Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Mercedes

Luxusný Mercedes s výkonom 320 koní lacnejší ako Octavia!

Mercedes, pre hromadu vodičov je to hotová modla a vrchol toho, čo môžu mať. Mercedes je synonymum luxusu a v mnohých prípadoch aj spoľahlivosti. V anketách o auto, ktoré toho dokáže vydržať najviac je Mercedes so svojimi rôznymi modelmi často krát veľmi vysoko. Napriek tomu, že každá oprava na aute prémiovej značky stojí šialené peniaze, môže ísť o zaujímavú kúpu. Hlavne tie vrcholné modely strácajú hodnotu rýchlosťou voľného pádu, napríklad taký Mercedes triedy S.

Veľký moderný Mercedes stojí len 7 900 €, prečo?

Mercedy sa stále radia medzi autá, po ktorých motoristi snívajú. Nemecká automobilka robí vozidlá preslávené svojim komfortom, luxusom a jazdnými vlastnosťami. Ako bonus pridáva Mercedes aj mimoriadne dobrú spoľahlivosť a odolnosť. Vozidlá trojcípej hviezdy sa pravidelne objavujú v anketách o najspoľahlivejšie auto. Svoju spoľahlivosť dokazujú Mercedesy vysokými nájazdami, ktoré sú štandardom pri starších kúskoch, no nie pri autách z roku 2013. Tento kúsok ukazuje, že aj 9 ročné auto toho môže mať za sebou viac než dosť.

Mercedes-AMG ONE: Najrýchlejšia sériovka Nürburgringu!

Nový rekord na populárnom Nürburgring-Nordschleife okruhu! Mercedes-AMG ONE je oficiálne novým najrýchlejším sériovým autom na Nürburgringu. Maximálna rýchlosť až 338 km/h! 1 063-koňová AMG beštia ťa dostane!

Je tu nová generácia Mercedesu GLC, skúsili sme ju na vlastnej koži

Mercedes triedy GLC je najúspešnejším modelom automobilky, lebo v jeho prvej generácii vzniklo až 2,6 milióna exemplárov. Vo svojej dobe nahradil model GLK, pričom označenie malo zjednodušiť orientáciu zákazníkom a rozdeliť im triedy podľa veľkosti a priradiť k nim aj terénnejšie modely. Aktuálne prichádza už druhá generácia GLC, ktorá prináša veľa noviniek a to nielen technických, ale aj vizuálnych.

Mercedes pridáva EQE SUV, vyzerá podobne ako EQS SUV

Mercedes sa rozbieha na poli elektrických vozidiel naozaj vo veľkom. Začiatky novodobej éry sa dátuju pár rokov dozadu, kedy automobilka predstavila novú verziu a koncepciu vozidiel vtedy s označením EQC. Aktuálne je na výslní vďaka modelom EQS a EQE, ale ku nim pribúdajú aj terénne, či skôr športovo-úžitkové verzie. Aktuálne je to EQE SUV, ktoré rozširuje ponuku smerom nadol.

Mercedes-AMG C63 E-Performance má dvojliter, ale až 680 koní

Automobilka Mercedes-Benz už pri predstavení novej generácie triedy C avizovala, že prejde na cestu, ktorou sa vydala severská automobilka Volvo. Akýkoľvek model s označením písmenom C bude mať teda iba štvorvalce. A to bez rozdielu verzie. Dokonca aj najvýkonnejšia C63 E-performance dostane malý dvojliter, ale šialené technológie okolo.

Test: Mercedes-Benz T180d - Ten rozdiel je citeľný

Stratégia Mercedesu na poli úžitkových vozidiel je celkom zaujímavá. V ponuke má Mercedes Citan, ktorý je dostupný aj s piatimi miestami, ale ponúka aj jednu novinku. Tá pri predchodcovi absentovala a teraz prichádza ako trieda T. Práve tento model má zaujať tých, ktorí chcú skĺbiť prácu a rodinou, prípadne voľnočasové aktivity do jedného jediného vozidla.

Video: Dokáže BMW driftovať ako Mercedes AMG?

To, čo dokáže "áemgéčko" je vysoká škola driftu. Ako sa s touto výzvou vysporiada menší rival z Ingolstadtu? Čo sa stane, keď sa BMW snaží driftovať ako Mercedes AMG? Nebudeš veriť vlastným očiam. Sleduj video! 

Mercedes-Benz triedy T Marco Polo je malý cestovateľský sen

Mercedes-Benz triedy T je na trhu ako luxusnejšie a komfortnejšie dvojča Mercedesu Citan. A preto nie je prekvapením, že automobilka zobrala toto poslanie pevne do rúk a pripravila aj alternatívu s označením Marco Polo. Teraz už každý tuší akým smerom bude práve tento malý model MPV zameraný.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Mercedes oslavuje 55 rokov AMG, má aj špeciálnu sériu GLE

BMW so svoju divíziou M nie je jediným výrobcom automobilov, ktorý oslavuje výročie svojej športovej divízie. Tento rok je tiež 55 rokov od založenia AMG. A automobilka to patrične využije. Pripraví Mercedes triedy GLE so špeciálnou sériou Edition 55 pripomínajúcou práve toto výročie.

