Štvrtá Fabia je na Slovensku, bude stáť od 11 760 eur

Automobilka Škoda uviedla aj na našom trhu úplnú novinku, ktorá je najdôležitejšia z pohľadu predajov na Slovensku. Je ňou Fabia. Teraz prichádza už štvrtá generácia, 21 rokov po predstavení prvej generácie. Áno, prvá Fabia spravila rozruch už v roku 2000. Na kombi si ale budeme musieť počkať.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
23.06.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Štvrtá Fabia je na...

Auto-moto zaujímavosti

Kým bude v predaji nový hatchback bude možné kúpiť Fabiu Combi Tour, predchádzajúcu generáciu, ktorá ostane chvíľku aj po uvedení kombi tejto generácie. Avšak o tom neskôr. Teraz je dôležitý práve tn hatchback. Videli sme ho naživo a vieme ceny.

A začneme hneď z ostra. Základná cena novej Fabie je 11 760 eur. Je však za výbavu Active a motor 1,0 MPI. Ten odovzdáva 48 kW (65 k) a má päťstupňovú manuálnu prevodovku. Za výkonnejší atmosférický trojvalec s 59 kW (80 k) si priplatíte 500 eur. V základnej výbave Fabie Active bude 6 airbagov, výstraha pred kolíziou, LED predné svetlá, svetelný senzor, centrálne zamykanie, rádio s digitálnym príjmom, ale aj záruka 5 rokov, alebo 100 000 kilometrov. Klimatizácia je pre Active za príplatok. A to nás privádza k úvahe aká Fabia je optimálna z pohľadu finančného balansu a koľko stojí dobre vybavená verzia.

Štvrtá Fabia je na Slovensku, bude stáť od 11 760 eurZdroj: Autobazar.EU

Optimum je, samozrejme, s vyšším výkonom a aspoň manuálnou klimatizáciou. To znamená výbava Ambition a 1,0 TSI s výkonom 70 kW (95 k). Ten má síce stále päťstupňový manuál, ale turbo pomáha k lepšiemu rozjazdu. Cena je od 14 060 eur. Okrem klimatizácie s peľovým filtrom má aj štartovanie tlačidlom, kožou potiahnutý volant a tempomat. Pre Ambition je aj dáždnik vo dverách vodiča a reproduktory aj vzadu.

Štvrtá Fabia je na Slovensku, bude stáť od 11 760 eurZdroj: Autobazar.EU

Najlepšia voľba, z pohľadu vodiča, bude 1,5 TSI, avšak tá ešte nie je v cenníku, lebo výroba nabieha najskôr s týmito mainstreamovými motormi. Avšak je jasné, že táto verzia bude ľahko atakovať hranicu 20-tisíc eur. Bez ohľadu na výbavu je jasné, že Fabia bude praktické auto. Má totiž veľký batožinový priestor s objemom 380 litrov a tiež zvláda odviezť ľudí na zadných sedadlách. Pri porovnaní týchto veľkostí s prvou, druhou, či treťou generáciou je nová Fabia naozaj aj autom použiteľným pre rodiny s malými deťmi.

S „cenou od“ je však ešte jeden zádrhel. Motorická verzia s výkonom 48 kW (65 k) bude dostupná až budúci rok. Takže reálna „cena od“ je teraz 12 260 eur.

Štvrtá Fabia je na Slovensku, bude stáť od 11 760 eurZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Prichádza Škoda Fabia vo štvrtom vydaní. Je tak veľká ako kedysi GolfŠkoda predstavila už štvrtú generáciu modelu Fabia. Patrí medzi nadôležitejšie modely...5. Máj, 2021
02Škoda Superb Sporline môže nahradiť aj verziu RS, ktorá nebudeTretia generácia Škody Superb má po facelifte niekoľko zaujímavých noviniek, ale o tom už...11. Máj, 2021
03Ideálnym rodinným autom môže byť aj Citroën BerlingoTrend v súčasnej ponuke automobiliek je celkom jasný. SUV a crossovery postupne vytláčajú...22. Jún, 2021