Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Nový Opel Astra: Trojvalce, plug-in a nová identita

Opel Astra sa ukázal už aj na Slovensku. Novinka má potenciál osloviť naozaj široké spektrum zákazníkov. Veď bude mať aj široké spektrum výbav a motorov. Nový model vznikol už úplne v spolupráci s materským koncernom a preto má technológie, o ktoré sa delí aj so sesterským modelom Peugeot 308.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
14.03.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Opel

Nový Opel Astra:...

Auto-moto zaujímavosti

Platforma, ktorú automobilka používa, je naozaj totožná a predurčuje aj použitie pohonných jednotiek. V ponuke je teda 1,2-litrový trojvalec s dvomi výkonovými stupňami, buď 81 kW (110 k), alebo 96 kW (130 k) a tiež 1,5 litrový štvorvalec na naftu s výkonom ako má silnejší trojvalec. Avšak najviac výkonu prinesie Astre plug-in hHybrid. Ten využíva nielen služby 1,6-litrového štvorvalca, ale pridáva k nemu aj elektromotor. Celkový výkon sústavy je tak 133 kW (180 k) a je to najviac, čo aktuálne v Astre môže byť. S takouto porciou dokáže 1,6-tonové auto zrýchliť na stovku za 7,6 sekundy. Len pre porovnanie, výkonnejšia verzia trojvalca potrebuje o 2,1 sekundy viac, ale má o 300 kilogramov menej.

Nový Opel Astra: Trojvalce, plug-in a nová identitaZdroj: Opel

Zase treba povedať, že, až na plug-in, sú pohonné jednotky veľmi podobné predchádzajúcej generácii. To, čo však podobné nie je je vzhľad. Nová Astra prezentuje novú tvár, s ktorou začali najmä modely SUV. Predný výzor s označením Vizor už prezentuje aj Crossland aj Grandôlnd a dokonca aj najnovšia Mokka. Ostrejšie a jednoduchšie línie sú základom celkového tvarovania modelu. Zadné svetla sú výrazne štíhle a Astra pôsobí kompaktnejšie ako kedykoľvek predtým.

Nový Opel Astra: Trojvalce, plug-in a nová identitaZdroj: Opel

Interiér dostal nové tvary a má výrazne hranaté usporiadanie s dvomi displejmi. Už základná výbava má dva desaťpalcové. Jeden je pre informačno-zábavný systém a druhý, pred vodičom, na zobrazovanie základných informácií o aute.  Ako je pri Opli štandardom, bude mať aj Astra v ponuke sedadlá certifikované odborníkmi AGR. Tieto budú v ponuke štandardne od výbavy Elegance, ale za príplatok budú aj pre výbavu Edition, ktorá je tesne nad základom bez dodatočného označenia. Veľkostne bude na tom Astra veľmi dobre, lebo modely s platformou EMP2 ponúkajú veľa miesta všeobecne.

Nový Opel Astra: Trojvalce, plug-in a nová identitaZdroj: Opel

Základná cena modelu je stanovená na 17 490 €, pričom základ má 1,2 litrový turbomotor s tromi valcami a výkonom 81 kW (110 k). Motor spolupracuje so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Už základná výbava modelu je veľmi obsiahla a ponúka napríklad automatickú klimatizáciu, či LEDkové svetla na oboch koncoch karosérie. Jediné, čo základu chýba, sú vlastne iba hliníkové disky. V ponuke bude aj športová línia GS line. Tá pridá trochu iný vzhľad a napríklad aj čierne logá, ktoré ale zaniknú na prednej maske. Základ GS line má už výkonnejší 96 kW (130 k) motor a stojí 21 290 €. Základná cena plug-in hybridu s mestským dojazdom až 78 km na nabitie, je 29 990 €. Avšak tieto ceny sú uvádzacie a už obsahujú zľavu. Tá závisí nielen od motora, ale aj od výbavy.

Nový Opel Astra: Trojvalce, plug-in a nová identitaZdroj: Opel

Nový Opel Astra prichádza do triedy, v ktorej už pôsobí riadne dlho a musí konkurovať veľmi zdatným súperom. Najbližšími teda budú Peugeot 308 a DS4, ktoré sú postavené priamo z rovnakého základu, ale netreba zabudnúť ani na ostatných výrobcov, veď Volkswagen má svoj Golf, SEAT ponúka Leon, Renault má stále spaľovacie agregáty v Megane a netreba zabudnúť ani na Ford s Focusom, či Hondu s Civicom.

Nový Opel Astra: Trojvalce, plug-in a nová identitaZdroj: Opel

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Volkswagen T-Roc: Po modernizácii je od 22 990 €Volkswagen T-Roc je veľmi úspešným modelom automobilky, ktorý dokáže skĺbiť prednosti SUV a...10. Marec, 2022
02Renault Austral: revolúcia v ponuke automobilkyNástupca Renaultu Kadjar bol naozaj dlho očakávaný. Jeho náhrada je tu a volá sa Austral....9. Marec, 2022
03Test Volkswagen Golf Alltrack: Mimo cestu netreba SUVVolkswagen Golf ôsmej generácie postupne odhaľuje svoje nové a nové verzie. Po GTI-čkach sa...19. Január, 2022