Jazdíte dlhé trasy? Pozrite si týchto 5 diaľničných krížnikov z ponuky na Autobazar.EU

Niektoré zamestnania vyžadujú veľké nájazdy. A v takom prípade, najmä pri použití diaľnic, nemá veľmi zmysel rozmýšľať nad benzínovými motormi a dokonca ani hybridmi. Tie už pri diaľničnej rýchlosti nepracujú úplne efektívne. Preto má stále naftový motor čo povedať nielen v nákladnej doprave.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
28.05.2021
Diskusia:
Zdroj: Audi

Jazdíte dlhé trasy?...

Auto-moto zaujímavosti

My sme prezreli inzeráty v databáze a vybrali 5 áut, ktoré by mohli fungovať ako diaľničné krížniky a boli by príjemnými spoločníkmi aj pre vodiča. Ale mali sme niekoľko podmienok. Kvôli tomu, že kilometre budú pribúdať sme stanovili limit na 100-tisíc kilometrov, limit ceny 25-tisíc eur a ešte minimálny výkon 150 kW (204 k). No a, samozrejme, zvolili sme ten naftový motor. Hľadali sme maximálne 7-ročné autá.

1. Audi A6

V ponuke Audi už tradične figuruje model A6, ktorý je presne stvorený na hltanie kilometrov na diaľniciach. Tam sa cíti ako doma a štvrtá generácia to len potvrdzuje. Naviac je jednou z najkrajších, ktoré Audi kedy ponúkalo. Elegantný tvar sedanu naviac pôsobí na ceste celkom majestátne.

Ale nie vždy potrebujete takýmto autom kričať, tak je optimálna nejaká nenápadná farba. Túto podmienku čierna spĺňa dokonale. A k výdrži dopomôže relatívne podhodnotený výkon motora V6 TDI. Trojliter má iba 160 kW (218 k), čo stačí aj na predbiehanie a občasné výjazdy vysokou rýchlosťou na nemeckej diaľnici. Vybraná verzia má naviac pohon všetkých kolies.

https://www.autobazar.eu/audi-a6-30-tdi-218k-quattro-s-tronic-id18915356.html

Jazdíte dlhé trasy? Pozrite si týchto 5 diaľničných krížnikov z ponuky na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

2. BMW 530d

Aj BMW má v tomto smere čo povedať. Generácia radu 5 s označením F10 ponúkala široké spektrum motorov, vrátane štvorvalcov a šesťvalcov. To ak sa bavíme o naftových agregátoch. V spektre benzínových fungoval aj osemvalec. Ale ten nie je vhodný pre naše zadanie.

Vybrali sme kus, ktorý má karosériu kombi, takže je to vlastne F11, ale aj to môže byť pri univerzálonom pracovno-súkromnom použití vhodné. Naviac motor v 530d je radový šesťvalec s príjemným chodom. Pohon xDrive tiež može predstavovať pozitívnu správu pri obstaraní takéhoto vozidla. A čierno-čierna kombinácia exteriéru a interiéru tiež nevyvoláva závisť okolia.

https://www.autobazar.eu/bmw-rad-5-touring-530d-xdrive-id19010690.html

Jazdíte dlhé trasy? Pozrite si týchto 5 diaľničných krížnikov z ponuky na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

3. Mercedes-Benz E kupé

Na dlhé trasy nemusí byť len sedan. Prečo by to nemohlo byť kupé? Mercedes Triedy E má jedno v ponuke a teiž vyžaruje eleganciu. Je síce predchádzajúcej generácie, ale to mu nič neubralo na pôvabe. Dokonca vyzerá ľahšie ako súčasná oblejšia verzia tohto vozidla.

Kupé s označením 250d má radový štvorvalec, ktorý dosahuje výkon takmer ako vyššie uvedené Audi. Má 150 kW (204 k), ale má pohon zadnej nápravy. Tentoraz je čierna karoséria doplnená o hnedé sfarbenie interiéru, čo vyzerá naozaj elegantne. V letných dňoch príde určite vhod možnosť otvoriť si strešné okno. Bočné okná sa schovávajú kompletne a zostáva len pekná línia strechy bez stredového stĺpika.

https://www.autobazar.eu/mercedes-e-trieda-coupe-250d-a-t-amg-id12814190.html

Jazdíte dlhé trasy? Pozrite si týchto 5 diaľničných krížnikov z ponuky na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

4. Opel Insignia

Keď vystúpime z prémiových vôd, tak nájdeme niekoľko áut, ktoré sú tiež vhodné na dlhé trasy a sú ideálnymi spoločníkmi. Takým je napríklad aj Opel Insignia, ktorá má výkonný naftový motor a veľmi dobré sedadlá s certifikátom AGR. A pre niektorých obchodných partnerov je asi menším tŕňom v oku ako práve niektoré z vozidiel prémiových značiek.

