Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Týchto 10 áut ste mohli vidieť v filmoch a seriáloch

Cítiť sa ako filmový hrdina v aute, ktoré bolo na striebornom plátne nie je až tak nákladná záležitosť. Jasné, nemusíme brať filmy ako Fast and Furious, lebo autá, ktoré boli použité v jednotke vystrelili cenami do výšin. Ale vo filmoch a seriáloch sú aj bežnejšie autá, také, ktoré sa dajú kúpiť za celkom prijateľné obnosy, niektoré.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
27.05.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Autobazar.EU

Týchto 10 áut ste mohli...

Auto-moto zaujímavosti

V tomto prípade sme nemali žiadnu preferenciu modelu, žiadnu dôležitosť vo filme, auto sa v ňom muselo objaviť a hotovo. Niektoré sú známejšie, niektoré menej známe. Ale každé vo filme, alebo v seriáli malo svoj screentime. Vybrali sme týchto 10.

1. BMW radu 7 E38

Toto auto už začína byť legendárne a podľa mnohých je poslednou peknou sedmičkou. Aj preto získava popularitu a pomaly mu rastie cena. Nájsť pekný kúsok v dobrom stave môže byť naozaj oriešok a cena takých s naftovým motorom sa už pomaly šplhá nad 10-tisíc eur, alebo aspoň k tejto hranici. Za 750i s osemvalcom to je ešte viac.

Ak neviete kde bolo toto auto použité, tak v striebornej farbe ho mal James Bond, ktorého hral Pierce Brosnan a ovládal ho telefónom Ericsson R380. Sedmičku tiež používal Kuriér, ktorého hral Jason Statham a prevážal na ňom zásielky. Nie obyčajné zásielky.

https://www.autobazar.eu/bmw-rad-7-750-i-a-t-id18179576.html

Týchto 10 áut ste mohli vidieť v filmoch a seriálochZdroj: Autobazar.EU

2. Citroën 2CV

Auto, ktoré po vojne zmobilizovalo celé Francúzsko stavalo svoj imidž na dostupnosti a na fakte, že dokáže na zadných sedadlách odviezť košík vajec krížom cez pole. Zreštaurované kusy už tiež naberajú na hodnote a aj cena tých bežnejších utešene rastie.

Kačka, ako sa autu familiárne hovorí účinkovala napríklad vo filmoch Žandár zo St. Tropez. Kto by si nepamätal legendárnu jazdu mníšky po odtrhnutí zadnej časti? Ono by to asi tak jednoduché nebolo, keďže vzadu je nádrž, ale efekt výborný. A znova toto vozidlo používal aj James Bond vo filme For Your Eyes Only s Rogerom Moorom.

https://www.autobazar.eu/citroen-2-cv-id20425498.html

Týchto 10 áut ste mohli vidieť v filmoch a seriálochZdroj: Autobazar.EU

3. Peugeot 406

Po Peugeote 405 bol model 406 naozaj sviežim vetrom v strednej triede, kde automobilka ukázala naozaj pekný sedan s tvarmi aktuálnymi ešte do dneška. Neskôr pribudlo do ponuky aj obrovské kombi, ale omnoho známejšie použitie vo filme má predsa klasický sedan.

Tento model si zahral v trháku s názvom Taxi, kde sa premieňal na superšport a pomáhal riešiť policajné prípady. Trochu pritiahnuté za vlasy, ale celkom príjemné strávenie večera. Omnoho reálnejšie použitie dostal Peugeot 406 vo filme Ronin s Jeanom Renom, Robertom de Nirom a napríklad Seanom Beanom.

https://www.autobazar.eu/peugeot-406-20-16v-id20836065.html

Týchto 10 áut ste mohli vidieť v filmoch a seriálochZdroj: Autobazar.EU

4. Maserati Quattroporte

Maserati má už dlhodobo svoj vrcholný sedan označený jednoducho, v preklade z Taliančiny ako štvordverák. Toto auto je veľkostne na úrovni luxusných sedanov a pridáva športový charakter. A ešte takú maličkosť, motor s niektorými prvkami podobnými s motormi Ferrari.

Tento model si zahral tiež vo viacerých filmoch. Svoje pevné miesto má v nórskom filme Kraftidioten, ktorý dostal voľný preklad do slovenčiny ako Boj snežného pluhu s mafiou. A tiež si zahral aj vo filme Nedotknuteľní, alebo The Intouchables.

https://www.autobazar.eu/maserati-quattroporte-id21064700.html

Týchto 10 áut ste mohli vidieť v filmoch a seriálochZdroj: Autobazar.EU

5. Alfa Romeo Giulia

Nádherný sedan z talianskej produkcie môže mať aj logo Alfa Romeo. S Giuliou sa naozaj automobilke poddarilo spraviť pekné vozidlo, ktorému sa ale aj napriek tomu nedostáva dostatok trhovej pozornosti. Je to smutné, lebo zadokolková platforma je naozaj podarená.

