Pozrite si 5 výkonných sedanov do 33-tisíc z Autobazar.EU

Niekedy je treba skĺbiť chlapčenské sny o výkonnom aute s tým, že občas treba aj zadné sedadlá. Z takéhoto dôvodu automobilky stále vyrábajú sedany s obrovským výkonom. Teda aspoň tie prémiové a luxusné. Reálne sa však dá vybrať aj na trhu jazdených áut.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
30.04.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Pozrite si 5 výkonných...

Auto-moto zaujímavosti

My sme si v aktuálnej ponuke Autobazar.EU nastavili filtre a vybrali 5 zaujímavých sedanov. Prvým filtorom je, logicky, karoséria sedan/liftback/limuzína, samozrejme, cena do 33-tisíc eur, čo kedysi bol ekvivalent jedného milióna korún a tiež sme stanovili minimálny výkon 300 kW (408 k).

1. Mercedes-Benz CLS63 AMG

Je to sedan a zároveň to nie je sedan. Elegantné línie CLS sú nestarnúce a táto, druhá, generácia je asi najkrajšia zo všetkých. Má ostré línie, ktoré kontrastujú s oblou línou strechy. Ako kupé má naviac bezrámové dvere. Ako sedan má otváranie kufra a štyri dvere.

Tento kus je zaujímavý nielen tým, že má 5,5-litrový osemvalec s dvomi turbami. Má však tiež zaujímavú matnú bledohnedú farbu a kombináciu interiéru zo sekcie Designo. Hnedo-čierna kombinácia so zaujímavým odtieňom je pekná na pohľad.

https://www.autobazar.eu/mercedes-cls-63-amg-id18688448.html

Pozrite si 5 výkonných sedanov do 33-tisíc z Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

2. Porsche Panamera Turbo S

Znova sme na hrane toho, čo je sedan a čo nie, ale Panamera do výberu určite patrí, aj keď je skôr liftbackom. Prvý takýto automobil od Porsche sa stal okamžite úspešným a postavil sa tak aj proti športovo zameraným konkurentom od Maserati.

Verzia s označením Turbo S má brutálnych 405 kW (551 k), pohon všetkých kolies a zaujímavú farebnú kombináciu. Zvonka tmavá modrá a vnútri bledohnedá. Toto auto je však, podobne ako CLS, iba štvormiestne, lebo vzadu medzi sedadlami je ovládací panel a odkladací priestor.

https://www.autobazar.eu/porsche-panamera-turbo-s-48-pdk-id18781599.html

Pozrite si 5 výkonných sedanov do 33-tisíc z Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

3. BMW M5

BMW má ostré sedany už dlhé roky. A generácia F10 prišla po atmosférickej šialenosti V10 v E60 s novým usporiadaním. Vrátila sa k V8, ale priniesla prepĺňanie dvomi turbami. To zostalo aj pre novšiu, Géčkovú, generáciu. Turbá sú medzi hlavami valcov, preto sa často hovorí o horúcom Véčku.

V našom limite je kus s výfukom Akrapović. Má ešte vyšší výkon ako Panamera Turbo S. Dosahuje až 412 kW (560 k) a všetko posiela na zadné kolesá. V reále sa s týmto autom dá jazdiť normálne, ale po prepnutí do športového režimu sa z neho stáva naozajstné športové náčinie s hmotnosťou blízko dvom tonám.

https://www.autobazar.eu/bmw-m5-akrapovic-kupene-na-sr-id18203566.html

Pozrite si 5 výkonných sedanov do 33-tisíc z Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

4. Audi S6

Audi S6 je len stupienok pred RS6, ale táto generácia má už tiež motor V8 s prepĺňaním. Nasledujúca generácia prišla s tým, že práve S6 by mohla byť naftová, ale to dlho nevydržalo. Tento tiež, podobne ako v prípade M5, nahradil motor s usporiadaním V10, ktorý mal podobné základy ako v Lamborghini.

Osemvalec teda odovzdáva 309 kW (420 k). A s čierno-čiernou kombináciou farieb sa nič nedá pokaziť, najmä keď kontrast robia žiarivé strieborné zliatinové disky. Vozidlo prenáša výkon na všetky štyri kolesá systémom Quattro.

https://www.autobazar.eu/audi-s6-40-tfsi-v8-quattro-s-tronic-id18682668.html

Pozrite si 5 výkonných sedanov do 33-tisíc z Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

5. Bentley Continental Flying Spur

Koncern Volkswagen nie je len o tradičných štyroch značkách, ale má aj automobilku Bentley. Tá s modelom Flying Spur dokáže zaujať aj po rokoch. Testovanie auta prebiehalo veľmi drsne, v 50-stupňových horúčavách muselo zvládať chladiť interiér v 4 zónach na 18 stupňov a to všetko pri konštantnej rýchlosti 300 kilometrov za hodinu.

Sivá sa ku elegantnej karosérii naozaj hodí a bočný profil trochu pripomína druhú generáciu Škody Superb. Výkon 412 kW (560 k) však nikoho nenechá na pochybách, že toto auto je trochu rýchlejšie. Škoda len čierneho, trochu nenápadného interiéru.

https://www.autobazar.eu/bentley-continental-flying-spur-6-id8933946.html

Pozrite si 5 výkonných sedanov do 33-tisíc z Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Top 10 mestských áut do 8-tisíc eurNiektoré jazdy sú po meste, to znamená, že naftové motory na túto úlohu nie sú úplne...5. Marec, 2021
02Top 10 jazdených alternatív novej Toyoty RAV4Nová Toyota RAV4 s hybridným pohonom a náhonom na obe nápravy je výborné auto. Má dosť...5. Február, 2021
03Pozrite si 5 pekných kabrioletov na letoLeto prichádza, aj keď to vonku tak nevyzerá a vonkoncom nie sú teploty adekvátne...16. Apríl, 2021