Nová verzia Bentley Bentayga od Mullineru láka na výlety

Automobilka Bentley už sama o sebe ponúka veľké možnosti farebných kombinácii. Avšak ak niekto chce viac, tak môže siahnuť po ponuke Mullineru, čo je vlastne sekcia, ktorá dokáže splniť väčšinu želaní zákazníkov. Naviac občas vytvorí nejakú špeciálnu kombináciu. To sa stalo aj teraz a pribudla nová možnosť.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
23.12.2021
Diskusia:
Zdroj: Bentley

Nová verzia Bentley...

Auto-moto zaujímavosti

Prírastkom do kombinácii je verzia Outdoor Pursuits Collection. Má byť oslavou toho, čo Briti robia najradšej vonku. Má pripomínať aktivity ako rybárstvo, jazdenie na koni, venčenie psov, ale každá z aktivít by mala byť okorenená luxusným prístupom Bentley.

Pre každú z aktivít bude v ponuke špeciálny obklad so zobrazením danej aktivity. Každá z troch verzií Bentaygy bude mať nové vlnené prvky v celom interiéri. Tento povrch je na výplniach dverí, na vreckách na zadnej strane sedadiel, ale aj na stropných držiakoch a detailoch prístrojovej dosky.

Nová verzia Bentley Bentayga od Mullineru láka na výletyZdroj: Bentley

Povrch z vlny dostal označenie Sand Herritage Tweed a niektoré diely môžu mať niektorý z dostupných motívov výšiviek. To znamená buď skáčucého koňa, rybára s udicou, britských psov, alebo tam môže byť jednoducho nápis Mulliner.

Špeciálnym doplnkom série Outdoor Pursuits Collection bude fľaša. To, čo Mulliner nazáva Hunter Flask, čiže, voľným prekladom, fľaša pre lovcov, má povrch z rovnakej kože ako je čalúnený zvyšok interiéru. Tu by sa však viac hodil ten prešívaný vlnený povrch, ktorý je na výplniach dverí.

Nová verzia Bentley Bentayga od Mullineru láka na výletyZdroj: Bentley

Obklady špecialisti z Mullineru vybrali Liquid Amber, ale ako jeho doplnok je eukalyptové drevo. Niečo sa zmenilo aj na zovňajšku vozidla. Táto verzia Bentaygy má štandardne 22-palcové zliatinové disky, ktoré ladia s odtieňom farby vozidla. V základnej výbave série bude aj LEDkové uvítacie osvetlenie a podsvietené lišty prahov.

Outdoor Pursuits Collection ponúkne niektorú z troch farieb, iné by sa k autu a jeho myšlienke nehodili. Na výber teda bude hnedá Havana, zelená Cumbrian a sivá Magnetic. Jedinou nevýhodou modelu bude, že nebude dostupný na viacerých trhoch a bude iba pre Britániu. Avšak kde inde by ocenili typické britské aktivity ako práve tam?

Nová verzia Bentley Bentayga od Mullineru láka na výletyZdroj: Bentley

Mulliner neoznámil s ktorými motormi bude táto séria kombinovateľná. Ale zjavne bude dostupná pre všetky. To znamená, že bude aj v kombinácii so základným Hybridom. Plug-in hybrid má trojlitrový motor V6 s prepĺňaním. Kombinovaný výkon systému je 331 kW (450 k) a prostredníctvom osemstupňovej prevodovky ide na všetky štyri kolesá. Nemenej zaujímavý je kombinovaný krútiaci moment 700 Nm.

Základ bez hybridu je verzia V8. Jej štvorliter má výkon 405 kW (550 k) a na stovke je za 4,5 sekundy, o sekundu skôr ako Hybrid. A na vrchole bude šesťlitrový motor W12 s prepĺňaním. Výkon tohto najsilnejšieho motora je 467 kW (635 k) a krútiaci moment mamutích 900 Nm. Táto verzia dá stovku za 3,9 sekundy, čo je na auto s hmotnosťou 2,5 tony naozaj brutálna hodnota.

Nová verzia Bentley Bentayga od Mullineru láka na výletyZdroj: Bentley

Najvýkonnejší agregát má v údajoch kombinovanú spotrebu 14,3 litra benzínu na sto kilometrov, kým V8 stačí 11,4 litra, teda podľa papierov.

O cenách série Outdoor Puruists Collectioin Bentley neinformovalo, ale je jasné, že kto bude takto chcieť oslavovať svoj voľný čas a má na akékoľvek Bentley Bentayga peniaze, tak nebude v predajni zjednávať desaitky eur.

Nová verzia Bentley Bentayga od Mullineru láka na výletyZdroj: Bentley

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Octavia Scout je univerzálne auto aj na chatyUž tretia generácia, aj keď auto má už štvrtú. Scout je aktuálne v ponuke vo svojej tretej...21. December, 2021
02V Mansory sa pustili do McLarenu 720S. Ako to dopadlo?O tom, že sa Mansory neštíti pustiť do akéhokoľvek auta asi vie každý. Avšak niektoré...17. December, 2021
03VW T7 delta4x4: Terénne upravený multivan, ktorý chceš!V časoch, keď aj malé potešenie dokáže divy si viacerí z nás povedali, že si treba urobiť...18. December, 2021