Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: KIA

Rallycross na Slovakiaringu okorenili vzrušujúce súboje

Počas posledného víkendu mali priaznivci motošportu o programe jasno. Prekrásne počasie a burácanie motorov, dokonalá kombinácia. Brány Slovakiaringu privítali divákov a aj jazdcov z rôznych krajín, ktorí si počas podujatia FIA CEZ Rallycross 2022 nedarovali ani centimeter trate.

Adrenalínový október na SLOVAKIA RINGU

Október na okruhu SLOVAKIA RING prinesie so sebou dávku adrenalínu s jedinečnými disciplínami napínavého relykrosu, ale aj kontrolovaného šmyku.

Na Slovakia Ringu sa triasla zem

Piate a zároveň posledné kolo 18.ročníka slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov sa konalo vo štvrtok 1.septembra na cieľovej rovinke Slovakia Ringu. 3D-C Pro POWER FEST s doplnkovým názvom Drag, Slalom & Tuning Day neostal ani tento krát ničím dlží milovníkom extrémnych štvor- a dvojkolesových mašín. Ohlušujúce zvuky agregátov, paľba z výfukov, dym z pneumatík a štipľavá vôňa špeciálnych palív a spáleného nitra – to boli hlavné atribúty dňa oslavy ústavy republiky pre petrolheadov. O zábavu divákov sa postaralo vyše 250 šprintérov a slalomárov z piatich krajín.

Kia EV6 GT: Rýchlejšia ako Porsche, nabitie na 80% za 18 minút!

Najvýkonnejší model značky s výkonom 430 kW, 585 koní! Táto Kia je rýchlejšia ako Porsche! Akcelerácia z 0 na 100 km/h za 3.5 sekundy! Maximálka 260 km/h. EV6 GT ponúka podrobnosti, ktoré ťa zdvihnú zo stoličky! 

Aj Kia Xceed dostala novú tvár

Kia ma naozaj veľmi široký záber s modelom Ceed. Okrem štandardnej verzie s 5-dverovou karosériu hatchback ponúka aj kombi. Avšak tým nekončí a prináša aj športovejšie vyzerajúce kombi ProCeed. Druhou čerešničkou na torte je zase terénnejší hatchback s názvom Xceed. A podobne ako zvyšok modelového radu aj ten prešiel vylepšeniami vo forme decentného faceliftu, avšak ako posledný z rodiny.

Podcast: Dočkáme sa o pár rokov modelu Volvo Slovakia?

Automobilky sa dočká aj východ krajiny. Na východ Slovenska prichádza Volvo a v modernej fabrike bude vyrábať len elektroautá. Najodolnejšie farby proti strácaniu hodnoty pri ďalšom predaji sú žltá, oranžová a zelená. A robotaxíky v San Franciscu sa zbláznili a nikto nevie prečo hromadne zablokovali jednu z ulíc.

Nielen tieto informácie si vypočujete v novej časti podcastu inzertného portálu AUTOBAZAR EU s Ďurom Sabom.

Európsky šampionát ťahačov opäť na SLOVAKIA RINGU!

Motoristický seriál medzinárodného kalibru prichádza opäť na okruh SLOVAKIA RING! OMV MaxxMotion Goodyear Truck Race of Slovakia - Majstrovstvá Európy preteky ťahačov (FIA ETRC) zabavia 2. a 3. júla naše publikum už po štvrtýkrát v histórii.

Najlepšie veľké SUV: Škoda, Kia alebo Renault?

Už dlhodobo prinášajú najzaujímavejšie testy Nemci. Výsledkom ich dnešného porovnania je zaujímavé hodnotenie najlepších SUV, ktoré odvezú až 7 osôb. Ponúka najlepšie veľké SUV podľa Nemcov Škoda, Kia alebo Renault? 

Kia Niro Plus je divný taxík, ktorý je dostupný hocikomu

Kia v domácej Južnej Kórei ukazuje, že nie je len výrobcom automobilov, ale chce ponúkať aj prostriedky dopravy, ktoré sú zodpovednejšie k budúcnosti. Preto sa zapája do rôznych carsharingových a podobných aktivít. Jedným z prostriedkov ako sa dostať ku hromadnej doprave je vytvoriť vozidlá pre taxislužbu. Presne takým má byť nový model Kia Niro Plus.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Elektromobily Kia budú umelo vibrovať a vydávať umelé zvuky!

