Honda HR-V prichádza na slovenský trh, pozrite si s akými cenami

Honda nedávno ukázala, či skôr postupne odhaľovala, novú generáciu modelu HR-V. Je už tretia v poradí a prináša množstvo noviniek, z ktorých tou najzásadnejšou je dizajn. Kým ostatné modely majú zložité tvary a mnoho línií, nová generácia HR-V prichádza s jednoduchosťou. A rovnako jednoduchá bude aj cenová ponuka modelov.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
29.09.2021
Diskusia:
Zdroj: Honda

Honda HR-V prichádza na...

Auto-moto zaujímavosti

Základná cena tohto nového modelu je 26 990 eur. V ponuke je s jediným agregátom a to hybridným. Má objem 1,5 litra a celkový výkon 96 kW (131 k). Automobilka mu stanovila kombinovanú spotrebu na úrovni 5,4 litra pri meraní cyklom WLTP. Pritom emisie sú na úrovni 122 gramov CO2 na kilometer.

Aj keď hovoríme o základnej výbave a základnej cene, tak Elegance ponúka až bohato širokú ponuku prvkov. Štandardom je, napríklad, pokročilý systém podpory riadenia, ktorý upozorní na nebezpečenstvo kolízie, udržiava auto v jazdnom pruhu, rozpoznáva značky a ponúka aj inteligentný obmedzovač rýchlosti.

Honda HR-V prichádza na slovenský trh, pozrite si s akými cenamiZdroj: Honda

V základe je aj otváranie a štartovanie bez potreby kľúča, či automatická klimatizácia a adaptívny tempomat. Naopak, vyšší stupeň výbavy, Advance, láka, okrem iného, aj na kožený volant, viac reproduktorov, či systém monitorovania mŕtveho uhla a upozornenie a vozidlá blížiace sa z boku. Výbava Advance zvýši cenu na 29 490 eur, čo znamená nárast o 2 500 eur.

Vrcholným stupňom výbavy bude Advance Style za 31 990 eur. Bude mať naviac čalúnenie svetlou kožou kombinovanou s látkou, oranžové obloženie prednej konzoly, oranžové prešívanie, 10 reproduktorov prémiového audiosystému a tiež subwoofer. Ako jediná výbava bude mať Advance Style štandardne bezdrôtové nabíjanie telefónu so štandardom Qi. Zovňajšok bude mať dvojfarebné prevedenie a pribudnú aj strešné lyžiny.

Honda HR-V prichádza na slovenský trh, pozrite si s akými cenamiZdroj: Honda

Zaujímavé budú aplikácie, ktoré treba platiť pravidelne. Niečo ako natáčanie zadnej nápravy pri Mercedese Triedy S (500 eur ročne). Honda ponúkne základnú konektivitu prostredníctvom aplikácie My Honda+ na diaľkové zamykanie za 39-eurový jednorázový poplatok.

Digitálne asistenčné služby, zónové monitorovanie trás, plánovač a vyhľadávanie vozidla stojí ročne 29 eur, pričom prvý rok je v cene. A za 49 eur ročne, znova s prvým rokom grátis, je digitálny kľúč. Miesto diaľkového ovládača je tak možné použiť mobilný telefón. A takto sa dá aj na diaľku naštartovať.

Honda HR-V prichádza na slovenský trh, pozrite si s akými cenamiZdroj: Honda

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Lucid Air Dream Edition: 830 kilometrov na nabitie je realitaO dojazde elektrických vozidiel sa teraz stále často hovorí. Jedna vec sú udávané čísla,...23. September, 2021
02Renault Arkana hybrid: Akú spotrebu má pri bežnom jazdení?Určite si všetci pamätáte článok o prvej jazde s Renaultom Arkana. Vtedy bol cieľ jasný,...21. September, 2021
03Ako vyzerá Tesla Model S po pol milióne kilometrov? +4 ďalšie polmiliónové autáAutomobilka Tesla sa do povedomia dostala modelom Roadster, ale najviac ju do správ dostáva...24. September, 2021