Insignia má najvýkonnejší naftový motor dvojliter s dvomi turbami a výkonom 154 kW (210 k). Ten kombinuje s pohonom všetkých kolies, ale tiež s osemstupňovým automatom. Na dlhé trasy je teda výborným spoločníkom. Naviac vo verzii Grand Sport vyzerá ešte lepšie ako kombi. Pridajte k tomu modrú tmavú farbu karosérie a bledší hnedý interiér a máte jednu z najkrajších Insignii, ktoré kedy boli vyrobené.

https://www.autobazar.eu/opel-insignia-20-cdti-biturbo-210k-ss-exclusive-4x4-at8-id18945344.html

Jazdíte dlhé trasy? Pozrite si týchto 5 diaľničných krížnikov z ponuky na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

5. Volkswagen Passat

Dlhé trasy a príjemné cestovanie sú doménou aj Passatu. Len si treba vybrať správnu verziu. Passat má už osemgeneračnú históriu a patrí medzi najobľúbenejšie autá v triede. A ich rozptyl je od základných verzií bez výbavy až po takmer luxusné vozidlá.

My sme vybrali kus s lepšou výbavou, čo demonštrujú masážne sadadlá, či pekné disky kolies. Toto auto má naviac najvýkonnejší biturbo diesel s výkonom 176 kW (240 k) a s pohonom všetkých kolies. Prevodovka je, podľa očakávania, sedemstupňový dvojspojkový automat. Tak ako vonku dominuje čierna, ktorú občas prerušia chrómové prvky, v interiéri je to presne rovnaká téma. Bonusom pri parkovaní bude určite 360-stupňový pohľad pri parkovaní.

https://www.autobazar.eu/volkswagen-passat-variant-20-bitdi-240k-bmt-highline-4motion-dsg-id18968885.html

Jazdíte dlhé trasy? Pozrite si týchto 5 diaľničných krížnikov z ponuky na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Bonus: Volkswagen Touareg

Je jasné, že niekto môže mať námietky, že prečo sú v zozname len nízke autá, veď sa do nich ťažšie nastupuje. Áno, aj toto je pohľad na vec, ale nižšie autá sú nezriedka lepšie ovládateľné, lebo majú nižšie ťažisko. Avšak na dlhé trasy je možné použiť aj SUV. Napríklad Touareg druhej generácie s mocným motorom môže byť tiež optimálnou voľbou.

Touareg je vhodným vozidlom aj v prípade, že treba občas potiahnuť príves. Pomáha mu trojlitrový šesťvalec s výkonom 180 kW (245 k) spojený s osemstupňovým automatom a pohonom všetkých kolies. Veľkostne je na tom Touareg výborne aj v interiéri a znova je tu rovnaká situácia, že strieborná farba skôr zanikne a auto nikoho neurazí. Na leto je dobre pripravený vďaka otváracej panoramatickej streche a v teréne pomôže vzduchový podvozok.

https://www.autobazar.eu/volkswagen-touareg-ii-30-v6-tdi-240k-bmt-premium-4xmotion-panorama-id18753783.html

Jazdíte dlhé trasy? Pozrite si týchto 5 diaľničných krížnikov z ponuky na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Ktoré nové autá sa dajú kúpiť s fabrickým LPG?Možností ako sa dostať ku autu s alternatívnym pohonom je viacero. Veľa sa teraz hovorí...20. Máj, 2021
02TOP 20 najdrahšie autá na svete 2021Cena niekoľko miliónov eur a extrémne parametre. Toto sú mašiny, ktoré sa pýšia...6. Máj, 2021
03TOP 5: najspoľahlivejšie autá 2021 podľa vekuFaktor spoľahlivosti je pri kúpe auta jedným z najpodstatnejších. Mnoho ľudí sa rozhodlo...27. Máj, 2021