Magazín Autobazar.EU Auto-moto zaujímavosti

Výsledky vyhľadávania: Jaguar

Jaguarism 2022: Zrazy Jaguarov sa rozbehli od začiatku

Zrazy nie sú len o tuningových autách a pretekaní na 400 metrov, či štvrť míle, ak chcete. Sú aj také, ktoré majú historickejší podtext a prichádzajú s naozajstnými lahôdkami z dielní jednotlivých automobiliek. Ešte o niečo vzácnejšie sú stretnutia zamerané na konkrétnu značku vozidiel. Takýmto je aj podujatie Jaguarism, ktoré sa uskutočnilo tento rok prvýkrát a má cestu vydláždenú k úspešným ďalším ročníkom.

Jaguar vylepšil svoj malý crossover E-Pace, bude mať aj trojvalec

Jaguar modelom F-Pace začal vystrkovať drápy aj medzi SUVčkami a crossovermi. No a na úspech prvého modelu nadviazal aj menší model E-Pace, ktorý aktuálne prechádza do modernizovanej fázy s jemnými zmenami vzhľadu a veľkými zmenami pod kapotou.

Jaguar XF zásadne zmenil interiér

Jaguar XF prichádza s faceliftom. Konkurent BMW radu 5, Mercedesu Triedy S, Audi A6  a Volva S90 prichádza s oživením celkového vzhľadu a techniky v po piatich rokoch od predstavenia. Druhá generácia XF označená ako X260 sa na trh vo svojej druhej fáze dostane už onedlho.

Jaguar F-Pace bude mať obrovský displej takmer bez okrajov

Jaguar F-Pace je tým autom, ktoré nakoplo predaje automobilky. Vlastne by sa dalo povedať, že ju zachránilo pred nejasným koncom. O úspešnosti netreba pochybovať, F-Pace sa stal solídnou alternatívou medzi prémiovými SUVčkami. A teraz prichádza s vylepšeniami v strede životného cyklu.

Jaguar XKSS sa dočká po takmer 60 rokoch znovuzrodenia

50-te roky minulého storočia boli v motoristickom športe niečím celkom iným, ako dnes. Preteky boli nebezpečné, jazdci často krát nasadzovali život, diváci šaleli. Hlavne pri veľkých pretekoch, ako napríklad 24 hodín Le Mans. A práve na týchto pretekoch bol v rokoch 1955, 1956 a 1956 neporaziteľným Jaguar D-Type. Po pretekárskej sezóne ostalo niekoľko nevyužitých vozidiel stáť v sklade. No a tu sa zrodil príbeh takpovediac prvého superšportu všetkých čias. Pretekársky špeciál upravený pre bežného spotrebiteľa. Rozhodlo sa o prestavbe. Autá sa mali dostať k zákazníkom v USA. Vyrobených a dodaných bolo 16 z celkového počtu 25 plánovaných vozidiel. Ostatné kusy také šťastie nemali. Pri požiari vo fabrike zhoreli.

Jaguar sa vracia do sveta formúl. Ale elektrických.

F1 je bezpochyby kráľovnou motošportu, je rýchla, akčná a pre každého milovníka rýchlosti absolútnym vrcholom, ktorý sa dá dosiahnuť. No nie je práve najekologickejšia. Množstvo výrobcov vidí budúcnosť v elektromobiloch a vo svete motošportu si vie svoje technológie otestovať v najextrémnejších podmienkach. A práve sériu Formula E chce využiť aj Jaguar nielen na svoj návrat, ale aj testovanie nových technológií.

Jaguar Land Rover: Prvé luxusné obrnené vozidlo divízie SVO!

Novinka nesúca názov Range Rover Sentinel prichádza v extrémne odolnom prevedení. Dokáže odolať nielen útoku strelných zbraní a granátom! Odolá aj sile bočného výbuchu až 15 kilogramov TNT! Okrem odolného pancierového tela zaujme vďaka cestnej spôsobilosti zákazníkov z Európy či Stredného Východu a Ameriky. Homologovaný obrnený Range Rover je to pravé pre náročných klientov!

Jaguar vs. Bentley: Zabudni na F-Pace, Bentayga ide tam, kam žiadne SUV!

Kým Jaguar Land Rover zo všetkých síl ukazuje ako ich nová pýcha F-Pace prechádza všetky tie, pre SUV-čka typické štrkové horské priesmyky, Bentley ide ďalej a vyššie! Bentayga ukazuje všetky tie miesta, ktoré nezvláda ani SUV-čo! Sleduj ako si poradí v náročnom teréne vo videu!

Jaguar F-Type R vs. Porsche 911: Silnejší prehráva!

Jaguar prevetrá 430 konských síl Porsche 911-tky! Oba superšporty majú uhlíkové keramické brzdy, aktívny tlmiče a aktívne diferenciály, a tiež majú zadný pohon. V dnešnej epizóde súboja Head 2 Head, tu máme dvoch adeptov na jasné víťazstvo v jednom súboji! Porovnáme si aj celkový zážitok z jazdy. Sledujte súboj v ktorom silnejší prehráva!

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Jaguar F-Type R Coupé: Šelma idúca po krku Porsche 911!

Rada F-TYPE Coupé s celohliníkovou konštrukciou je z hľadiska jazdných vlastností - najdokonalejší sériovo vyrábaný športový automobil značky Jaguar zameraný na výkon. Ďalšia šelma idúca po krku Porsche 911, Audi R8 a novému coupé z dielne Mercedes-Benz! Sledujte tohto dokonalého, 550 koňového predátora z dielne Jaguar a posúďte sami! 

 

 

Jaguár vs. sliepka

Jaguár si urobil z Mercedesu srandu!

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.