Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Lexus

Test: Lexus NX450h+ - Nová generácia s novými technológiami

Je to len nedávno, čo Lexus uviedol novú generáciu svojho modelu NX. Druhá v poradí prichádza s úplne iným štýlom a modernejšími technológiami. Stále má v ponuke hybridné pohonné ústrojenstvo, avšak štandardné nehybridné verzie už , u nás, ponúkať nebude, čím sa odlišuje od svojho predchodcu.

Nový Lexus RX, piatej generácie, stojí od 69 900 €

Lexus RX bol, svojím spôsobom, prelomovým modelom, ktorý nielen automobilku katapultoval do vyšších sfér záujmu, ale spopularizoval aj kategóriu prémiových SUV. Dalo by sa povedať, že bol jedným z prvých takýchto modelov. Iba o kúsok ho predbehol Mercedes ML. To však hovoríme o európskom trhu, v domácom Japonsku sa RX ukázal možno ešte skôr ako ML.

Pozreli sme si naživo štvrtú generáciu Lexusu RX, konkrétne Lexus RX500h

Automobilka Lexus, ktorá sa výrazným spôsobom podieľala na zrode kategórie stredne veľkých SUV, ako ju poznáme teraz, predstavuje už piatu generáciu svojho modelu RX, ktorý jej otvoril dvere do segmentu. Je to zase výrazný krok vpred nielen dizajnom, ale aj technológiou a celkovou charizmou modelu.

Lexus raketa: Akcelerácia 0-100 km/h pod 2 sekundy!

Čo musí mať automobilový trhák, ktorý strhne pozornosť len na seba? Extrémne parametre a ešte šialenejšiu akceleráciu. Tieto predpoklady spĺňa nové Lexus monštrum. Akcelerácia 0 -100 km/h za 2 sekundy!

Lexus RX piatej generácie predvádza nové hybridy

Automobilka Lexus zažíva aktuálne generačnú výmenu modelu RX. Štvrtá generácia so šesťvalcom pomaly končí a nastupuje piata generácia s pohonom výhradne štvorvalcovými agregátmi. Prináša nižšiu hmotnosť, vyšší výkon, ale aj viac priestoru v interiéri.

Lexus ukázal nový elektromobil RZ450e, riešenia zdieľa s Toyotou bZ4X

Lexus ukázal nový model RZ450e, ktorý je aktuálne prvým elektromobilom značky. Je jasné, že bude vychádzať z súčasného elektromobilu automobilky Toyota so zaujímavým názvom bZ4X. Tento model však automobilka vyvíjala spolu so Subaru a podobné parametre bude mať teda aj ďalší japonský model Solterra.

Čím sa líši Lexus LS500h od ostatných luxusných limuzín?

Keď dvaja robia to isté, nie je to vždy to isté. Dôkazom potvrdzujúcim toto tvrdenie je kľudne aj pohľad na situáciu medzi luxusnými autami. Ku klasike tvorenej BMW radu 7, Mercedesom Triedy S a Audi A8 sa už dlhoročne radí aj Lexus so svojim modelom LS. A ten sa snaží byť iný a výnimočný. Tak iný, ako sa to len dá a je to stále konzervatívne únosné.

Lexus už na Slovensku odprezentoval nový NX, bude mať aj plug-in hybrid

Ani sa to nezdá, ale prvá generácia menšieho SUV od Lexusu je s nami už 7 rokov, čo je presne ten čas, kedy by mal prísť nástupca. Presne to sa aj udialo a automobilka predstavila novú generáciu modelu, ktorý žne úspechy najmä v USA. Aktuálne sa toto auto ukázalo aj na Slovensku. Boli sme sa naň pozrieť.

Nový Lexus NX bude v ponuke aj ako plug-in hybrid

Lexus, luxusná značka Toyoty, má v ponuke niekoľko crossoverov a SUV. Teraz ten stredný, ktorý je dostupný aj u nás, prichádza s novou generáciou. Aj keď je veľkostne veľmi podobný predchodcovi, niektoré riešenia sú naozaj použité prvýkrát.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Lexus prekvapenie: Zvuk vďaka gramofónu z 3D tlačiarne!

Púšťať si v modernom vozidle zvuk z gramofónu? Nie je to hudba minulosti. Futuristický dizajn v spojení so starou zvukovou technikou sú zárukou nezameniteľnej výnimočnosti, ktorú žiaden iný automobil neponúka. Tento Lexus IS je svetový unikát s prekvapením z 3D tlačiarne!

