Toyota RAV4 Adventure: Ešte terénnejšie pôsobiava RAVka prichádza

Automobilka Toyota má v ponuke model RAV4 a žne s ním úspechy. Aktuálne však rozširuje ponuku o novú verziu. Ku klasickým líniam výbavy, ktoré sú dostupné doteraz sa pridáva Adventure. A prináša nielen inú výbavu, ale aj iné prevedenie prednej časti vozidla.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
17.09.2021
Diskusia:
Zdroj: Toyota

Toyota RAV4 Adventure:...

Auto-moto zaujímavosti

Kým väčšina súčasných verzií a výbav je ladená skôr elegantne, Adventure pridáva trochu drsného štýlu. Okrem inej masky chladiča má Adventure aj iné stvárnenie spodnej časti nárazníka. To znamená, že teraz je opticky širším autom. Naviac znak prešiel z vrchu prednej časti do stredu masky chladiča.

Širšie lemy blatníkov pridávajú ďalšiu dávku mohutnosti. Nové sú aj tmavosivé zliatinové disky s priemerom 19 palcov. V ponuke bude farebná kombinácia so sivo-zelenou odtieňu Urban Khaki a sivou strechou Dynamic. Práve táto kombinácia má byť odkazom na ikonický FJ40 Land Cruiser.

Toyota RAV4 Adventure: Ešte terénnejšie pôsobiava RAVka prichádzaZdroj: Toyota

Do interiéru sa dostanú špecifické druhy a stvárnenia čalúnenia, ktoré znova nebude mať žiaden iný model RAV4, iba Adventure. Toto je vlastne čierne čalúnenie umelou kožou s prešívaním oranžovou niťou. To, že ide o úplne inú verziu pripomínajú prahy s novými lištami.

Pod kapotou budú štandardné hybridné pohonné jednotky, ktoré má aj bežná RAV4. Alebo inak, bude len jeden druh hybridu. Ten, ktorý má pohon všetkých kolies AWD-i. Vpredu je elektromotor a 2,5-litrový štvorvalec s atmosférickým plnením a vzadu je elektromotor. Vlastne takéto nastavenie stačí na väčšinu bežných situácií a zároveň je menej náročné na palivo a straty ako verzia s kardanom.

Celkový výkon systému je 163 kW (222 k) a aj pohon všetkých kolies zabezpečujú, že RAV4 potiahne príves s hmotnosťou až 1650 kilogramov.

Toyota RAV4 Adventure: Ešte terénnejšie pôsobiava RAVka prichádzaZdroj: Toyota

Tieto zmeny však nie sú iba na tomto modeli a niektoré sa pretavia do veľmi jemného faceliftu modelu, ktorý príde pre modelový rok 2022. Pribudnú tak nové prijektorové LED svetlá a LEDkové hmlovky. Nové budú aj 10-lúčové zliatinové disky pre výbavu Comfort v striebornom prevedení a pre Selection s čiernym lakom.

Do interiéru vylepšenej RAV4 2022 pribudne LED osvetlenie, podsvietené prepínače a tiež niekoľko USB-C konektorov na nabíjanie rôznych zariadení. To však znamená, že modernizácia bude naozaj veľmi decentná aj v interiéri.

Toyota RAV4 Adventure: Ešte terénnejšie pôsobiava RAVka prichádzaZdroj: Toyota

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Test: Toyota Hilux – Stále sa drží svojej povestiKoľko je už na trhu Toyota Hilux? Neskutočne dlho, asi je naozaj nezničiteľná. Začínala v...15. September, 2021
02Honda Civic sa ukázala v novej generácii, má miernejší vzhľadHonda ukázala novú generáciu obľúbeného modelu Civic. Ale zatiaľ o ňom veľa nevieme, máme...25. Jún, 2021
03Ako si vybrať nový Ford Kuga? Je lepšia nafta, či hybrid?Ktoré auto má najviac možností pohonných sústav? Jedným z nich je určite Ford Kuga. Má...10. August, 2021