Pozrite si 5 pekných kabrioletov na leto

Leto prichádza, aj keď to vonku tak nevyzerá a vonkoncom nie sú teploty adekvátne prebúdzaniu prírody. Ale je stále apríl a ten je odjakživa bláznivý. Možno práve preto je teraz celkom vhodný čas zadovážiť si letné vozidlo, ktoré poskytne voľnosť vlasom a priestor nad hlavou rušený len Mesiacom, družicami a ISS.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
16.04.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Pozrite si 5 pekných...

Auto-moto zaujímavosti

Kabriolety nie sú však len letnými autami, dá sa s nimi, samozrejme, jazdiť aj v zime. Strechy sú už na to stavané a poskytujú väčšinou aj dostatočný zvukový komfort. Alebo je možné siahnuť po aute s pevnou skladacou strechou. My sme našli pár zaujímavých kúskov, podmienky boli veľmi jednoduché, kabriolet do 12-tisíc eur, ktorý je aspoň niečim zaujímavý.

1. BMW 325i Convertible

BMW radu 3 je ako kabriolet veľmi príjemným vozením a je ich aj veľa v ponuke. Má pevnú skladaciu strechu, ktorá ešte skvalitňuje spolužitie s takýmto autom aj v zime. A pritom je to stále BMW, ktoré má pohon zadnej nápravy a úplne logicky usporiadaný interiér s ovládaním informačno-zábavného systému kolieskom. Ak sadnete z tohto BMW do akéhokoľvek iného, tak budete vedieť ovládať informačno-zábavný systém úplne bez problému.

Tento kúsok má pod kapotou radový šesťvalec bez prepĺňania s výkonom 160 kW (218 k). Spolupracuje s automatickou šesťstupňovou prevodovkou, ktorú dodával výrobca ZF. Takže kombinácia pohonu veľmi príjemná. Podobne ako kombinácia farieb. Bledý interiér sa tak neprehreje na slnku ako čierny a bledá farba pôsobí dostatočne nenápadne.

https://www.autobazar.eu/bmw-rad-3-cabrio-325-i-a-t-id17687539.html

Pozrite si 5 pekných kabrioletov na letoZdroj: Autobazar.EU

2. Volkswagen Beetle Cabrio

Čo môže byť väčšia zábava ako ísť sa odviezť na už legendárnom aute s otvorenou strechou. Dobre, legendou sa stal pradedo tohto kusu, ale ani táto najnovšia verzia v charizme nezaostáva, hlavne keď má karosériu kabrio. Otvorenie látkovej strechy trvá dlhšie, ale musí prejsť väčšiu trasu, lebo interiér má naozaj dosť miesta.

Vybrali sme hnedý kus s parádnym bledým interiérom. Pôvodného Chrobáka najlepšie vystihuje aj motor s objemom 1,2 litra. Taký objem mali motory aj v minulosti, v pôvodnej verzii. Teraz však má turbo a na rozbehnutie s prehľadom stačí. V tomto prípade je motor spojený s manuálnou prevodovkou a manuálna je aj klimatizácia. Aspoň otváranie strechy je elektrické. Veľmi pekne pôsobia vonkajšou farbou lakované plochy v interiéri.

https://www.autobazar.eu/volkswagen-beetle-cabrio-12-tsi-id14555443.html

Pozrite si 5 pekných kabrioletov na letoZdroj: Autobazar.EU

3. Ford Mustang V6 Cabrio

Veľkú dávku štýlu ponúka aj americká ikona. Mustang sa od počiatku vyrábal aj s otvorenou karosériou ideálnou na jazdu po pobrežných cestách Kalifornie. My pobrežné prímorské cesty síce nemáme, ale jedna pekná cestiča vedie okolo Liptovskej Mary. Presne tam by sa hodil, s prehľadom, aj takýto Mustang. Bešeňová-Bobrovník-Liptovský Trnovec a po diaľnici naspäť. Samozrejme s otvorenou strechou.

