Štvrtá Fabia je na Slovensku, bude stáť od 11 760 eur

Automobilka Škoda uviedla aj na našom trhu úplnú novinku, ktorá je najdôležitejšia z pohľadu predajov na Slovensku. Je ňou Fabia. Teraz prichádza už štvrtá generácia, 21 rokov po predstavení prvej generácie. Áno, prvá Fabia spravila rozruch už v roku 2000. Na kombi si ale budeme musieť počkať.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
23.06.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Štvrtá Fabia je na...

Auto-moto zaujímavosti

Kým bude v predaji nový hatchback bude možné kúpiť Fabiu Combi Tour, predchádzajúcu generáciu, ktorá ostane chvíľku aj po uvedení kombi tejto generácie. Avšak o tom neskôr. Teraz je dôležitý práve tn hatchback. Videli sme ho naživo a vieme ceny.

A začneme hneď z ostra. Základná cena novej Fabie je 11 760 eur. Je však za výbavu Active a motor 1,0 MPI. Ten odovzdáva 48 kW (65 k) a má päťstupňovú manuálnu prevodovku. Za výkonnejší atmosférický trojvalec s 59 kW (80 k) si priplatíte 500 eur. V základnej výbave Fabie Active bude 6 airbagov, výstraha pred kolíziou, LED predné svetlá, svetelný senzor, centrálne zamykanie, rádio s digitálnym príjmom, ale aj záruka 5 rokov, alebo 100 000 kilometrov. Klimatizácia je pre Active za príplatok. A to nás privádza k úvahe aká Fabia je optimálna z pohľadu finančného balansu a koľko stojí dobre vybavená verzia.

Štvrtá Fabia je na Slovensku, bude stáť od 11 760 eurZdroj: Autobazar.EU

Optimum je, samozrejme, s vyšším výkonom a aspoň manuálnou klimatizáciou. To znamená výbava Ambition a 1,0 TSI s výkonom 70 kW (95 k). Ten má síce stále päťstupňový manuál, ale turbo pomáha k lepšiemu rozjazdu. Cena je od 14 060 eur. Okrem klimatizácie s peľovým filtrom má aj štartovanie tlačidlom, kožou potiahnutý volant a tempomat. Pre Ambition je aj dáždnik vo dverách vodiča a reproduktory aj vzadu.

Štvrtá Fabia je na Slovensku, bude stáť od 11 760 eurZdroj: Autobazar.EU

Najlepšia voľba, z pohľadu vodiča, bude 1,5 TSI, avšak tá ešte nie je v cenníku, lebo výroba nabieha najskôr s týmito mainstreamovými motormi. Avšak je jasné, že táto verzia bude ľahko atakovať hranicu 20-tisíc eur. Bez ohľadu na výbavu je jasné, že Fabia bude praktické auto. Má totiž veľký batožinový priestor s objemom 380 litrov a tiež zvláda odviezť ľudí na zadných sedadlách. Pri porovnaní týchto veľkostí s prvou, druhou, či treťou generáciou je nová Fabia naozaj aj autom použiteľným pre rodiny s malými deťmi.

S „cenou od“ je však ešte jeden zádrhel. Motorická verzia s výkonom 48 kW (65 k) bude dostupná až budúci rok. Takže reálna „cena od“ je teraz 12 260 eur.

Štvrtá Fabia je na Slovensku, bude stáť od 11 760 eurZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Superb Sporline môže nahradiť aj verziu RS, ktorá nebudeTretia generácia Škody Superb má po facelifte niekoľko zaujímavých noviniek, ale o tom už...11. Máj, 2021
03Tajný detail novej Škody Fabia: Kde sa ukrýva vlajka ČR?Sú prvky, ktoré sa stanú trendom a preberajú ich mnohé konkurenčné značky. Dnes sa čoraz...14. Máj, 2021