Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: DS

DS7 Crossback Black Edition: Šou pokračuje

Nedávno automobilka DS Automobiles ukázala modernizovanú verziu svojho modelu DS7 Crossback, ktorá stratila označenie Crossback. Toto vozidlo získalo novú tvár vpredu s ostrejšími líniami, ktoré ešte viac evokujú novší model DS4. Ale získala aj štíhlejšiu líniu v oblasti zadných svetiel a vnútri vlastne najmä nový informačno-zábavný systém a pod kapotou viac výkonu.

Najvzácnejší Mustang a predsa prepadák! Cena?

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Príkladom je tento vzácny stroj, ktorý ani zďaleka nenaplnil víziu svojho potenciálu. Toto je jeden z najvzácnejších Mustangov! Na celom svete je len 10 vyrobených kusov. 

Peugeot 208 podľa predstáv? Program Individual to dokáže

Automobilka Peugeot predstavila nový program s názvom Individual. Ak toto slovíčko už poznáte, tak ho používa aj BMW. Presne o tom istom tento program je. Je o snahe poskytnúť zákazníkovi niečo unikátne a jedinečné, čo by bolo odrazom jeho vlastnej individuality a spôsobilo by, že by jeho auto vyčnievalo a bolo by niečím špecifické.

BMW XM, bude to najškaredšie BMW?

BMW je dozaista automobilkou, ktorá je snom mnohých. Vyrába autá, ktorá sa rokmi stávajú legendami. Mnohých oslovuje nezameniteľný dizajn, elegancia a športový duch. No aj taká legenda, akou BMW bezpochyby je, príde občas naozaj podivným modelom. Napríklad BMW XM je asi autom, ktoré by milovníci BMW v portfóliu automobilky najradšej ani nemali.

Lamborghini potunilo Urus, predstavilo Performante

Lamborghini svojim modelom Urus pretavilo celkovú ponuku športových modelov do terajšieho a terénnejšieho šatu. Tento krok vychádza bez výhrad, lebo aktuálne automobilka predáva viac práve SUV-čiek ako športiakov. Preto sa nie je čomu čudovať, keď Lamborghini predvádza novú verziu s označením Urus Performante.

MINI Aceman: dvadsiatky disky na malom elektromobile

Automobilka MINI sa postupne pripravuje na obmenu svojho modelového radu a predvádza to elektrickým konceptom Aceman. Na ňom nie je vôbec zaujímavý pohon, ani výkony, ani iné dynamické parametre. To najzaujímavejšie je predsa niečo iné. Veď tento koncept určuje ako by mali vyzerať jednotlivé detaily na budúcich sériových vozidlách z britskej produkcie.

DS7 prichádza s faceliftom, mení sa aj vrcholný model

Francúzi poňali nové automobilky trochu inak. Nehrnú sa do športových alternatív, rozbehli to s luxusnou odnožou. Podobne ako kedysi Lexus, či Infiniti, prišli s novou automobilkou DS Automobiles. A práve DS7 Crossback bol jedným z prvých samostatných modelov tejto novovzniknutej automobilky. Po adekvátnom čase teraz prichádza s niekoľkými vylepšeniami v rámci faceliftu v strede životného cyklu.

Mercedes predstavil nové GLC, bez hybridu nebude

Už je to takmer 7 rokov, čo automobilka Mercedes nahradila model GLK modelom GLC. Vtedy prešla na jednoduchšie označovanie, vďaka príslušnosti ku konkrétnej veľkosti. Znamená, že GLC je v rovnakej triede ako trieda C. Nová generácia prináša hneď niekoľko vylepšení a zbavuje sa motorov so šiestimi a ôsmimi valcami.

Najväčší Defender je tu. Land Rover predstavil verziu 130

Britská automobilka, ktorá pôsobí aj na slovenskom trhu a má na Slovensku aj fabriku, predstavila novú verziu modelu Defender, ktorá bude taktiež vyrábaná v Nitre. Táto alternatíva prichádza s väčším vnútorným priestorom a väčšou dĺžkou karosérie. Bude označená už tradične 130, aj keď toto číslo už nie je spojené so žiadnymi veľkostnými parametrami rázvoru, ako to bolo kedysi.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Nová generácia DS4 ukazuje viac luxusu v nižsej strednej triede

Automobilka DS Automobiles ukázala pred časom novú generáciu modelu DS4. Nám sa ju podarilo vyskúšať a prezrieť si všetky jej atribúty. Je to kompletne nové auto s niektorými naozaj zaujímavými technológiami a riešeniami.

Wiesmann Project Thunderball je tam, kde stále nie je Tesla Roadster

Niektoré kroky magnáta Elona Muska sú trochu pritiahnuté za vlasy a pôsobí pri nich ako čistý Dr. Evil, alebo ako záporák z Bondoviek. Treba mu však nechať to, že elektromobilitu dostal na titulky a do bežného sveta. Z veľkej časti je to jeho zásluha. Avšak nové modely Tesly prichádzajú s výrazným oneskorením a rovnako je tomu aj s novou generáciou Tesly Roadster. Teraz to vyzerá, že sa na trh dostane skôr aj Wiesmann Project Thunderball.

