Mercedes-Maybach triedy S posúva luxus do extrémov

Po štandardných verziách eSka od Mercedesu automobilka ukázala aj vrchol, ktorý príde vo forme verzie Maybach. Vyzerá to tak, že Bentley Mulsanne budúcej generácie a nový Rolls-Royce Ghost budú mať o konkurenta naviac.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
19.11.2020
Diskusia:

Mercedes-Maybach triedy S...

Auto-moto zaujímavosti

Kým zovňajšok šperkuje nová maska chladiča, dvojfarebné lakovanie, ktoré môže zabrať až 4 týždne a predĺžená zadná časť, to hlavné sa deje v interiéri. Teda konkrétne v zadnej časti. Priestoru pre pasažierov pomáha najmä predĺženie až o 180 milimetrov.

Zadní pasažieri nebudú mať len zatváranie dverí gestom, ale aj samostatné sedadlá s možnosťou naklonenia medzi 19 a 44 stupňami. Sedadlá majú, samozrejme, výsuvnú podpornú časť na nohy. Vysúva sa elektricky. Všetko pohodlie, ktoré je v Mercedesoch vôbec možné je v tomto aute. To, čo je naozaj trochu zvláštne, že výsuvný vankúš na nohy ponúka tiež istú formu masáže.

Mercedes-Maybach triedy S posúva luxus do extrémovZdroj: Mercedes-Benz

Aj keď už základný Maybach bude mať vzadu luxus, bude možné priplatiť za balík Executive pre zadné sedadlá. Ten vo veľkom využíva drevo, má konzolu stredom celého interiéru a ponúka aj výsuvné stolíky. V zadnej časti môže byť aj chladnička na perlivé nápoje a prislúchajúce kovové poháre.

Tak ako v krátkej Triede S bude mať aj Maybach systém MBUX. Akurát kým v krátkom modeli je spojený štandardne s dvomi displejmi, tu ich je štandardne plných päť. Automobilka mieri s týmto modelom práve proti britskému Ghostu. Zvonka ešte pridáva korenie vo forme stojatého loga Maybachu na kapote.

Mercedes-Maybach triedy S posúva luxus do extrémovZdroj: Mercedes-Benz

Výrazným prvkom, najmä večer, bude logo Maybach na poslednom stĺpiku karosérie, ktoré bude podsvietené. Pre Maybach budú štandardom 20-palcové zliatinové disky s obrovskou plochou, ktoré vyzerajú dosť retro.

O pohon najväčšieho eSka sa bude starať štvorlitrový motor V8 s dvomi turbami. Dostáva podporu mild-hybridného systému EQ Boost a cez deväťstupňovú automatickú prevodovku poháňa všetky štyri kolesá využívajúce systém 4Matic. Výkon motora je 368 kW (500 k) a krútiaci moment až 700 Nm. To však nebude všetko. Pod kapotou sa má objaviť aj motor V12, ktorý bude prepracovaný, aby bol menej na nože s emisnými normami.

Mercedes-Maybach triedy S posúva luxus do extrémovZdroj: Mercedes-Benz

Výrazným pozitívom pre vodiča bude natáčanie zadnej nápravy, ktoré dokáže spraviť uhol až 11 stupňov. Vodičovi pomôže aj rozšírená realita premietaná priamo cez head-up displej zobrazujúca navigačné prvky. V arzenáli auta bude aj špeciálny režim Maybach, pri ktorom aj Comfort bežných verzií bledne závisťou.

Mercedes-Maybach triedy S posúva luxus do extrémovZdroj: Mercedes-Benz

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Spálili by ste svoj Mercedes za 200-tisíc? Tento Rus áno!Nespokojnosť s autom sa dá vyjadriť mnohými spôsobmi. Existuje prípad, že jeden človek...31. Október, 2020
02Test: Mercedes-Benz A250e – Na elektrickú energiu dá až 70 kmČasy, kedy boli plug-in hybridné technológie trochu ťažkopádne a neposkytovali ani poriadny...14. Október, 2020
03Bentley Flying Spur je dostupné s V8. Stačí mu?Bentley má celkom vyprofilovanú ponuku motorov a postupne z ponuky Bentaygy zmizli aj...20. Október, 2020