Čím je výnimočný DS7 Crossback v sérii Louvre?

DS Automobiles patrí stále medzi mladé značky na trhu. Je však tým, čo aktuálne koncern Stellantis považuje za prémiový segment svojho portfólia. Preto je celkom logické, že pre špeciálnu sériu sa automobilka spojila s niekym, kto má vysokú úroveň a nie je zo sfér úplne komerčných aktivít.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
25.05.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Čím je výnimočný DS7...

Auto-moto zaujímavosti

Najnovšia séria sa volá podľa známeho múzea v Paríži. Séria Louvre je aktuálne vrcholom toho, čo si viete v prípade DS7 Crossback kúpiť. Jej exkluzivita je neodškriepiteľná a má prvky, ktoré sa nedajú nájsť na žiadnej inej verzii modelu. Dokonca sa bez akýchkoľvek výčitiek môže postaviť luxusnejšie vybaveným verziám vozidiel prémiových značiek tejto veľkosti. Kvalitu spracovania a materiálom má DS7 Crossback vo veľa prípadoch ešte lepšiu. Ale čím sa teda líši Louvre od ostatných a čo je jeho silnou stránkou?

Všetko je o detailoch

Automobilka stavila na jemné detaily, ktoré menia kompletne pohľad na auto. Zvonka je to kombinácia naozaj tmavej modrej farby a 20-palcových zliatinových diskov s názvom Alexandria. Modrá Encre nie je jediná možná voľba, druhou je čierna Perla Nera. Zovňajšok odlišuje ešte pár detailov. Na veku batožinového priestoru je malý odznak s názvom edície a rovnako sa zmenil predný znak, ktorý tiež nesie meno edície. Menšie pripomienky edície sú na predných dverách dole.

Omnoho zaujímavejšie detaily sú v interiéri. Pred radiacou pákou je vyrazený, na kryte odkladacieho priestoru s bezdrôtovým nabíjaním, štylizovaný trojuholník, ktorý evokuje práve tú presklenú pyramídu, čo stojí na nádvorí múzea a stala sa jeho symbolom. Rovnaké detaily sú na ovládaní smerovania prúdena vzduchu z výduchov. Práve tieto prvky umocňujú výnimočnosť tejto verzie.

DS7 Crossback LouvreZdroj: Autobazar.EU

Iná výbava

Séria Louvre nie je len o odlíšení vizuálnymi prvkami. Má naviac aj niektoré prvky, ktoré sú inak pre výbavu Rivoli, ktorá bola základom, príplatkové. V štandardnej výbave je teda balík DS Connected Pilot s DS Driver Attention Monitoringom. Tento prvok stojí bežne 850 eur. Tiež má tému Opera, ktorá zahŕňa niektoré prvky exteriéru a interiéru a pre Rivoli predstavuje príplatok 3000 eur. Ďalších 250 eur by stálo ovládanie klimatizácie vzadu, 350 eur alarm, ventilácia predných sedadiel je pre toto čalúnenie v cene. Ale v oproti Rivoli má Louvre naviac aj DS Night Vision, nočné videnie za 1500 eur, Advanced Traction Control za 500 eur, audiosystém Focal Electra za 1000 eur, špeciálne ambientné osvetlenie za 350 eur a v cene je aj metalíza. Inak stojí 700 eur. To znamená, že Louvre má výbavu naviac za 8500 eur.

Ale aký je rozdiel medzi cenou štandardného modelu Rivoli s týmto motorom a Louvrom? Louvre stojí 49 990 eur. Rivoli s rovnakým motorom vyjde na 45 590 eur. To znamená, že rozdiel v prospech Louvre je 4 300 eur, ktoré ušetríte na výbave a to nehovoríme o fakte, že táto séria bude vždy špeciálnejšia.

