Nissan Townstar sa vracia do mestského zásobovania veľkým štýlom

Automobilka Nissan je neoddeliteľnou súčasťou aliancie s Renaultom, čo však znamená, že niektoré riešenie sú zdieľané. A presne také bude aj riešenie náhrady už staršieho modelu NV200. Zo zvláštne vyzerajúceho, ale celkom praktického vanu sa NV200 pretransformovalo do Townstaru.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
06.10.2021
Diskusia:
Zdroj: Nissan

Nissan Townstar sa vracia...

Auto-moto zaujímavosti

To, že bude produkt podobný aliančnému bratovi je asi každému jasné, veď o Kangoo sme už písali a je naozaj veľmi príjemným vozidlom. To by základ z Kangoo rozšírilo o ďalšie uplatnenie. Okrem samotného Renaultu je v ponuke aj v Mercedese ako Citan.

Nissan vtlačil Townstaru vlastnú tvár a predok má výraznú masku chladiča napojenú na svetlomety. Zaujímavé sú aj chrómové prvky a imitácia ochrany spodnej časti vozidla na lepšie vybavených verziách. Vlastne s Townstarom sa Nissan vracia ku staršiemu označovaniu úžitkových vozidiel. Kedysi tiež používal prvé slovo doplnené o dodatok Star.

Nissan Townstar sa vracia do mestského zásobovania veľkým štýlomZdroj: Nissan

Už podľa základných čŕt je jasné, že Townstar bude stáť na platforme CMF-C a ponúkne nielen úžitkové altenatívy dvoch dĺžok, ale tiež osobnú verziu. Kým interiér sa trochu ponáša na Kangoo, vlastne zmenil sa len znak na volante, ponuka motorov bude trochu oklieštená a prekvapivo nepríde s naftovými verziami.

Spaľovacím základom teda bude 1,33-litrový štvorvalec. Presne ten, ktorý je v naozaj širokom spektre modelov Nissanu. Nissan na začiatok ponúkne verziu s výkonom 96 kW (130 k), ktorá bude spolupracovať výlučne s pohonom prednej nápravy. Dôležité je, že krútiaci moment má hodnotu 240 Nm a agregát spĺňa emisnú normu Euro-6D Full.

Nissan Townstar sa vracia do mestského zásobovania veľkým štýlomZdroj: Nissan

Štvorvalec však nebude v ponuke samotný. Nissan príde aj s elektrickou alternatívou. Elektrický Townstar sa bude spoliehať na batériu s kapacitou 44 kWh, ktorá mu, v ideálnych podmienkach, poskytne dojazd, podľa WLTP, až 285 kilometrov.

Nissan Townstar sa vracia do mestského zásobovania veľkým štýlom

Nissan inovoval aj paletu bezpečnostných systémov. Systém ProPILOT bude v sebe združovať udržiavanie v pruhu a tiež adaptívny tempomat. Tu však prichádza logické spojenie aj s automatickou prevodovkou, ktorá bude druhou alternatívou pre tento malý úžitkový automobil. Pre čisto úžitkovú verziu Nissan udáva objem ložnej plochy až 3900 litrov. Pri päťmiestnom osobnom Townstare ostáva za sedadlami ešte priestor s objemom 775 litrov. Merané po roletu, samozrejme. Pre tento model ponúkne Nissan záruku 5 rokov, alebo 160-tisíc kilometrov.

Nissan Townstar sa vracia do mestského zásobovania veľkým štýlomZdroj: Nissan

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01BMW iX: Čím je zaujímavý nový elektromobil? Ktorej Tesle konkuruje?Nové BMW iX sa dá aktuálne považovať za vrchol toho, čo má nemecká automobilka medzi...5. Október, 2021
02Test: Citroën ë-C4 – Elektrický život na úrovniKam speje automobilový priemysel? Sú naozaj elektromobily odpoveďou? Na toto sa ťažko...18. August, 2021
03Renault predstavil plne elektrický Megane E-Tech ElectricRenault na elektrickú cestu nastúpil so súčasným modelom Megane, ktorý má nabíjateľný...9. September, 2021