Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Extrémny rodinný van: 900 koní, V8 zo superšportu AMG GT R!

Čo sa stane, keď natlačíš 900-koňový motor superšportu do veľkého MPV? Dostaneš dvojnásobný výkon v netradičnom tele! Pozeráš sa na brutálny rodinný sťahovák pre náročných! Čo dokáže? Nenechaj si ujsť pôsobivé parametre. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.08.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: mercedes-benz.com

Video: Mercedes-AMG V8...

Auto-moto zaujímavosti

V porovnaní so sériovo osádzaným dieselovým 4-valcom, dostaneš 2-krát viac muziky. Na kolená ťa dostane celkový výkon až neuveriteľných 900 koní!

Najrýchlejší Mercedes-AMG V8 Biturbo van na svete od GAD-Motors Zdroj: mercedes-benz.com

Výkon až 900 koní

Mercedes-Benz triedy V je u nás v štandarde na predaj len so 4-valcovým motorom. Tu prichádza na rad nemecká tuningová firma GAD-Motors, ktorá ponúka možnosť vlastniť toto delo v nečakanej úprave. Brutálnu mašinu poháňa ostrý 8-valec zo superšportu AMG GT R. 

Mercedes-Benz triedy V od GAD-Motors

Čo táto úprava potrebuje ako soľ? Udržať tento koňmi nabitý kolos na ceste dokážu len kvalitné a spoľahlivé brzdy. Karbón-keramické brzdy sú v tomto prípade nutnosť. K tomu nový výfuk, ktorý bol vymenený od zvodov až po koncovku. Lepší katalyzátor a filter pevných častíc sa postará o to, že tento šialenec plní predpísané emisné normy.

Trieda V

Pred 8 rokmi sa Mercedes-Benz rozhodol ukončiť výrobu triedy R. Luxusné MPV delo bolo ešte niekoľko rokov možné kúpiť na čínskom trhu, v Európe však už bol v ponuke len nástupca. Trieda V mala všetky tromfy na to, stať sa úspešnou. To sa však výrobcovi tak úplne nepodarilo. Aj napriek väčším rozmerom, luxusnému interiéru s množstvom vnútorného priestoru, fanúšikom predchodcu prekážal osádzaný motor.

Mercedes-Benz  V-Class_2020Zdroj: mercedes-benz.com

Výkon

Kto chce viac, cestu si nájde. Teraz tu pred nami stojí delo s celkovým výkonom kúsok pod 1000 koní. Je sa na čo pozerať! To najlepšie však toto praktické rodinné delo ponúka pod kapotou. Predchodca s označením R63 AMG dal majiteľovi skladaný atmosférický 8-valec s výkonom 510 koní. Trieda V vsadila na dieselové 4-valce, ale výkon bol podobný. Ani AMG trieda R nebola zaujímavá nijak výnimočným úspechom. Po roku na trhu sa automobilka rozhodla automobil stiahnuť z ponuky.

Extrémny výkon v tele MPV

Áno, zákazníkov, ktorí chcú obrovské vozidlo s extrémnym výkonom je málo. Nie je bežné trhať rekordy na vane s rozmermi vhodnými skôr na sťahovanie. V prípade, že však potrebuješ cítiš výkon pod nohami aj ako otec veľkej rodiny, toto vozidlo od GAD Motors je to pravé orechové pre teba!

Mercedes-Benz  V-Class_2020Zdroj: mercedes-benz.com

Vzhľad a zvuk motora, ktorý nepoteší susedov

Čo sa týka exteriéru, ostáva tento šialený sťahovák v podobe sériovej verzie. Zvonku však trieda V zostáva prakticky v sériovom stave. Zmenu dostalo logo na čelnej maske označenie na blatníkoch, ktoré nemôže zamlčať 8-valec pod kapotou. Výsledok? Veľký automobil, ktorý zvukom motora nepoteší susedov

Trhák medzi vanmi s 2-násobným výkonom

4-litrový 8-valec s 2 turbami zo športového modelu AMG GT R v sériovom prevedení produkuje 585 koní výkonu a 700 Nm krútiaceho momentu. Teraz ponúka 900 koní a je pripravený získať si nás netradičnou ostrou úpravou.

Mercedes-Benz  V-Class_2020Zdroj: mercedes-benz.com

Cena

GAD-Motors je skúpy na ďalšie parametre. Na cenu, technické parametre si ešte počkáme. Už teraz si však tento kolos píše svoje dobré meno na trati v Nordschleife. Šialenú úpravu prevetral na trati skúsený Andreas Güldenov, šéf vodičskej školy a hlavný inštruktorov. Zdá sa, že úprava, sa skvele vysporiadala s väčšou záťažou podvozku. Zvýšený výkon dokáže skvele zvládnuť aj prevodovka a riadiaca jednotka. Ako sa ti táto raritka s veľkým srdcom páči?

Extrémny rodinný van: 900 koní, V8 zo superšportu AMG GT R!Zdroj: GAD-Motors, Mercedes-Benz

Mercedes V 63 AMG -900 koní, V8

Video: Mercedes-AMG V8 Biturbo - Najrýchlejšia beštia od GAD-Motors

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Škoda Popular Monte Carlo 2023: Legenda ožila!Tento futuristický dizajn očarí nevídanou dokonalosťou, pričom sa stále nevytratil odkaz...6. August, 2022
02Nové policajné delá v ČR: Nemôžu legálne merať rýchlosť!Šialené BMW 540i Touring xDrive beštie, ktoré prestavila Polícia ČR, nemôžu kvôli novému...4. August, 2022
03Takmer nejazdená Škoda Octavia: Cena 9 999 €Za svoj život najazdila len 20 000 kilometrov. 10 rokov nie je na stave vozidla takmer...8. August, 2022