Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Volkswagen

Test: Volkswagen Passat Alltrack - Ale tento je iný

Obľúbené manažérske auta na Slovensku sú v zásade najmä dve. Je to Škoda Superb a Volkswagen Passat. Nevýhodou týchto áut je, že firemné autoparky sú preplnené bielymi až čiernymi kúskami vo všetkých odtieňoch a v celom spektre sivej. Sú síce elegantné, ale vďaka monochromatickosti svojho lakovania vôbec ničím nevyniknú. A pritom stačí tak málo na zlepšenie rozoznateľnosti na parkovisku.

Volkswagen Polo GTI nadväzuje na úspechy Golfov GTI spred 15 rokov

Volkswagen v rámci faceliftu zapracoval aj na verzii Polo GTI, ktorá má teraz iné tvary, ale hlavne iný motor. Má aj inú a naozaj agresívnu cenovú politiku, ktorá ho robí vynikajúcou kúpou v danej triede malých ostrých hatchbackom. Právom patrí k tomu najostrejšiemu, čo je v daných možnostiach. Nie, ak začnete s GR Yarisom, tak ten je v úplne inej lige.

Combi rýchle ako športiak: Volvo, BMW aj Volkswagen!

Sen mnohých vodičov. Praktické a priestorné auto, ktoré dokáže držať krok s rýchlymi superšportovými mašinami. Realita. Toto sú combi delá, ktoré sa vyrovnajú športiakom!

Volkswagen T-Roc R: Pocket monster za priaznivú cenu

Volkswagen pri dvadsaťročnici svojej divízie R inovoval väčšinu svojich modelov a dal im výkon 235 kW (320 k). Ale jeden rebel ostal bez tejto formy vylepšenia. Tým je T-Roc R, ktorý si necháva agregát s 221 kW (300 k) a pohon všetkých štyroch kolies. Je to recept, ktorý sa ukázal vhodný už pred modernizáciou. Prečo ho meniť?

Test: Volkswagen Multivan T7 - Nový etalón triedy

Predstavenie nového Multivanu siedmej generácie sprevádzali veľmi rozporuplné reakcie. Niektorí sú nadšení a niektorí hovoria, že už to nie je pravý Multivan. Avšak je možno viac pravý ako kedykoľvek doteraz. Je naozaj univerzálnym pracovným, rodinným a voľnočasovým nástrojom.

Test: Volkswagen Arteon R Shooting Brake - Ašpiruje na vrchol, darí sa mu

Volkswagen mal pri predstavení Arteonu jednu zaujímavú ideu. Tento nový model mal nahradiť ešte väčší Phaeton. Ten nedosahoval, vďaka svojmu zameraniu úplne žiarivé predaje a preto voľba menšieho a lacnejšieho auta mohla byť naozaj vhodným kompromisom medzi prémiovejším obsahom ponuky a samotnou cenou.

Volkswagen Amarok: Nový štýl, nová identita, nová spolupráca

Automobilka Volkswagen sa v roku 2010 pustila do segmentu pick-upov, ktorý je obľúbený najmä v Austrálii a Južnej Afrike. Teda, ak vravíme o tejto veľkosti. Svoje nezastupiteľné miesto má aj v USA. Avšak Amarok je bližší aj našim podmienkam. Už od roku 2010, so svojou prvou generáciou, bol. Teraz prichádza jeho druhá generácia, na ktorej Volkswagen spolupracoval s Fordom.

Volkswagen ukázal elektrický sedan ID.Aero, je predzvesťou sériového modelu

O dva roky by sme sa mohli dočkať nového modelu elektrického Volkswagenu. Automobilka pracuje na svojom elektrickom portfóliu už poriadne dlho. Veď ponúka modely ID.3 a ID.4. Len nedávno pribudol model ID.5 a v Amerike sa predáva aj väčší ID.6. Novinka, ktorú automobilka ukázala je koncept s označením ID.Aero.

Volkswagen Arteon R: Prvá jazda s univerzálnym bežcom

Volskwagen Arteon je aktuálne na vrchole ponuky automobilky, čo sa týka nízkych vozidiel. V celkovej sa dá za vrchol považovať Touareg. Model Arteon dostal na začiatku úlohu, ktorá je nezávideniahodná. Má nahradiť Phaeton a priblížiť ho väčšine.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Volkswagen Golf R: 5 zaujímavých faktov

Volkswagen Golf, teda hlavne jeho verzia R víri hladiny mediálnych vôd svojimi zaujímavými charakteristikami. Nedávno tento model získal vylepšenie a dosahuje ešte väčší výkon ako kedykoľvek doteraz. Pri príležitosti dvadsiateho výročia sekcie R dostal Golf o 20 koní viac. Taktiež môže mať o 20 km/h posunutú maximálku, ale 270 km/h s balíkom R Performance nemusí byť vždy využiteľných.