Alfa Romeo Giulia si zahrala v streamovacom hite Červený oznam, kde mala filmových partnerov ako Dwayne Johnson, Gal Gadot a Ryan Reynolds. Úloha síce nebola hlavná, ale Alfa dostala viac priestoru ako Taycan.

https://www.autobazar.eu/alfa-romeo-giulia-29-twin-turbo-v6-510-qv-id21049360.html

Týchto 10 áut ste mohli vidieť v filmoch a seriálochZdroj: Autobazar.EU

6. Range Rover P38A

Britská klasika s luxusom v terénnom spektre trhu je tiež obľúbeným autom nielen vo filmoch. Range Rover má predsa aj veľa hercov aj herečiek, aj keď sa tvária, že chodia na ekoautomobiloch. Pre nich má ten nový plug-in hybridnú verziu. Avšak model P38A bol ešte stále viac terénnym ako bulvárovým autom.

Najzaujímavejšiu úlohu mal tento Range Rover vo filme Layer Cake, ktorý je voľne preložený ako Po krk v extázi. V ňom si zahral Daniel Craig so Siennou Miller, ale tiež aj Tom Hardy. Veľa priestoru venovali tvorcovia Range Roveru tejto generácie aj vo filmoch Rosamunde Pilcher, kde je vraj v každom druhom.

https://www.autobazar.eu/land-rover-range-rover-46hse-a-t-165kw-a5-5dv-id20823705.html

Týchto 10 áut ste mohli vidieť v filmoch a seriálochZdroj: Autobazar.EU

7. Lexus RX450h

Veľký Lexus RX bol tým autom, ktoré automobilke dalo meno. Práve ten sa začal viac a viac objavovať a v súčasnej generácii, teda ešte pár dní aktuálnej, je celkom príjemnou alternatívou veľkosti BMW X5 a Mercedesu GLE. Avšak RX má v ponuke aj verziu Long so siedmimi miestami.

V novej interpretácii hitu Men in Black si zahral po boku modelu RC-F, ktorý ale aktuálne v databáze inzerátov Autobazar.EU nie je. V štvrtom filme o agentoch mal celkom výraznú úlohu a výrazné vylepšenia nie nepodobné tým, ktorými oplýval Peugeot 406 vo filme Taxi.

https://www.autobazar.eu/lexus-rx-450hl-awd-luxury7-miestna-long-verzia37499-netto-id20864323.html

Týchto 10 áut ste mohli vidieť v filmoch a seriálochZdroj: Autobazar.EU

8. Ford Focus ST

Motor s objemom 2,5 litra, ktorý obmedzuje polomer otáčania a športová nátura sú naozaj lákavé atribúty. Teda ten polomer nie, ale samotný motor zo spolupráce s Volvom áno. A aj tento model sa objavil v niektorých filmoch a seriáloch. To, že bol označený za vynikajúce auto v Top Geare a povedal to Jeremy Clarkson asi netreba spomínať.

Tento model si zahral v seriáli Vexed o dvoch detektívoch. Ukázal sa v dvoch dieloch druhej série a mal nádhernú modrú farbu. Takých je v ponuke zjavne aj menej ako oranžových.

https://www.autobazar.eu/ford-focus-25-20v-duratec-st-id21052421.html

Týchto 10 áut ste mohli vidieť v filmoch a seriálochZdroj: Autobazar.EU

9. Audi A6

Audi spravilo modelom A6 generácie C6 celkom zaujímavý prechod ku ľahkým líniám, ktoré robili auto vizuálne ľahšie ako reálne bolo. V ponuke modelu bolo obľúbené TDI vo viacerých príchutiach a výkonoch, či objemoch. Ale toto auto mohlo mať aj benzínové V6, či V8. Ponuka motorov takejto šírky už nikdy nebude možná.

A kde si zahralo takéto Audi A6? No predsa dostalo epizódne postavy v Kobra 11. A nie málo. Veď okrem BMW a Mercedesov je tiež obľúbeným vozidlom policajných zložiek. A zopár ich aj prišlo o celkovú integritu, ako to už vo filmoch o diaľničnej polícii býva.

https://www.autobazar.eu/audi-a6-32-v6-2xs-line-id21076231.html

Týchto 10 áut ste mohli vidieť v filmoch a seriálochZdroj: Autobazar.EU

10. Hummer H2

Po prvom výrazne armádnon modeli Hummer automobilka predstavila tesne po prelome milénia novú osobnú verziu H2. Tá si okamžite získala veľa priaznivcov a má potenciál, že vydrží, vďaka primitívnej konštrukcii veky.

A tento model si zahral vo filme Zombieland. Dokonca aj so žltou farbou. Takže aj tam pracoval masívny osemvalec a hlavným postavám výrazne pomohol pri transporte.

https://www.autobazar.eu/hummer-h2-id20888228.html

Týchto 10 áut ste mohli vidieť v filmoch a seriálochZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01GR Corolla od Toyoty pokračuje tam, kde skončil hatchback Subaru STIToyota ukázala novú verziu svojho eko hatchbacku Corolla. Avšak táto verzia nie je tak eko...1. Apríl, 2022
02Test: Renault Twizy - V prvom rade zábavaRenault Twizy nie je na trhu nováčik. Myslíme tým celosvetovo. U nás sa do ponuky dostal...25. Máj, 2022
03BMW M4 CSL má ešte výživnejší recept na superšportTo, na čo všetci čakali, je realitou. Dlho očakávaná verzia BMW M4 CSL sa oficiálne...20. Máj, 2022