Facelift prináša Lexusu ES ešte viac ticha

Japonci to premysleli a keď predstavili značku Lexus ako luxusnú značku Toyoty, ukázali, že medzi prémiové značky sa preniknúť dá. Teraz má automobilka široké portfólio nielen v Amerike, ale aj v Európe. Najúspešnejším sedanom v súčasnosti je ES. A ten prichádza s modernizáciou nielen vzhľadu.

Inšpirácia pre tento Lexus LC500 prišla určite z temnôt

Lexus má každoročný moment, kedy predstaví Inspiration Series svojho najbrutálnejšie vyzerajúceho auta, modelu LC. Kým minulý rok to bola nádherná zelená, rok predtým žltá a predtým modrá, teraz sa vybral do sveta s jednoduchšou farebnou kombináciou.

Lexus oživil model IS, avšak interiér ostal rovnaký

Lexus IS je tým želiezkom v ponuke automobilky, ktoré má byť postavené priamo proti BMW radu 3, Audi A4 a Mercedesu triedy C. Avšak konkurencia mu tak narástla, že veľkostne je skôr bližšie Mercedesu triedy A sedan a Audi A3 Sedan. Teda je skôr presne medzi týmito dvomi veľkosťami konkurentov.

Ukradnutý Lexus vypátral v zahraničí sám majiteľ

Neskutočný príbeh krádeže so šťastným koncom je dôkazom, že vypátrať svoj odcudzený automobil sa môže majiteľovi skutočne podariť. Ukradnutý Lexus GS350 skončil až v Kazachstane. Majiteľ ho sám vypátral a v doprovode policajtov si ho otvoril vlastným kľúčom priamo na ulici. Ani krádež do cudziny nemusí byť pre zlodejov úspešná! Ako sa mu to podarilo? Nenechaj si ujsť zaujímavé skutočnosti prípadu.

Video: Nehoda Lexusu pri 260 km/h

Mladý vodič sa chcel na internete pochváliť extrémnou akceleráciou. Ako to dopadlo? Vodič, autor videa, nechtiac natočil vlastnú haváriu. Nezvládol riadenie a vo vysokej rýchlosti automobil prevrátil na strechu. Pozri si autentické zábery z nehody Lexusu pri rýchlosti 260 km/h na vlastné oči. Sleduj video.

Reklama na Lexus valcuje internet: Trvá 1 minútu, zimomriavky zaručené!

Emócie v reklame sú rovnako dôležité ako produkt. Lexus veľmi dobre vie, ako zaujať. Automobilka stojí za 1. projektom svojho druhu. Reklama, vytvorená umelou inteligenciou a oscarovým režisérom, valcuje internet. Trvá 1 minútu, zimomriavky zaručené! Sleduj video!

3000-koňová Lexus beštia dá 440 km/h za 5,5 sekundy!

Pri tejto rakete stratíš slová! 3000-koňový EKanooRacing Špeciál prezlečená za Lexus RC F dá 440 km/h za 5,5 sekundy! Nemožné? Sleduj video koňmi nadupanej beštie, ktorá trhá rýchlostné rekordy! Vychutnaj si drag race šialenstvo, pri ktorom mašiny doslova lietajú! 

 

VIDEO: 41 999 LED diód na Lexuse, každý deň iná farba

Automobilky si volia pre svoje kampane rôzne motívy. Akční hrdinovia, najkrajšie cesty sveta, alebo niečo celkom iné. Napríklad extrémne množstvo svietiacich LED diód. Je to taký vianočný stromček na kolesách.

Video premiéra: Levitujúci hoverboard Lexusu prvýkrát v akcii!

Pred časom bola predstavená nová futuristická hračka. Hoverboard firmy Lexus si získal celosvetovú pozornosť. Niet sa čomu čudovať, nič také doposiaľ nikto nevynašiel! O čo vlastne ide? Je to akýsi levitujúci skateboard, ktorý predstavuje celkom nový spôsob pohybu. Nenechajte si újsť levitujúci hoverboard po prvýkrát v akcii!

Lexus prišiel s farbou, ktorá ukáže rytmus vášho srdca!

To, že autá dokážu poriadne rozbúšiť srdce vie asi každý. Väčšina bežných vodičov zažila zrýchlený pulz hlavne pri nedobrzdení na semafore, prípadne ak do nich takmer napálil nejaký blázon. Šťastnejší z nás, ktorí mohli pocítiť dravú silu a agresiu poriadneho motora však iste mali srdce až v krku z číreho vzrušenia a adrenalínu. Práve niečo podobné, vyjadrené farbou prináša Lexus.

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.