

Auto-moto zaujímavosti

Základom pre takúto transformáciu je ktorákoľvek z motorických verzii, takže či už zvolíte TCe 100 s LPG alternatívnym pohonom, alebo siahnite po výkonnejšom modeli TCe 110, ktorý má priame vstrekovanie, stále ho môžete využiť ako malý karavan. To isté bude aj keď sa na trhu objaví hybrid s výkonom 103 kW (140 k).

Daciu si do parády zobrala firma Camperiz, ktorá vytvorila celý kempovací systém na víkendy v divočine. Zvonka je to klasický model Dacia Jogger, ale môže mať doplnkový strešný box, ktorý pridáva vozidlu dodatočnú kapacitu na prevoz batožiny. Nič ďalšie nebolo treba meniť. Aspoň zvonka. Vnútri to je o niečom úplne inom.

Dá sa v Dacii Jogger kempovať? Dá!Zdroj: Camperiz

V interiéri prekvapení, že je prekopaný naozaj výrazne. V malom aute si našla miesto malá chladnička a prenosný plynový varič. Pre použitie aj mimo klasickej elektrickej siete je dostupná doplnková batéria a na umývanie ovocia a všetkého ostatného môže dobre poslúžiť umývadlo s 12-litrovým zásobníkom na čistú vodu. Aj keď sa z tohto objemu neosprchujete, tak má pripojenie malou sprchou. Zadná časť sa dá pretransformovať na spálňu použitím skladacieho matraca a v ponuke je aj doplnkový ohrievač, ak by bola nižšia teplota. Na samotnom mieste kempovania si môžete vybrať skladací stolík a dve skladacie stoličky.

Dá sa v Dacii Jogger kempovať? Dá!Zdroj: Camperiz

Camperiz na svoj projekt využil základnú verziu s možnosťou pohonu na LPG. To znamená výkon 100 konských síl (74 kW), pričom tento je dostupný iba pri jazde na plyn. Motor je spojený klasicky so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a dojazd naozaj nebude obmedzovať. Veď na plné nádrže dokáže tento Jogger prejsť až 1200 kilometrov.

Základná cena tejto konverzie, vrátane auta je 23 295 € v domácom Španielsku. V ponuke sú však ale niektoré príplatkové prvky, ktoré dokážu cenu ešte trochu vyhnať smerom nahor. Tými sú napríklad vonkajší stan, držiak na lyže, držiak na surf, ohrievač vody a napríklad konvertor na 230 voltovú elektrickú sieť. Takáto verzia úpravy je celkom obľúbená a niektoré firmy vyrábajú ako samostatný prvok, ktorý je možné z auta vyberať. O tom, či je prestavba od firmy Camperiz vyberateľná zatiaľ nevieme. Ale ak nie je, tak je auto naozaj jedno účelové a musí ho človek chcieť kvôli tomu, že to je vlastne mali karavaník.

Dá sa v Dacii Jogger kempovať? Dá!Zdroj: Camperiz

Podobné zástavby, ale vyberateľné má teda v ponuke aj niekoľko ďalších výrobcov. Veď len nedávno s podobnou prišiel Mercedes ako s balíkom Marco Polo pre svoju úžitkovejšiu triedu T. A v ponuke je napríklad aj firma Egoé, ktorá vyrába Nestbox. Tých úprav je viacero a výhodou môže byť, na rozdiel od tejto od firmy Camperix práve možnosť využívať auto cez týždeň ako klasické vozidlo na prepravu pasažierov a prepravu batožiny, prípadne iných tovarov a cez víkend je jednoduché transformovať ho na menší karavan.

Dá sa v Dacii Jogger kempovať? Dá!Zdroj: Camperiz

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Dacia štartuje s novým logom už naozajAutomobilka Dacia, ktorá aktuálne, už 20 rokov, patrí pod krídla Renaultu sa stáva...20. Jún, 2022
02Mercedes-Benz triedy T Marco Polo je malý cestovateľský senMercedes-Benz triedy T je na trhu ako luxusnejšie a komfortnejšie dvojča Mercedesu Citan. A...8. September, 2022
03Najlacnejšia Dacia s 220-koňovým motorom: Za koľko? Tento 220-koňový Dacia časostroj ťa dostane. Najlacnejšie Dacia s 220-koňovým motorom je...12. Júl, 2022