Nissan Leaf vstupuje do ďalšieho štádia života

Nissan Leaf je jedným z tých áut, ktoré naozaj priblížili elektromobilitu masám ešte predtým ako Tesla začala so svojim Modelom S. Aktuálne na európsky trh prináša druhá generácia Leafu niekoľko vylepšení, ktoré sa dajú bez problémov označiť ako facelift.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
24.02.2022
Diskusia:
Zdroj: Nissan

Nissan Leaf vstupuje do...

Auto-moto zaujímavosti

Zmien je však poskromnejšie aj tých vizuálnych, technicky je to stále to isté auto. Nissan Leaf bol predsavený už v roku 2017, teda táto druhá generácia, a o dva roky by mal najneskôr dostať novú generáciu, pri ktorej sa ešte viac prehĺbi spolupráca s aliančnými partnermi Renaultom a Mitsubishi.

Vizáž inovovaného auta najviac menia úplne iné zliatinové disky s priemermi 16 a 17 palcov. Tie väčšie sú naozaj špecifické a vyzerá, že budú horšie na umývanie. Avšak dodávajú autu osviežený vzhľad. Veľkou zmenou je použitie nového loga nielen na prednej maske, ale tiež na diskoch a ostatných miestach, kde bolo logo pôvodné.

Nissan Leaf vstupuje do ďalšieho štádia životaZdroj: Nissan

Novinkou je ešte rozšírená ponuka farieb. Po modernizácii bude obsahovať 6 monochromatických odtieňov, ale pribudli aj dve nové farby. Modré odtiene bude reprezentovať odtieň Universal a Magnetic. Tieto dve farby bude Leaf kopírovať od modelov Qashqai a Ariya.

Nissan Leaf vstupuje do ďalšieho štádia životaZdroj: Nissan

Interiér sa nezmenil. Jediné, čo je iné ako bolo doteraz sú logá. Nič iné nebolo potrebné meniť. A to isté je aj s technickými parametrami vozidla. Pri nich nebolo nutné meniť už vôbec nič. Všetko ostalo pri starom a pohon je stále elektrický ako sú všetci zvyknutí.

Nissan Leaf vstupuje do ďalšieho štádia životaZdroj: Nissan

Na výber budú dve možnosti, či skôr dve kapacity batérie. Tak ako doteraz bude mať tá menšia kapacitu 40 kWh a tá väčšia, ktorá je použiteľná aj na dlhšie trasy, bude mať 62 kWh. Podľa WLTP cyklu bude mať väčšia batéria Leafu dojazd na nabitie až 385 kilometrov.

Nissan Leaf vstupuje do ďalšieho štádia životaZdroj: Nissan

Tak ako doteraz bude mať Leaf aj funkciu ProPilot, ktorá dokáže automaticky auto zastaviť, rozbehnúť a udržiavať vzdialenosti od okolitých vozidiel. Samozrejmosťou bude aj funkcia e-Pedal. Pri jej aktivovaní sa dá zrýchľovanie aj brzdenie ovládať jedným pedálom vďaka silnej rekuperácii. Reálne brzdy sú v takom prípade iba doplnkom pri núdzovom stave a dobŕžďaní. Systém Nissan Connect teraz bude podporovať aj Apple CarPlay a Android Auto.

Očakáva sa, že inovovaný Leaf sa v ponuke objaví už v apríli.

Nissan Leaf vstupuje do ďalšieho štádia životaZdroj: Nissan

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Parkovanie na chodníkoch a Tesla závod na Slovensku - Podcast Autobazar.EUNebudeme už môcť parkovať na chodníkoch, postaví Tesla výrobný závod na Slovensku a máte už...2. Február, 2022
02Renault Express Van je ľudová voľba pre transportRenaultu nemožno upriež úspech na poli úžitkových vozidiel. Podľa minuloročných štatistík...22. Február, 2022
03Porsche Macan T má byť obratné rodinné SUV so slávnym logomPorsche je aktuálne iba na niekoľkých modelových radoch, ale tie majú naozaj extrémne veľa...23. Február, 2022