R Days ukázali plnú silu R-kových Volkswagenov

Slovenský importér automobilov Volkswagen pripravil akciu s názvom R days pre novinárov a následne aj pre niektorých zákazníkov. Treba povedať, že tematické dni budú aj u jednotlivých dílerov, kde si môžete ísť vyskúšať R-kové modely aj vy. My sme kvôli eventu skončili v Bachledovej doline, v nádhernom prostredí Belianskych Tatier.

Volkswagen Taigo: Je lepší R-line, či Style? Trojvalec, či štvorvalec?

Volkswagen má našliapnuté na vynikajúcu cestu s novými crossovermi a SUV-čkami. Od najväčšieho Touaregu sa dá postupne prepracovať takmer každou veľkostnou kategóriou až ku malému T–Crossu. Avšak nový model Taigo, aj keď patrí do rovnakej kategórie ako T-Cross, vyčnieva z ponuky tým, že vyzerá ako SUV kupé, čo je teraz veľmi moderná stratégia. Po litrovom trojvalci sme si skúsili aj štvorvalec, ktorý je a aj zostane najvýkonnejšou pohonnou jednotkou v ponuke modelu, teda aspoň v tejto generácii. Akú verziu teda zvoliť? Aký motor je optimálny?

Volkswagen ID. Buzz je elektrické oživenie veľkopriestorovej legendy

Volkswagen ukázal koncept prestavanej klasickej dodávky už v roku 2017, ale chvíľu trvalo, kým sa podarilo dostať ho do sériového stavu. Teraz prišiel čas a ID. Buzz bude reálnym sériovým modelom, ktorý sa na trh dostane už v priebehu tohto roka.

Volkswagen T-Roc: Po modernizácii je od 22 990 €

Volkswagen T-Roc je veľmi úspešným modelom automobilky, ktorý dokáže skĺbiť prednosti SUV a tiež hatchbacku nižšej strednej triedy. Je typickým príkladom ako jemne zvýšené auto môže dosiahnuť obrovskú popularitu. Od roku 2017 sa predalo až 1 000 000 kusov tohto modelu, na našom trhu to bolo 4 000 kusov.

Volkswagen Taigo je dobrý aj s litrovým motorom

Automobilka Volkswagen už pred pár týždňami predstavila malý crossover Taigo. Ak si ho chcete zaradiť, tak je to veľmi jednoduché. Malé autá, SUV, takže ku T-Crossu. Avšak reálnou veľkosťou konkuruje aj o niečo väčším autám. Hatchbacky nižšej strednej triedy sa môžu tiež triasť. Nie triasť kvôli prejavom trojvalcov, ale toho, že im Taigo môže prevziať zákazníkov.

Volkswagen Taigo je dostupné SUV-kupé

Volkswagen uviedol na slovenský trh nové auto, ktoré nemá žiadneho predchodcu. Taigo je vlastne nové SUV s líniami kupé, ktoré rozširuje ponuku crossoverov automobilky. Patrí však jednoznačne do segmentu B, čo znamená medzi malé autá a skôr ako ku Golfu je príbuzný Polu, veľkosťou.

Volkswagen ID.4 GTX chce preniknúť do viac svetov naraz

Volkswagen rozšíril, relatívne nedávno, ponuku modelov jazdiacich na elektrickú energiu o model ID.5. Je to kupé postavené na základe ID.4. Ale práve väčší súrodenec má výbornú pozíciu na to stať sa prvým rodinným elektromobilom, ak o elektrickom aute uvažujete. O to viac to platí pre ostrú verziu GTX s naozaj zaujímavým výkonom.

Test Volkswagen Golf Alltrack: Mimo cestu netreba SUV

Volkswagen Golf ôsmej generácie postupne odhaľuje svoje nové a nové verzie. Po GTI-čkach sa ukázala aj terénnejšie zameraná alternatíva s označením Alltrack. Avšak toto označenie nie je pre Golf, teda skôr kombiverziu Variant, až takou novinkou. Figurovalo už pri minulej generácii modelu a bolo teda jasné, že sa prenesie aj do osmičky.

Test: Volkswagen Golf GTI Clubsport – Pán hothatch

Rok 1976 znamenal zmenu v tom, čo vlastne je športové auto. K tradičným rýchlym vozidlám pribudla nová kategória, kategória hothatchov, ktoré výrazne spopularizoval kategóriu hothatchov. A to znamená, že na predchádzajúce ostrejšie hatcbhacky sa absolútne zabudlo. Kedy ste naposledy počuli o Simce 1100 Ti? Omnoho viac pozornosti mal Renault 5 Alpine, ale aj ten v momente zatienil Golf GTI.

Volkswagen T-Roc má novú tvár, facelift priniesol aj dotykové plochy vnútri

Volkswagen v ostatne dobe chŕli jeden model za druhým a ak nie sú úplne nové, tak sú to modernizované kúsky. To znamená, že aktuálne prichádza aj ďalší modernizovaný model. Konštruktéri a dizajnéri automobilky vylepšili aj crossover T-Roc.

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.