Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Renault

Novinky na trhu: Ceny stanovil Hyundai Ioniq 6 a aj Renault Austral

Automobilky Hyundai a Renault uvádzajú svoje najnovšie modely na trh v rovnakom časovom harmonograme. Je to z dôvodu, že na jeseň prichádzajú nové modelové roky. Novinkami sú, v tomto prípade, úplne elektrický Hyundai Ioniq 6 a elektrifikovaný Renault Austral. Sú síce z rôznych tried, ale elektrifikáciu portfólia majú spoločnú.

Starý Renault Clio za 68 000 €! Prečo taká suma?

Renault Clio je francúzskym autíčkom, ktoré dlhé roky zastávalo rolu populárneho mestského auta. Iste, Clio je v ponuke dodnes, no až s takým úspechom sa nestretáva. Pred nejakými rokmi to však bolo vo svojej kategórií jedno z najpopulárnejších áut vôbec. A dobre to vedela aj samotná automobilka, preto sa občas rozhodla vypustiť do sveta verziu, akú už nikto nikdy neurobí. Napríklad Clio s motorom V6 pod kapotou.

Renault 4 sa vráti, predzvesťou je koncept 4ever Trophy

Renault predstavil na aktuálne prebiehajúcom autosalóne v Paríži nový koncept vozidla schovaný za názvom 4ever Trophy Concept. Toto vozidlo má byť predzvesťou sériového vozidla, ktoré sa objaví v roku 2025 ako malý drsnejší crossover.

Renault priblížil opravy batérií, má nové centrum v Poľsku

Pri elektromobiloch Renault, ktoré sú čím ďalej, tým viac rozšírené, je zásadná otázka, čo sa deje s batériami keď sa pokazia. Je to veľmi jednoduché, donedávna sa posielali na opravu do Paríža a teraz je nové centrum na opravu v poľskom meste Zabrze.

Renault vyženie Trafic aj na elektrickú cestu

Renault pridá do ponuky elektrickú alternatívu vo svojom modelovom rade Trafic. Bude doplnením kompletnej ponuky elektrických vozidiel, ktoré začína modelom Kangoo a na jej vrchole veľkostne tróni najväčší Master. Je to logické rozšírenie a doplnenie, ktoré sa rozhodne dalo čakať.

Test: Renault Megane E-tech Electric - Elektromobilita pre každého

Postupnej elektrifikácii automobilov, aspoň čiastočnej, sa určite nevyhneme. Už prebieha a každá automobilka má na ňu inú odpoveď a rovnako má inú odpoveď aj na elektrické autá. V zásade čím novšie auto, tým je technologicky vyspelejšie. Určite to platí aj o Renaulte Megane E-tech Electric.

Pocta Renaultu 5 je naozaj zvláštna, má mramorový volant

Automobilka minút pred 50 rokmi ukázala priekopnícky model s označením číslom 5. Je to jeden z najpopulárnejších automobilov, ktoré francúzska automobilka vyrobila, lebo z prvej generácie sa do roku 1984 podarilo predať až 5 000 000 vozidiel. Teraz to nevyzerá až tak zásadne, avšak pred 50 rokmi, či skôr 40, ak berieme koniec výroby, bolo toto číslo naozaj fascinujúce.

História Renaultu Megane v inzerátoch Autobazar.EU

Renault Megane pri svojom príchode v septembri roku 1995 spôsobil naozajstnú senzáciu. Nahradil totiž veľmi konzervatívne tvarovaný model 19. Prišiel s výraznými oblými hranami a v roku 2003 dokonca jeho druhá generácia získala ocenenie Európske Auto roka a bola prvým vozidlom, ktoré v testoch nárazov EuroNCAP získalo 5 hviezdičiek. Samozrejme v rámci daného segmentu.

Test: Renault Twizy - V prvom rade zábava

Renault Twizy nie je na trhu nováčik. Myslíme tým celosvetovo. U nás sa do ponuky dostal stále len nedávno a ľudia vôbec nie sú zvyknutí na fakt, že takéto niečo existuje. To, čo na prvý pohľad vyzerá ako monopost má dve miesta na sedenie pekne za sebou ako v boboch na olympiáde.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Nový Renault Megane je len elektro! Ako sa s ním jazdí?

Snahy o elektrické portfólio vidno u viacerých automobiliek. Najlepšie sa to, bez pochýb, podarilo Tesle, ktorá spaľovacie vozidlá nemala nikdy. Avšak vozidlá fungujúce na elektrickú energiu prichádzajú aj z iných automobiliek. Jednou z nich je Renault a ku súčasným modelom pribúda piata generácia Megane E-Tech Electric. Toto vozidlo bude výhradne elektromobilom a na základe tohto faktu ostáva ešte chvíľu v ponuke aj štvrtá generácia so spaľovacími motormi.

