Lotus Emira: už vieme koľko bude mať koni motor AMG

Lotus už dávnejšie ukázal model Emira, ale zatiaľ bol skúpy na technické informácie a na základné detaily o tomto modeli, avšak teraz už je niekoľko faktov známych. Poznáme nielen výbavu, ale aj to, aké výkony budú mať jednotlivé motory. A to vrátane úvodnej First Edition.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
25.03.2022
Diskusia:
Zdroj: Lotus

Lotus Emira: už vieme...

Auto-moto zaujímavosti

Kým spočiatku sa hovorilo, že na spustenie výroby bude mať Emira výlučne V6-tku s objemom 3,5 litra a pôvodom v Toyote, situácia sa zmenila a už od začiatku bude aj prvá edícia dostupná s motorom so štyrmi valcami, ktorý dodáva Mercedes-AMG.

Motor od Toyoty má prepĺňanie a dosahuje výkon 294 kW (400 k). Krútiaci moment vrcholí hodnotou 420 Nm. Tento motor bude dostupný nielen s automatickou prevodovkou, ale aj so 6-stupňovým manuálom. Je jasné, že štvorvalec od AMG bude mať trochu nižšie hodnoty.

Lotus Emira: už vieme koľko bude mať koni motor AMGZdroj: Lotus

Dvojliter, ktorý inak funguje v A45 AMG má výkon upravený na 265 kW (360 k), čo je výrazne menej ako má v pôvodnom modeli. Tam má až 310 kW (421 k). Avšak štvorvalec by nemal presahovať, ani v Emíre, výkon šesťvalca. Najmä keď šesťvalec bude ešte viac obmedzený počtom kusov, ktoré uzrú svetlo sveta. Dvojlitrový motor M139 bude prispôsobený na použitie v malom športovom aute a zníženie výkonu je následkom iného umiestnenia v karosérií. Motor je umiestnený za prednými sedadlami a tomu sú prispôsobené všetky detaily. Kde sa však stratilo 45 kW (61 k) je naozaj otázne. Pri prispôsobení motoru tak zaniklo to, čo inak produkujú niektoré základné motorizácie mestských áut. Veď je to výkon väčší ako má Dacia Spring.

Lotus Emira: už vieme koľko bude mať koni motor AMGZdroj: Lotus

Emira Frist Edition bude mať štandardne 20-palcové zliatinové kované disky s dvojfarebným povrchom. Na želanie, bez príplatku, budú tieto disky celé čierne, alebo celé strieborné. Kým vonku môže budúci majiteľ vybrať jednu zo 6 farieb, interiér má až 7 farebných kombinácií. A ponúkne tiež matné chrómové povrchy, či biele nepriame osvetlenie a tiež 12-smerové elektricky nastaviteľné sedadlá. V základnej ponuke bude tiež Apple CarPlay a Android Auto. Do základnej výbavy Frist Edition sa dostali aj balíky Drivers package, Design package a Convenience package.

Kým Emiru Frist Edition je možné objednať už od ôsmeho apríla, ostatné verzie sa na trh, teda aspoň do objednávkových formulárov, dostanú až na jar budúci rok. Emira Frist Edition so štvorvalcovým motorom by mala stáť od 80 000 eur a so šesťvalcom od 90 000 eur.

Lotus Emira: už vieme koľko bude mať koni motor AMGZdroj: Lotus

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Prominentné Bugatti Chiron s interiérom za 50 000 dolárov: Za koľko? Slávne osobnosti a raperi patria medzi najlepších „zásobovačov“ rarít celého automobilového...22. Marec, 2022
02Aj Alpina B8 dostane podsvietenú masku ako facelift základného modeluAlpina používa BMW ako dodávateľa základného, v podstate, polotovaru, ktorý ďalej...8. Február, 2022
03Maserati Grecale: Porsche Macan má obrovský problémAutomobilka Maserati má menší športový model MC20, ale to nie je zrovna produkt, ktorý...24. Marec, 2022