DS7 Crossback LouvreZdroj: Autobazar.EU

Zbierka relácií o umení

V rámci výbavy je aj veľký dotykový displej so zobrazením všetkého od klimatizácie, cez audio, informácie o aute, až po navigáciu. Podporuje káblové pripojenie mobilu a Apple CarPlay a Android Auto. Ale má niečo naviac. Medzi aplikáciami má jednu, v ktorej si môžete pozrieť diela v múzeu Louvre. Ku každému zo 182 diel je nahovorená aj krátka relácia, podcast. Sú iba po anglicky, ale rozumieť im bude aj začiatočník, sú veľmi ľahké na porozumenie.

Druhým bonusom, týkajúcim sa múzea, je kartička s názvom Amis du Louvre, čiže Priatelia Louvru. Tá majiteľovi tohto modelu DS7 Crossback zabezpečí celoročný neobmedzený vstup do všetkých stálych zbierok a automobilka hovorí aj o iných výhodách. Aké sú nevieme, asi to treba vyskúšať.

DS7 Crossback LouvreZdroj: Autobazar.EU

Veľa priestoru

Toto už nie je charakteristika verzie Louvre, ale celkovo DS7 Crossback. Spomedzi podobne veľkých modelov, ktoré Stellantis na tejto platforme a v tejto triede ponúka je práve DS7 Crossback takmer najväčším. Väčší je už len Peugeot 5008. Ale aj tak je toto DS naozaj veľkým autom. Hovorí o tom veľký priestor na zadných sedadlách, pričom ostáva aj dostatočne veľký batožinový priestor s objemom 555 litrov. Po sklopení sedadiel je to odkonca až 1752 litrová jaskyňa.

A keď je priestor vzadu a v kufri, tak je logické, že bude aj pre vodiča a spolujazdca. Ako bonus k tomuto faktu sú výborné sedadlá, ktoré majú nielen vyhrievanie a ventiláciu, ale aj masáž. Tá nie je ako kedysi, že sa nafukuje a vyfukuje bedrová opierka, má viacero elektromotorov, ktoré dokážu o poznanie viac a dokážu aj viac druhov masáže.

DS7 Crossback LouvreZdroj: Autobazar.EU

Najlepšia kombinácia

DS Automobiles ponúka pre DS7 Crossback niekoľko motorizácii. Z ponuky však už vypadol motor 2,0 BlueHDi, takže na naftovom poli bojuje len 1,5-ka. Vrcholom je zase dvojelektromotorový plug-in hybrid. Ten má mocné zrýchlenie na stovku za 5,9 sekundy a ak neskúsite žiadnu inú verziu, tak je fantastický. Ale ak skúsite niečo iné, tak zistíte, že práve hmotnosť trochu zhoršuje jazdné vlastnosti. Najlepšie jazdiacou verziou je teda tá, ktorú ponúka Louvre ako jedinú. Teda jedinú na Slovensku.

Motor s objemom 1,6 litra a prepĺňaním má 165 kW (224 k) a k autu sedí úplne dokonale. Takéto pekné auto predsa nechcete parkovať so zapojeným káblom po dobu niekoľko hodín na parkovisku. Jazda s 1,6 PureTech je naozaj príjemná a vlastne mu nič nechýba. Ani tých 63 kW (85 k), ktoré má Hybrid4. Ten je však jedinou možnosťou ako mať DS7 Crossback s pohonom všetkých kolies. Ale nie ako Louvre.

DS7 Crossback LouvreZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

015 vecí, čo nás zaujali na elektrickom DS3 Crossback E-TenseDS Automobiles je stále relatívne mladá automobilka, ale už má úplne samostatné portfólio...16. Marec, 2021
02Lexus prekvapenie: Zvuk vďaka gramofónu z 3D tlačiarne!Púšťať si v modernom vozidle zvuk z gramofónu? Nie je to hudba minulosti. Futuristický...16. Máj, 2021
03Test: BMW 740Ld – Takto sa cíti prezidentNemecké prémiové trio má zástupcov aj v luxusnej triede, to vie každý, okrem tradičnej...11. Máj, 2021