Mitsubishi z Európy teda neodchádza, ukázalo nový Eclipse Cross PHEV

To, že odchádza Mitsubishi z Európy bola veľká téma len nedávno. Vlastne to oznámila aj samotná automobilka. Ale nie je to asi také horúce, keďže ešte nejaký čas vydrží s novým modelom Eclipse Cross. Ako to teda je? Odchádza, či ostáva?

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
29.10.2020
Diskusia:

Mitsubishi z Európy teda...

Auto-moto zaujímavosti

Automobilka zmiernila svoje vyjadrenia a pretransformovala ich do záveru, že nebude na trh uvádzať úplne nové modely. A vlastne, aj to sa možno zmení. Reálne predstavila nový Eclipse Cross. Avšak ten nie je úplne nový, takže to sedí do koncepcie. Otázka je, že ktoré auto je teda v ponuke Mitsubishi úplne nové. Spacestar? Nie. ASX? To už vonkoncom nie. Outlander? Taktiež nie. A L200 zažil svoju slávu ako novinka už dávnejšie.

Najnovší je teda Eclipse Cross, ktorý je postavený na podobných základoch ako Outlander. A tento najnovší je faceliftom toho predchádzajúceho. Tým, že napríklad ASX má už štvrtý facelift je jasné, že Mitsubishi sa z Európy až tak neponáhľa. Veď má sieť predajcov a servisov. Tých musela správa o odchode nielen nahnevať, ale tiež zasiahnuť ich predaje, lebo zákazníci sa začali báť o budúcnosť servisovania a dodávok dielov, či zostatkovej hodnoty. Saabu po skončení automobilky padli ceny jazdených vozidiel drastickým spôsobom.

Nový Eclipse Cross, teda vylepšený, má inovovanú prednú časť a vzadu stratil rozdelené okno. Už vyzerá ako normálne SUV. V interiéri bude nový povrch niektorých prvkov a celková téma bude kombinovať čiernu a striebornú. Nový displej v strede bude mať 8 palcov uhlopriečku a tradičný informačno-zábavný systém ako predchodca. Automobilka však vrátila dve kolieska na ovládanie niektorých funkcií.

Mitsubishi z Európy teda neodchádza, ukázalo nový Eclipse Cross PHEVZdroj: Mitsubishi

Na pohon bude slúžiť rovnaký 1,5-litrový turbomotor ako pri predstavení, ale to zásadnejšie je, že onedlho v ponuke pribudne plug-in hybrid. Neboli by sme prekvapení, keby bol tento hybrid veľmi podobný tomu vo väčšom modeli Outlander. Avšak detaily o novej pohonnej sústave ostávajú tajomstvom a automobilka ich prezradí až neskôr.

Minoru Ueahara, vedúci produktový špecialista Mitsubishi povedal: „Odkedy sme začali pretvárať Eclipse Cross, chceli sme zdôrazniť vylepšené jazdné vlastnosti a ekologickosť spolu s výrazným štýlom, ktorý dostáva toto SUV do nových úrovní.“

Inovovaný model by sa mal začať predávať budúci rok, konkrétne v prvej štvrtine. Okrem Európy bude dostupný aj v iných častiach sveta. Zatiaľ.

Mitsubishi z Európy teda neodchádza, ukázalo nový Eclipse Cross PHEVZdroj: Mitsubishi

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Ford predviedol najvýkonnejšiu Pumu, má trojvalec a 200 koníFord Puma má pre bežné použitie v ponuke litrový trojvalec s prepĺňaním a viacerými...1. Október, 2020
02Opel Crossland stratil písmeno X počas faceliftuOpel Crossland X bol jedným z prvhých spoločných projektov Oplu a nového materského...15. Október, 2020
03Test: DS7 Crossback E-Tense 4x4 – Využiteľný plug-in hybridAutomobilka DS Automobiles je na trhu relatívne krátko. Avšak to neznamená, že by...9. September, 2020