Ako vyzerá Tesla Model S po pol milióne kilometrov? +4 ďalšie polmiliónové autá

Automobilka Tesla sa do povedomia dostala modelom Roadster, ale najviac ju do správ dostáva Model S, ktorý má niekoľko rekordov a pokusov o rekordy. Avšak musí fungovať aj ako každé iné auto. Ako teda vyzerá Tesla Model S s pol miliónom kilometrov? Našli sme inzerát na jednu na Slovensku, ktorá viac ako je táto hranica. Plus k nej pridávame aj 4 inzeráty ako vyzerajú po rovnakej porcii iné autá.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
24.09.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Ako vyzerá Tesla Model S...

Auto-moto zaujímavosti

Je však jasné, že viac ako čokoľvek iné je dôležité ako sa k autu správa majiteľ. Niektoré autá môžu byť zničené a odpísané už po polovičnom nájazde. A niektoré, ktorým sa dostáva adekvátna starostlivosť, môžu fungovať ešte dlho.

Ako teda vyzerá Tesla Model S s takýmto nájazdom?

Tesla Model S sa začala vyrábať v roku 2012, čo z nej robí jedno z tých starších áut na trhu. Avšak prechádza kontinuálnym vylepšovaním. Tento konkrétny kus je z roku 2014 a vzhľadom na tento fakt má doživotné nabíjanie na Superchargeroch po celom svete zadarmo. To je možno jeden z dôvodov prečo má taký veľký nájazd. Spraviť za 7 rokov 560 000 km znamená priemer 80-tisíc kilometrov ročne.

Tento kus má konkrétne batériu s kapacitou 85 kWh, čo znamenalo dojazd 500 kilometrov podľa veľmi optimistickej normy NEDC. Reálnych bolo skôr 400-440 podľa EPA. Ale to už asi nebude veľmi platiť. V inzeráte sa píše, že nová batéria autu prišla v roku 2017, čiže len tri roky po tej pôvodnej. To by mohlo znamenať aj fakt, že by mohla postupne strácať kapacitu. Avšak je na nej nabehaných len 120-tisíc kilometrov, podľa zadávateľa inzerátu. To by znamenalo, že prvá batéria zvládla spraviť 440-tisíc kilometrov za prvé tri roky, čo vôbec nie je zlý výsledok.

Ako vyzerá Tesla Model S po pol milióne kilometrov? +4 ďalšie polmiliónové autáZdroj: Autobazar.EU

Úplne nový je aj elektromotor, čo tiež napovedá, že tento kus má pohon iba zadnej nápravy. Prvý motor zvládol pol milióna, keďže nový prišiel pred 60-tisíc kilometrami v roku 2019. Spolu s motorom dostala Tesla novú riadiacu jednotku a v roku 2021 aj druhý displej. Rok 2019 ešte znamenal aj nový rám motora, predpokladáme, že z dôvodu, aby to nebolo nutné riešiť znova tesne po výmene motora.

V každom prípade je tento nájazd celkom ojedinelý a zjavne Tesla zvláda aj väčšie nájazdy. O tom, koľko stoja ceny uvedených opráv je ťažko hovoriť. Vraj samotný motor má byť okolo 20-tisíc eur, batérie tiež nebudú zanedbateľná položka. Tieto fakty však môžu byť vyvážené tým, že tento konkrétny kus má stále nabíjanie zadarmo a, podľa popisu, aj samotné dátové pripojenie.

https://www.autobazar.eu/tesla-model-s-85-nova-bateria-motor-pocitac-lcd-dual-c-id19864584.html

Pozrime sa na ďalších polmiliónových šampiónov

1. Audi A6

Aj keď by sme mohli povedať, že pol milióna má skoro každé naftové Audi A6, tak toto je výnimka, to ho má reálne na počítadle kilometrov a tiež to nie je dízel. Pod kapotou tohto Audi A6 je totiž motor V6 spaľujúci benzín. S atmosférickým plnením má 188 kW (256 k). A na prvý pohľad to ani nevyzerá, že by auto bolo nejako viditeľne opotrebované. Interiér je celkom v poriadku a jedine na zovňajšku vidno niekoľko bodov stretu s inými predmetmi, ale nič vážne. Takáto kombinácia motora, prevodovky a auta je asi tak ojedinelá ako Porsche 911 GT3 na slovenských cestách.