Mercedes-AMG G 63 4x4² kladivo: 220 km/h, brodenie v 1 m hlbokej vode!

Toto je 4x4² kladivo na konkurenciu. Obrovské 22-palcové terénne pneumatiky. Svetlá výška zvýšená z 238 na 351 milimetrov. Ešte lepšie nájazdové uhly. To nie je všetko. Extrémna brodivosť ako bonus - Mercedes G 63 4 x 4² zvládne brodenie až v 1 m (presne 910 milimetrov) hlbokej vode!

Test: Mercedes-Benz Citan Tourer 110 - Pokrok skokom

Automobilka Mercedes-Benz má pokrytie naozaj všetky polia, ktoré vôbec môže. Začína mestskými vozidlami a končí kamiónmi. Z hľadiska cestnej premávky má teda úplne všetko. A má aj dodávku nie nepodobnú Renaultu Kangoo. Volá sa Mercedes-Benz Citan.

Mercedes predstavil nové GLC, bez hybridu nebude

Už je to takmer 7 rokov, čo automobilka Mercedes nahradila model GLK modelom GLC. Vtedy prešla na jednoduchšie označovanie, vďaka príslušnosti ku konkrétnej veľkosti. Znamená, že GLC je v rovnakej triede ako trieda C. Nová generácia prináša hneď niekoľko vylepšení a zbavuje sa motorov so šiestimi a ôsmimi valcami.

Mercedes priviedol AMG One do sériovej produkcie, má motor z F1

Päť rokov. Presne toľko trvalo, kým sa Mercedesu podarilo pretaviť koncept Mercedes-AMG One do sériovej produkcie. Na svetle sveta sa sériový kus ukáže koncom mesiaca na podujatí Goodwood Festival of Speed.

Mercedes-Maybach GLS dostal kúru od Brabusu s 900 koňmi

Ponuka Mercedesu vo forme sekcie Maybachu má aktuálne dva vrcholy. Jedným je trieda S, ktorá je naozaj distingvovanou limuzínou s kráľovským priestorom. Lenže tlak trhu ukázal potrebu aj niečoho iného a preto vznikla s rovnakým zameraním aj trieda GLS. Práve tú si zobrali pod svoje krídla aj úpravci z Brabusu. A, ako je to zvykom, spravili z vozidla monštrum.

Mercedes-AMG C43: 300 kW z štyroch valcov dvojlitra, žiaden šesťvalec

Minulá generácia Mercedesu triedy C ponúkala naozaj široké spektrum agregátov. Siahalo od základných motorov až po mohutný štvorlitrový osemvalec. Pri prechode na súčasnú generáciu však automobilka oznámila, že tomuto širokému spektru je koniec a ponuka bude obsahovať výlučne štvorvalce. Aj keď to mohlo pôsobiť ako šok, tak Mercedes je na toto už dávno pripravený.

Mercedes Benz triedy T dáva Citanu punc prémiovosti

Minulá generácia Mercedesu Citan nebola úplným predajným hitom. Bola hlavne zameraná na biznisových zákazníkov a najväčší podiel sa predalo s úžitkových verzií. Tých so sedadlami vzadu bolo nebolo až tak veľa. Pri novej generácii to bude iné, pretože Mercedes bude diferencovať osobné a úžitkové verzie viac ako kedykoľvek predtým. Kým klasické Combi bude stále pracovným autom, nová trieda T ponúkne komfort a čiastočne aj luxus osobných vozidiel automobilky.

Mercedes EQS SUV: Luxus, elektrika a sedem miest

Mercedes elektrickým systémom verí a preto znova rozširuje svoju ponuku elektromobilov. Svoju paletu, ktorá bude postupne kompletná, rozširuje o veľké SUV s veľmi jednoduchým názvom EQS SUV. Bude teda stáť úplne na vrchole ponuky elektrických vozidiel s čiastočne terénnymi schopnosťami.

Mercedes-AMG SL43 má štyri valce a know-how z F1

Mercedes-Benz triedy SL je ikona, ktorá je na trhu už 70 rokov. Najnovšia generácia príde na cesty už v priebehu tohto roka a od tej predchádzajúcej sa bude líšiť viacerými dôležitými charakteristikami. Najväčším šokom však bude použitie štvorvalca pod masívnou kapotu.

Mercedes za 899 €: Nájazd takmer 1 000 000 km!

Mercedes-Benz C 200 CDI Sportcoupe prekvapí extrémnou životnosťou. Kráľ nájazdu najazdil 900 000 kilometrov (896,15 km) a objavil sa v ponuke áut na predaj. Stroj s takou kilometrážou a cenou v ponuke áut nenájdeš. Cena len 899 €!

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.