Aký je elektrický dS3 Crossback po 23-tisíc kilometroch?

Nestáva sa to často, ale po zruba roku a pol, či dvoch sa k nám dostal znova DS3 Crossback e-tense, avšak tentokrát to nebol úplne nový kus, ale ten, ktorý sme už raz mali a mal o poznanie menej kilometrov. Aktuálne má niečo cez 23 000 kilometrov a stále sa zdá, že ponúka všetky vlastnosti rovnaké ako keď bol úplne nový.

Nadšenci si postavili ideálne BMW M3 kombi!

BMW s písmenkom M za názvom je hotovou legendou. Jazdecky zábavné auto s poriadnou dávkou výkonu, vďaka ktorému sa každý môže cítiť ako jazdec športiaku na okruhu. Je jedno, či ide o BMW M3 alebo BMW M5. Ak ste ale chceli poriadne rýchle auto aj s praktickou karosériou kombi, mali ste smolu. Ale niekto si ho postavil a môže byť tým najuniverzálnejším autom!

V Holandsku stojí benzín cez 2 €, predaj elektromobilov aj tak klesá!

Elektromobily. Téma, ktorá budí azda najviac vášní, ako sa len dá. V zásade neexistuje človek, ktorý by na ne nemal názor. Buď v nich vidíte jedinú možnú budúcnosť mobility, alebo ich považujete za totálnu zbytočnosť a nepraktický spôsob presúvania sa. Po boome v niektorých krajinách však hlad po elektromobiloch opadáva a ich predaje klesajú, aj tam, kde by ste nepovedali.

Aj Alpina B8 dostane podsvietenú masku ako facelift základného modelu

Alpina používa BMW ako dodávateľa základného, v podstate, polotovaru, ktorý ďalej zušľachťuje. A keďže BMW ukázalo len nedávno vylepšenú verziu Osmičky Gran Coupe, tak bolo len otázkou času, kedy sa zmeny premiernu do modelu Alpina B8.

Zníženie DPH odštartovalo hromadné nákupy pohonných hmôt v Poľsku!

Zníženie DPH v Poľsku odštartovalo pre Slovákov hromadné nákupy pohonných hmôt! Takzvaná „palivová turistika“ doslova prekvitá. Koľko možno ušetriť oproti cenám benzínu a nafty u nás? 

Gordon Murray predstavil miernejší superšport T.33

Nové automobilky vznikajú len veľmi v obmedzenom režime. Pri tých väčších je to zväčša odštiepením od iných veľkých automobiliek. Druhá možnosť je vytvoriť niečo naozaj špeciálne. A takto sa podarilo vytvoriť aj automobilku s menom známeho konštruktéra.

Nový Ford Mondeo postupne mení podstatu

Ford Mondeo bol tým modelom automobilky, ktorý získal v roku 1994 titul Auto roka. Bolo to za prínos a pokrok, ktorý priniesol nový model oproti predchádzajúcemu modelu Sierra. Vlastne vtedy nahradil aj Scorpio. Teraz však musí čeliť nátlaku SUV, ktoré preberajú zákazníkov tradičným modelom. A pritom stále súčasná generácia je naozaj podarená. Avšak už na dvere klope nová. Teda aspoň v Číne, kde zažila svoju premiéru.

VIDEO: keď zistil cenu batérie Tesly, radšej ju vyhodil do vzduchu!

Elektromobily sú tu s nami už pekný pár rokov. Spočiatku šlo o extrémnu raritu a elektromobil ľudia považovali ako možné riešenie dopravy v mestách. Postupne sa elektrické motory dostávajú pod kapoty áut všetkých kategórié a naväčším propagátorom je iste automobilka Tesla. Svojou inovatívnosťou, filozofiou a marketingom získala mnohých. No tí často krát zabúdajú, alebo nevnímajú druhú stranu mince. Ich najväčší argument, že elektromobil je ekologickejší nie je celkom pravda. Zásadným problémom elektromobilov je batéria, ktorá má obmedzenú životnosť a jej výroba aj likvidácia je totáýlnym opakom ekologickosti. Nuž a ak si ju chcete vymeniť za novú, nedoplatíte sa.

Nové prémiové DS4 a DS9 sa oficiálne predstavili na Slovensku

Na Slovensku sa predstavili nové modely DS4 a DS9. Tieto dva modely automobilky DS Automobiles dopĺňajú výlučne crossoverové modelové portfólio. Nové modely využijú to najlepšie, čo aktuálne Stellantis ponúka a budú na pomyselnom vrchole ponuky koncernu.

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.