Magazín Autobazar.EU

Automoto novinky

Kia Niro prichádza s radikálnejšími tvarmi

Kia predstavila novú generáciu modelu Niro. Doteraz bol vizážou skôr nenápadným presúvadlom, ale nová generácia má práve túto charakteristiku poriadne zmeniť. Auto, ktoré patrí medzi najväčšie modely crossoverov segmentu B prichádza vo svojej druhej generácii.

Opel Astra Sports Tourer: Veľký kufor a hybridné pohony prichádzajú

1 200-litrové combi delo s dojazdom 504 km!

BMW XM má byť najvýkonnejším modelom, páči sa vám?

Facelift Škoda Karoq: Čo sa zmenilo?

Škoda Karoq bol vlastne druhý zástupca SUV automobilky Škoda, ktorý ale dosahuje výborné výsledky predajov. Aktuálne prichádza do druhej fázy životného cyklu svojej prvej generácie. Facelift zmenil niektoré dôležité časti a vyriešil zopár kritizovaných prvkov vozidla.

Najraritnejší sériový Renault ako nový!

Takmer všetky svetové automobilky majú alebo mali v portfóliu aspoň jeden model, ktorý bol prelomový a stal sa hotovým bestsellerom. Občas sa však našiel aj model, ktorý bol totálnym prepadákom. Respektíve šlo o skúšku preniknúť do segmentu, o ktorý nebol vtedy až taký záujem. Podobný osud stretol aj Renault Safrane, veľké luxusné auto, ktoré je dnes už skutočnou raritou.

Poradíme vám ako vybrať detskú autosedačku

V každom aute by mali rodičia používať pre svoje dieťa príslušnú detskú sedačku, dokonca to ukladá samotný zákon. A nie je to len tak pre nič-za nič. Detská sedačka je optimalizovaná na veľkosť dieťaťa a tým pádom ho dokáže lepšie ochrániť v prípade nárazu. Je však dôležité dbať na to, aby bolo dieťa v tejto sedačke dobre upevnené a tiež aj aby bola sedačka dobre upevnená.

Elektrický Citroën ë-Jumpy: Ideálny mestský bus

Automobilka Citroën čerpá z korporátneho know-how a ponúka aj elektrickú verziu svojho úžitkového auta Jumpy. Má už tradičné označenie ë-Jumpy. A využíva podobné princípy ako rovnaké modely od Peugeotu, Oplu a Fiatu.

Pauzy vodičov + nové zmeny v doprave: Pokuty až do výšky 16 600 eur!

Cestné kontroly + ďalšie zmeny čakajú dopravu už od 2. 2. 2022. Ako zákon sprísni prestávky jázd vodičov, čas pracovnej pohotovosti a aké pokuty za nedodržanie hrozia? Ak vodič poruší povinné prestávky v práci, zaplatí dopravný podnik pokutu až do výšky 16 596 eur!

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

10 minút, ktoré vám ušetria problémy pri kúpe alebo predaji auta

Kúpa jazdeného auta nie je pre laika jednoduchá vec. Aj keď auto môže zvonka a zvnútra vyzerať dobre, pod pekným kabátom sa môže skrývať hotová katastrofa. Tá vás môže v budúcnosti stáť ďalšie veľké investície. Preto je dôležité auto pred kúpou celé skontrolovať a to od náprav, cez brzdy, motor, karosériu až po lak. Pozrite si podrobné video takejto kontroly auta, ako aj ďalší postup pri predaji a kúpe, ktoré sme pre vás pripravili v spolupráci GARÁŽ.TV.

Kiu so spaľovacím motorom už o 14 rokov nekúpiš!

Emisie, emisie a ešte raz emisie. To je dnes takmer to jediné, čo Európu trápi. Znižovanie emisí, uhlíková neutralita, to sú všetko pojmy, ktoré hýbu svetom. Nakoľko je to správne alebo nie nejdeme rozoberať, faktom však je, že mnohé svetová automobilky chcú dať spaľovacím motorom skôr alebo neskôr zbohom. Kia nie je výnimkou a o pár rokov si už novú spaľovaciu Kiu jednoducho nekúpite.