https://www.autobazar.eu/audi-a6-32-v6-2xs-line-id19864520.html

Ako vyzerá Tesla Model S po pol milióne kilometrov? +4 ďalšie polmiliónové autáZdroj: Autobazar.EU

2. Mercedes-Benz Triedy E

Je jasné, že naftové motory od Mercedesu vydržia veľa. Väčšinou. Ale to sa hovorí najmä o šesťvalcoch. To, že 2,2-litrový štvorvalec dosiahol hranicu 500-tisíc kilometrov je tiež hodné ocenienia. Ale toto Éčko zašlo ešte ďalej. Takmer o polovicu. Má nájazd 724-tisíc kilometrov. Vzhľadom na slabšiu výbavu a základný motor s manuálom sa môžeme domnievať, že možno vozil ľudí na letiská. Starostlivosť o auto bola znova na dobrej úrovni, lebo tie kilometre na aute nie sú vôbec vidieť. Takýto interiér môžu mať autá s tretinovým nájazdom.

https://www.autobazar.eu/mercedes-e-trieda-200-cdi-blue-elegance-100kw-m6-4d-id19761596.html

Ako vyzerá Tesla Model S po pol milióne kilometrov? +4 ďalšie polmiliónové autáZdroj: Autobazar.EU

3. Honda CR-V

Honda niesla prijatie 2,2-litrového dízla ako veľké prekvapenie a motor bol okamžitým predajným úspechom. Aj napriek vyššej cene náhradných dielov sú tieto motory stále výbornou voľbou na dlhé trasy. A niečo o tom určite vie povedať aj majiteľ tejto CR-V, ktorá prešla už pol milióna kilometrov. Najväčším náznakom nájazdu je stav volantu a manžety radiacej páky. Zvonka je tiež vidno niekoľko pripomienok, že občas došlo k parkoviskovému stretu, ale inak vyzerá táto CR-V tiež veľmi zachovalo.

https://www.autobazar.eu/honda-cr-v-22-i-ctdi-elegance-id19695889.html

Ako vyzerá Tesla Model S po pol milióne kilometrov? +4 ďalšie polmiliónové autáZdroj: Autobazar.EU

4. Škoda Octavia

To, že aj relatívne ľudové auto dokáže prejsť pol milióna dokazuje táto Škoda Octavia. Motor 1,6 TDI toho zvládol naozaj veľa. Ale vidno to aj na stave. Je taký štandardný pre taxi, na ktorom sa strieda niekoľko šoférov a nikto k autu nemá žiaden vzťah. Pracovný nástroj má tak zvláštne zloženie predných dielov. Vlastne sfarbenie predku pripomína hlavného hrdinu článku, Teslu Model S, ale zvyšok je v dosť smutnom stave. Prekvapivo, interiér vyzerá, až ná pár detailov, celkom použiteľne. Horšie je to, podľa popisu, s technickým stavom. Ale to už necháme na posúdenie, či takéhoto bojovníka rozobrať na diely, alebo zachrániť.

https://www.autobazar.eu/skoda-octavia-16-tdi-active-id19761672.html

Ako vyzerá Tesla Model S po pol milióne kilometrov? +4 ďalšie polmiliónové autáZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Top 5 alternatív Passatu, ktoré nie sú na každom rohuSedany majú v sebe akúsi eleganciu, ktorú kombi nebudú nikdy mať. Trojpriestorová karoséria...6. August, 2021
02Lucid Air Dream Edition: 830 kilometrov na nabitie je realitaO dojazde elektrických vozidiel sa teraz stále často hovorí. Jedna vec sú udávané čísla,...23. September, 2021
03Kačky (Citroën 2CV) obsadili hrad Modrý kameňMinulý víkend nebol len o leteckých dňoch na základni v Kuchyni. Bol už tradičným zavŕšením...8. September, 2021