Žijeme dobu technológií a najrôznejších inovácií. Tie prinášajú mnoho prvkov, ktoré radosti z jazdy pomáhajú, avšak mnohé ju do značnej miery ovplyvňujú aj negatívne. Elektromobily sú špecifickou kategóriou, svojim jazdným prejvaom sú ďaleko od bežných spaľovacích áut, pre niekoho sú lepšie, pre iného horšie. Pravdou však je, že automobilky sa rôznymi spôsobmi snažia do elektromobilov prepašovať niektoré vymoženosti z klasických spaľovacích áut.

Nový trhák Kia Mohave: Väčšie, krajšie a lacnejšie Sorento!

Kia Mohave je trhák s novou krvou, ktorý valcuje konkurenciu! Parametrami nesklame. Sorento sa predáva v základe za 45 000 . Nový rival najúspešnejšieho modelu značky je väčší, krajší a lacnejší! 

SLOVAKIA RING vstupuje do svojej 13. sezóny

Prvý slovenský permanentný autodróm SLOVAKIA RING má za sebou náročnú sezónu plnú obmedzení, ale aj nových výziev. Napriek tomu ponúkol aj verejnosti sériu zaujímavých a obľúbených podujatí. Predstavujeme kalendár pre sezónu 2022.

Kia Niro prichádza s radikálnejšími tvarmi

Kia predstavila novú generáciu modelu Niro. Doteraz bol vizážou skôr nenápadným presúvadlom, ale nová generácia má práve túto charakteristiku poriadne zmeniť. Auto, ktoré patrí medzi najväčšie modely crossoverov segmentu B prichádza vo svojej druhej generácii.

Šprintérska sezóna vyvrcholí na Slovakia Ringu

Posledné kolo 17.ročníka slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov sa usporiada v stredu 1.septembra na Slovakia Ringu. Power fest s doplnkovým názvom Drag, Slalom & Tuning Day sa bude opäť niesť v duchu extrémnej koncentrácie konských síl a šialene rýchlych mašín. Drag race na cieľovej rovinke bude doplnení o zápolenie majstrov točenia volantu, keďže sa na variante okruhu č.3 odjazdí aj 6.kolo seriálu Autoslalomshow cup 2021. Typickým atribútom Power festu na pretekárskom okruhu pri Orechovej Potôni je fakt, že je paddock otvorený aj pre milovníkov krásne vyleštených automobilových skvostov, ktoré sa tu zídu na statickej prehliadke súťaže Show & Shine Slovakia, navyše chýbať nebude ani meranie akustického tlaku audio a výfukov a tradičný zraz Subaru.

Nová Kia Sportage: Trhák zo Žiliny s drsnejším vzhľadom!

Ako bude vyzerať trhák zo Žiliny? Podľa všetkého sa od kórejského modelu nebude príliš líšiť. Zaujímavé a pútavé detaily oslovia väčšinového zákazníka so záujmom o agilné SUV praktickej veľkosti. Predzvesť vzhľadu a parametrov si nenechaj ujsť.  

MOBILEUM prinesie do areálu SLOVAKIA RING rozšírené priestory pre výstavy či workshopy

Nový projekt cezhraničnej spolupráce pod názvom MOBILEUM významne rozšíri výstavnícke a interaktívne možnosti areálu Slovakia Ring. V rámci operačného programu Interreg sa v areáli Slovakia Ringu vybuduje nový multifunkčný priestor vhodný pre interaktívne výstavy, workshopy a pod – ako prístavba k hlavnému objektu športového zariadenia.

Kia loví s EV6 vo vodách Tesly

Kia sa, tak ako ostatní výrobcovia, postupne posúva k myšlienkam elektromobility. Niekoľko elektromobilov má v ponuke už teraz. Ale nový model EV6 spôsobí väčší rozruch ako ostatné verzie, lebo pôjde nielen o najvýkonnejší elektromobil automobilky, ale aj o najvýkonnejšiu Kiu v histórii.

KIA má nové logo, názov aj ciele!

Každá automobilka sa postupom času vyvíja. Kia nie je výnimkou. Určite ste si už všimli, že Kia zmenila logo aj slogan. Aké boli jej dôvody a myslíte si, že takáto “kozmetická” úprava má zmysel?

SUV trhák zo Žiliny: Kia Sportage s novým logom a dizajnom

Kia Sportage - Trhák zo Žiliny oznámil príchod na trh už budúci rok. Čím prekvapí? Kompletným prerodom do novej dizajnovej podoby, novým logom a parametrami. Aké vlastnosti ponúkne nové populárne SUV Kie? 

Kia oživila malé Picanto, bude mať turbomotor

U nás malé Picanto veľký úspech nemá. Ale vo veľkých mestách je to ideálna voľba z ponuky Kie. Príbuznosť s koncernovým modelom Hyundai i10 je zrejmá a to znamená, že motory môžu obe autá zdieľať.

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.