Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

DS7 prichádza s faceliftom, mení sa aj vrcholný model

Francúzi poňali nové automobilky trochu inak. Nehrnú sa do športových alternatív, rozbehli to s luxusnou odnožou. Podobne ako kedysi Lexus, či Infiniti, prišli s novou automobilkou DS Automobiles. A práve DS7 Crossback bol jedným z prvých samostatných modelov tejto novovzniknutej automobilky. Po adekvátnom čase teraz prichádza s niekoľkými vylepšeniami v rámci faceliftu v strede životného cyklu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
04.07.2022
Diskusia:
Zdroj: DS Automobiles

DS7 prichádza s...

Auto-moto zaujímavosti

Prvá a veľmi zásadná zmena je viditeľná už pri pohľade na papier, bez pohľadu na akékoľvek dotky. DS7 Crossback mení svoje meno a stáva sa iba modelom s označením DS7. Takto lepšie zapadne do štruktúry pomenovávania vozidiel. Bude to logické pokračovanie aktuálne nastoleného trendu medzi ostatnými modelmi s týmto logom.

DS7 sa od svojho predchodcu, či skôr prvej verzie, bude v druhej fáze líšiť hlavne vizážou zovňajšku. Tá ponúkne nielen nové disky s priemermi od 18 do 21 palcov, ale určité zmeny prináša aj stvárnenie jednotlivých prvkov karosérie.

DS7 prichádza s faceliftom, mení sa aj vrcholný modelZdroj: DS Automobiles

A začnime rovno vpredu. Automobilka prináša nový pohľad na svoju tradičnú masku chladiča s označením DS Wings. Má omnoho hranatejšie tvary a pôsobí modernejšie. Najviac to vidno na samotnej mriežke, ale svoju ruku k dielu pridávajú aj nové svetlomety. Tie sú LEDkové a maticové štandardne, pričom na diaľkové využívajú vonkajšiu sadu elementov, každú s 84 diódami. Automobilka tvrdí, že výrazné vylepšenie prichádza nielen vo výkone spomenutých diaľkových svetiel, ale aj stretávacích. Tie majú mať tiež zvýšený výkon. Keď sme pri svetlách, tak určite treba spomenúť aj inovované LEDkové denné svietenie, ktoré pozostáva z 33 diód na každej strane. Tieto sú zoradené v jednotlivých pásoch a sú schované za transparentným krytom. Ten je nalakovaný farbou karosérie. Reálne to vyzerá tak, že ak sú svetlá vypnuté, tak ani nie je vidno, že tam sú.

DS7 prichádza s faceliftom, mení sa aj vrcholný modelZdroj: DS Automobiles

Modernizačné tendencie sa premietli aj do zadnej časti vozidla. Výraznou zmenou je užší a ostrejší tvar svetlometov, rovnako ako ostrejšie tvarovaný otvor na umiestnenie evidenčného čísla. Popri týchto dvoch prvkoch už zmeny nárazníka vyzerajú ako tradičné jemné vylepšenie.

Interiér DS7 bol svojím spôsobom vymakaný už v prvej verzii. Avšak po modernizácii prichádza s jednou celkom prevratnou novinkou. Automobilka použila úplne nový informačno-zábavný systém, ktorý zatiaľ ponúkal len model DS4. Je krajší s lepším rozlíšením a občas trochu zaujímavejšou logikov, podľa toho, čo sa udialo v DS4. Avšak štandardne má dotykový displej s uhlopriečkou 12 palcov, ktorý má dostatočne rýchlu odozvu a naozaj príjemné a jemné zobrazenie.

DS7 prichádza s faceliftom, mení sa aj vrcholný modelZdroj: DS Automobiles

Veľká zmena sa udiala pod kapotou. Ak ste stále hľadali prepĺňaný štvorvalec na benzín s výkonom 132 kW (180 k), alebo 165 kW (225 k), tak máte smolu. Z klasickej spaľovacej ponuky bude mať DS7 iba 1,2-litrový PureTech, trojvalec, ktorý niekoľkokrát vyhral cenu motor roka vo svojej kategórií. Tento agregát bude mať výkon 96 kW (130 k) a bude spojený výhradne s automatickou prevodovkou s ôsmimi prevodovými stupňami. Rovnaké spojenie bude mať aj 1,5-litrový naftový štvorvalec s označením BlueHDI. Tých paralel medzi základnými motormi je viac, keďže aj výkon je totožný.

DS7 prichádza s faceliftom, mení sa aj vrcholný modelZdroj: DS Automobiles

Pre vyšší výkon bude nutné siahnuť po plug-in hybridoch. Vo všetkých prípadoch bude ako základný stavebný kameň prichádzať 1,6-litrový prepĺňaný motor, ktorý sa sám o sebe už, bez elektrických doplnkov, v ponuke nenachádza. V základnom nastavení s pohonom prednej nápravy bude mať kombinovaný výkon 165 kW (225 k). Ďalšou možnosťou je použitie výkonnejšej alternatívy dosahujúcej 221 kW (300 k). Tá už má pohon všetkých štyroch kolies, pričom zadné kolesá roztáča samostatný elektromotor. Rovnaký recept využije aj najnovšia a najvýkonnejšia verzia, ktorú pomáhala vyvíjať divízia DS Performance. Bude mať výkon 265 kW (360 k) a znova pohon všetkých štyroch kolies na základe zadného elektromotora. Táto verzia sa dostane na stovku za 5,6 sekundy. Ak sú vám hodnoty známe, tak vedzte, že rovnaký pohon využíva aj vrcholná verzia Peugeotu 508 schovaná za označením PSE, čo znamená Peugeot Sport Engineered. Aby bola vrcholná verzia ešte trochu viac odlíšená, tak bude mať štandardne 21-palcové zliatinové disky, ale aj väčšie brzdy s priemerom až 380 milimetrov na prednej náprave. Taktiež dostane zmenené nastavenia podvozka reflektujúce vyšší výkon a dynamickejšie naladenie modelu.

DS7 prichádza s faceliftom, mení sa aj vrcholný modelZdroj: DS Automobiles

Druhá fáza života modelu DS7 teda prináša naozaj zaujímavé vylepšenia, ktoré prichádzajú na zatraktívnenie modelu na trhu. Ak sa vám tieto prvky páčia a vozidlo vám padlo do oka, tak už teraz je možné ho objednať u jednotlivých dílerov značky. Automobilka očakáva, že prvým zákazníkom doručí modernizovaný DS7 už v septembri tento rok.

DS7 prichádza s faceliftom, mení sa aj vrcholný modelZdroj: DS Automobiles

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Aký je elektrický dS3 Crossback po 23-tisíc kilometroch?Nestáva sa to často, ale po zruba roku a pol, či dvoch sa k nám dostal znova DS3 Crossback...26. Apríl, 2022
02Nová generácia DS4 ukazuje viac luxusu v nižsej strednej triedeAutomobilka DS Automobiles ukázala pred časom novú generáciu modelu DS4. Nám sa ju podarilo...17. Máj, 2022
03BMW radu 3 má facelift, interiér je úplne inýBMW radu 3 je jedným z najpredávanejších vozidiel v prémiovej sekcii strednej triedy a...18. Máj, 2022