Mercedes Avatar: Futuristická raketa z budúcnosti s pohybom do všetkých strán!

Mercedes AVTR je najúžasnejší koncept auta na svete s pohybom do všetkých strán. Môžeš šoférovať na ľavom aj pravom sedadle. Vyzerá ako z vesmíru, ponúka šialené funkcie, o akých sa ti ani nesnívalo!

Nová Fabia 4 po pár mesiacoch zdražela!

Situácia s cenami prakticky všetkého je momentálne veľmi zlá. Extrémne stúpajú ceny potravín, spotrebičov, energií. A žiaľ ani obľúbená Škoda Fabia nie je výnimkou. Najnovšia, štvrtá generácia zaznamenala v porovnaní s treťou extrémny nárast cien a už v očiach mnohých prestala byť cenovo dostupným autom a stratila na atraktivite. A napriek tomu Fabiu automobilka Škoda zdražela ešte väčšmi!

5 zaujímavých sedanov z ponuky Autobazar.EU

Sedany sú tiež jedným z tých druhov karosérie, ktoré postupne trpia príchodom a popularitou SUV. A pritom sú veľmi dobrou alternatívou nielen z pohľadu rodiny, ale tiež z pohľadu biznisu. Tento sentiment ohľadne takéhoto druhu karosérie určite privolal aj nedávny test Mercedesu Triedy C.

Suzuki S-Cross: Konečne nová generácia, alebo len facelift?

Suzuki ukázalo novú, už tretiu generáciu svojho bestselleru. Kým na začiatku to bolo výlučne Suzuku SX4, druhá generácia pridala označenie S-Cross. Avšak tretia generácia už necháva iba označenie S-Cross a nové auto predstavuje svoju modernú tvár a technológie.

Ušetrite teraz viac ako 60 % na inzercii!

Máte v garáži osobné vozidlo, ktoré chcete predať s cenou do 5 000 €? Inzerujte ho do konca roka na Autobazar.EU a plaťte len 1,90 € za pridanie a predĺženie inzerátu.

Zimná starostlivosť - umývanie, voskovanie: Treba v zime auto umývať častejšie?

Zima je obdobím, kedy sa názory odborníkov na dôležitosť častejšieho umývania môžu líšiť. Ktorá zimná starostlivosť dokáže predĺžiť životnosť jednotlivých častí a ochrániť karosériu pred koróziou a poškodením? 

Ako a podľa čoho vybrať správne pneumatiky a kedy je vhodné prezúvať?

Prezúvanie pneumatík je každoročným rituálom, ktorý veľmi dobre pozná každý motorista. Vzhľadom na to, že žijeme v oblasti kde nie je problém zažiť v lete 30-stupňovvé horúčavy a v zime sa dostať hlboko pod bod mrazu, je to nevyhnutnosť. Nevyhnutnosť, ktorá sa vám však odvďačí lepšími jazdnými vlastnosťami a predovšetkým maximálnou možnou mierou bezpečnosti.

Nový Ford Ranger prichádza s motorom V6, dokonca aj do Európy

Ford po naozaj dlhej dobe predstavil novú generáciu jedného z najobľúbenejších pick-upov, Rangeru. Po 11 rokoch prichádza kompletne nová generácia, ktorá berie to najlepšie z predchodcu a bude pokračovať v globálnej stratégii ponuky. Pri tomto modeli sa taktika One Ford automobilke naozaj darí.

32 ročný VW so spotrebou 3 litre!

Ekologická a ekonomická prevádzka vozidiel je pre mnohých úplnou alfou a omegou. Minimálne ekonomická prevádzka však bola čímsi, čo zaujímalo automobilky už v dávnejšej minulosti. Kedysi bolo za úsporné považované auto so spotrebou menšou ako 6 litrov, no napríklad už v roku 1989 vedel VW vyrobiť auto so spotrebou 3 litre na 100 km! O aké auto šlo?

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Magazín s Michalom Karpatom

Zistiť viac
Hlasujte a vyhrajte skvelé ceny

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.