Čierny kus bude všade vzbudzovať pozornosť aj vďaka obrovským pochrómovaným diskom. A ak by nevzbudzoval zovňajšok dostatok pozornosti, tak interiér s červenou kožou pritiahne pohľady určite. Červená v interiéri vyzerá super práve v čiernych autách. Motor V6 s objemom 4 litre síce nemá nejaký extrémny výkon a nepomáha ani prevodovka s menším počtom stupňov, ale zvukovo je všetko v poriadku.

https://www.autobazar.eu/ford-mustang-40-v6-cabrio-id17456930.html

Pozrite si 5 pekných kabrioletov na letoZdroj: Autobazar.EU

4. Alfa Romeo Spider V6

Keď Alfa Romeo prišlo s Brerou, tak každý zostal s otvorenými ústami. Postupne sa do tohto štýlu dostali aj bežnejšie modely 159 ako sedan a kombi, ale prišlo aj pôvabné kabrio Spider. To malo v ponuke 2,4 JTD a 2,2 JTS, ale vrchol ponuky bol stále vyšperkovaný motor V6 s objemom 3,2 litra.

Na Spider sa najviac hodí červená farba. Čierna v interiéri bude trochu náchlnejšia na prehriatie, ale strechu je možné zatiahnuť naozaj rýchlo, takže počas parkovania je to otázka pár sekúnd. Najdôležitejšia je práve kombinácia so šesťvalcom a manuálnou prevodovkou. Celých 177 kW (241 k) posiela motor na predné kolesá, čo je celkom prekvapenie, ale skôr ako rýdzo športovú jazdu si budete užívať nádherný zvuk šesťvalca.

https://www.autobazar.eu/alfa-romeo-spider-32i-v6-24v-id14269188.html

Pozrite si 5 pekných kabrioletov na letoZdroj: Autobazar.EU

5. Nissan 300ZX

Ďalšia legenda v zozname je staršieho dáta výroby. Nissan 300ZX je stále nádherné auto, ktoré dokonca predné svetlá prepožičalo aj jednej z evolúcii Lamborghini Diablo. Toto auto vychádzalo z fabriky v čase, keď u nás ešte nikto poriadne nechyroval ani o zaoblenom Favorite s názvom Felicia. A stále má svoje čaro, aj keď je verziou Targa a nie plnohodnotným kabrioletom.

Aj keď toto nie je plnohodnotná verzia s dvomi turbami, ani táto s trojlitrom a jedným turbom nie je, na svoju dobu, pomalá. Je spojená s päťstupňovým automatom a poháňa zadné kolesá. Interiér má dokonca fantastické čalúnenie látkou, ktoré možno vyzerá ešte lepšie ako keby bolo kožené.

https://www.autobazar.eu/nissan-300-zx-30l-v6-id15351866.html

Pozrite si 5 pekných kabrioletov na letoZdroj: Autobazar.EU

Bonus: Fiat 126 Pop

Vieme, toto je šialené auto, ale je jedinečné, je ich menej kusov ako Bugatti Veyron a má charizmatickejší zvuk motora. Dobre, s tým zvukom motora to je prikrášlené, ale tieto 126-tky zneli ako kompresor, klasický piestový, keď tlakoval nádobu. Vlastne niektoré kompresory asi ani nemajú menší valec ako má toto. Z motora s objemom ako klasická sklená fľaša minerálky, alebo fľaša vína dáva výkon 18 kW (24 k). To odtiahne ľahké auto a o pasívnej bezpečnosti sa nedá hovoriť ani v náznakoch. Deformačná zóna končí ale presne tam, kde napríklad pri prvom BMW, pred motorom. Lenže tu je motor ako v Porsche 911, vzadu za nápravou.

Tento kus je štýlový s klasickými diskami kolies a s modrým čalúnením interiéru. Aj keď asi nebude na dlhé cestovanie, tak má obrovský štýl. Avšak treba pripomenúť, že poľské rodiny chodili celé na dovolenku k Jadranu práve na Maluchoch.

https://www.autobazar.eu/fiat-126-p-aa43a-polski-targa-pop-2000-id17359994.html

Pozrite si 5 pekných kabrioletov na letoZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Test: Toyota Land Cruiser – Expedícia každý deňVidíte to v každom dokumente o súčasnom dianí v Afrike, Ázii, vlastne všade. A tiež...31. Marec, 2021
0210 najpredávanejších áut na Autobazar.EUZa minulý rok sme už štatistiky zhodnotili, najpredávanejšie boli Škody. A automobilka...22. Január, 2021
0310 mestských SUV do 15-tisíc s odznakom prémieNiektoré autá sú označované za prémiové, je to kvôli tomu, že to hovorí ich spracovanie,...26. Marec, 2021