Najlepšie veľké SUV: Škoda, Kia alebo Renault?

Už dlhodobo prinášajú najzaujímavejšie testy Nemci. Výsledkom ich dnešného porovnania je zaujímavé hodnotenie najlepších SUV, ktoré odvezú až 7 osôb. Ponúka najlepšie veľké SUV podľa Nemcov Škoda, Kia alebo Renault? 

Najdrahší Duster má 170 koní: Renault Duster Oroch za 21 000 €!

Najdrahšia Dacia - Duster Oroch za 21 000 eur! Čo dokáže táto novinka postavená na základe Dacie Duster? Minimálne prekvapí konkurenciu. Ne si pripravený na drahú Daciu? Model s cenovkou nad 20 000 eur prichádza!

Renault Captur I: Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného

Renault Captur vznikol v roku 2013 ako odpoveď na trhové zmeny, ktoré favorizovali zrazu SUV a crossovery miesto klasických vozidiel. Svoju porciu na trhu si ukrojil nielen od Meganu, ale aj od Clia a vo svojej druhej generácii úplne nahradil kombi Clio Grandtour.

Test: Renault Captur E-Tech – Plug-in je mestský ideál

Renault Captur je malé vozidlo segmentu B, ktoré patrí do, v súčasnosti, jednej z najpopulárnejších podmnožín trhu. Béčkové SUV sú aktuálne na vrchole záujmu. Nie je sa čomu čudovať, že z trhov vytlačili aj malé MPV-čka.

Renault Austral: revolúcia v ponuke automobilky

Nástupca Renaultu Kadjar bol naozaj dlho očakávaný. Jeho náhrada je tu a volá sa Austral. Je najnovším prírastkom, ktorý automobilka aktuálne odprezentovala. Nový model má byť plnohodnotný nástupca stredne veľkého SUV. Bude tiež musieť zastúpiť aj iné modely a ich karosárske verzie, ktoré z ponuky vypadávajú. Čiastočne ma teda nahradiť aj Talisman, lebo vraj po sedanoch ľudia nebažia.

Renault Express Van je ľudová voľba pre transport

Renaultu nemožno upriež úspech na poli úžitkových vozidiel. Podľa minuloročných štatistík je najpredávanejším Renaultom na Slovensku práve Master. Ale ponuka úžitkových vozidiel je trochu širšia. Najnovšie už nezačína modelom Kangoo, ale pribudol úplne nový model Renaultu Express Van.

Najlacnejšie opancierované auto: ojazdený Renault!

Opancierované autá sú niečím, s čím sa na cestách rozhodne nestretávame každý deň. Niet sa čomu čudovať, sú doménou tých najbohatších ľudí s prestížou. Možno vás občas takéto auto obehne na diaľnici, keď vás predbieha nejaký vysoko postavený štátnik, ani v tejto sfére však nie je pancierovanie štandardom. Nuž a predstavte si, že vás predbehne 12 ročný Renault, asi by ste na pancierovanie ani len nepomysleli. Tento Renault však vie poriadne prekvapiť.

Test: Renault Arkana E-Tech 145 – Ktorá voľba motora je tá vaša?

Automobilka Renault doplnila do portfólia modelu Arkana hybridný pohon. To nie je úplne novinka, lebo o tomto sme písali v lete. Ale teraz sme sa na ňu pozreli trochu hlbšie a zistili či je výhodnejšie siahnuť po full hybridnom ústrojenstve, alebo po štandardnom motore, ktorý má však tiež prídavok vo forme mild-hybridu.

Najraritnejší sériový Renault ako nový!

Takmer všetky svetové automobilky majú alebo mali v portfóliu aspoň jeden model, ktorý bol prelomový a stal sa hotovým bestsellerom. Občas sa však našiel aj model, ktorý bol totálnym prepadákom. Respektíve šlo o skúšku preniknúť do segmentu, o ktorý nebol vtedy až taký záujem. Podobný osud stretol aj Renault Safrane, veľké luxusné auto, ktoré je dnes už skutočnou raritou.

Modernizovaný Renault Trafic je naozaj lepší, nie je to len o maske chladiča

Renault stále ponúka model Trafic aj v osobnej verzii. Tá, ktorá má konkurovať duu Volkswagen Caravelle/Multivan je označená ako Spaceclass. Jeho modernizovaná verzia sa postupne etabluje na trhu a my sme skúsili alternatívu s najvýkonnejším motorom a automatickou prevodovkou.

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.