Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Volkswagen

Volkswagen Golf R: 5 zaujímavých faktov

Volkswagen Golf, teda hlavne jeho verzia R víri hladiny mediálnych vôd svojimi zaujímavými charakteristikami. Nedávno tento model získal vylepšenie a dosahuje ešte väčší výkon ako kedykoľvek doteraz. Pri príležitosti dvadsiateho výročia sekcie R dostal Golf o 20 koní viac. Taktiež môže mať o 20 km/h posunutú maximálku, ale 270 km/h s balíkom R Performance nemusí byť vždy využiteľných.

Volkswagen Taigo: Je lepší R-line, či Style? Trojvalec, či štvorvalec?

Volkswagen má našliapnuté na vynikajúcu cestu s novými crossovermi a SUV-čkami. Od najväčšieho Touaregu sa dá postupne prepracovať takmer každou veľkostnou kategóriou až ku malému T–Crossu. Avšak nový model Taigo, aj keď patrí do rovnakej kategórie ako T-Cross, vyčnieva z ponuky tým, že vyzerá ako SUV kupé, čo je teraz veľmi moderná stratégia. Po litrovom trojvalci sme si skúsili aj štvorvalec, ktorý je a aj zostane najvýkonnejšou pohonnou jednotkou v ponuke modelu, teda aspoň v tejto generácii. Akú verziu teda zvoliť? Aký motor je optimálny?

Volkswagen ID. Buzz je elektrické oživenie veľkopriestorovej legendy

Volkswagen ukázal koncept prestavanej klasickej dodávky už v roku 2017, ale chvíľu trvalo, kým sa podarilo dostať ho do sériového stavu. Teraz prišiel čas a ID. Buzz bude reálnym sériovým modelom, ktorý sa na trh dostane už v priebehu tohto roka.

Volkswagen T-Roc: Po modernizácii je od 22 990 €

Volkswagen T-Roc je veľmi úspešným modelom automobilky, ktorý dokáže skĺbiť prednosti SUV a tiež hatchbacku nižšej strednej triedy. Je typickým príkladom ako jemne zvýšené auto môže dosiahnuť obrovskú popularitu. Od roku 2017 sa predalo až 1 000 000 kusov tohto modelu, na našom trhu to bolo 4 000 kusov.

Volkswagen Taigo je dobrý aj s litrovým motorom

Automobilka Volkswagen už pred pár týždňami predstavila malý crossover Taigo. Ak si ho chcete zaradiť, tak je to veľmi jednoduché. Malé autá, SUV, takže ku T-Crossu. Avšak reálnou veľkosťou konkuruje aj o niečo väčším autám. Hatchbacky nižšej strednej triedy sa môžu tiež triasť. Nie triasť kvôli prejavom trojvalcov, ale toho, že im Taigo môže prevziať zákazníkov.

Volkswagen Taigo je dostupné SUV-kupé

Volkswagen uviedol na slovenský trh nové auto, ktoré nemá žiadneho predchodcu. Taigo je vlastne nové SUV s líniami kupé, ktoré rozširuje ponuku crossoverov automobilky. Patrí však jednoznačne do segmentu B, čo znamená medzi malé autá a skôr ako ku Golfu je príbuzný Polu, veľkosťou.

Volkswagen ID.4 GTX chce preniknúť do viac svetov naraz

Volkswagen rozšíril, relatívne nedávno, ponuku modelov jazdiacich na elektrickú energiu o model ID.5. Je to kupé postavené na základe ID.4. Ale práve väčší súrodenec má výbornú pozíciu na to stať sa prvým rodinným elektromobilom, ak o elektrickom aute uvažujete. O to viac to platí pre ostrú verziu GTX s naozaj zaujímavým výkonom.

Volkswagen T-Roc má novú tvár, facelift priniesol aj dotykové plochy vnútri

Volkswagen v ostatne dobe chŕli jeden model za druhým a ak nie sú úplne nové, tak sú to modernizované kúsky. To znamená, že aktuálne prichádza aj ďalší modernizovaný model. Konštruktéri a dizajnéri automobilky vylepšili aj crossover T-Roc.

Volkswagen pridáva ID.5 ku svojim elektromobilom, je to SUV kupé

Volkswagen postupne rozširuje ponuku elektromobilov aj v Európe. Nie, ID.6, sedemmiestny kúsok neprichádza, prichádza ID.5, ktorý je štýlovejšou alternatívou ku ID.4. Bude tak tretím modelom, ktorý nemecká automobilka aktuálne ponúka v sérii ID.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Volkswagen Polo dostal facelift, čo prináša nové?

Volkswagen Polo je pre automobilku stále veľmi dôležitým vozidlom. V ostatnej dobe mu síce na krk dýcha nielen T-Cross, ale čiastočne aj T-Roc a onedlho sa na trhu objaví aj nový model malého SUV kupé Taigo.  Je zaujímavosťou, že okrem TGI sa všekty Polá pre Slovensko budú robiť v Južnej Afrike.

Volkswagen Tiguan e-Hybrid s plug-in hybridom je aj rýchly, má režim GTE

Volkswagen nedávno inovoval jeden zo svojich naozaj dôležitých modelov, Tiguan. Modernizácia priniesla veľa vylepšení, ale podstata auta stále ostáva rovnaká. Je tradičný zástupca segmentu C a sekcie SUV. Bude v ponuke aj ako predĺžený Allspace, avšak my sme sa pozreli na krátku verziu.

Volkswagen Taigo mieri na Slovensko, čo má v základe?

Volkswagen Taigo je rozšírením ponuky SUV značky Volkswagen. Veľkostne sa radí miedzi T-Roc a T-Cross, čím vypĺňa síce malú, ale predsa medzeru. Oproti týmto dvom má však karosériu SUV-kupé, čo znamená, že zadné dvere batožinového priestoru sú väčšie a prístup cez ne je jednoduchší.

Volkswagen ukázal veľmi milý koncept ID.Life

Volkswagen postupne rozširuje svoje portfólio elektrických vozidiel. Vlastne už teraz má celkom silnú dvojicu aj v Európe. Veď ID.3 a ID.4 majú hneď niekoľko verzií a ponúkajú aj slušné dojazdy. Volkswagen e-Crafter teraz nechám samostatne bokom. Ale automobilka predstavuje aj koncepty ako by moli elektromobily vyzerať v budúcnosti.

Volkswagen Golf: Pozrite si jednotlivé generácie v inzerátoch

Ak niekto hovorí o nižšej strednej triede, tak má na mysli, väčšinou, auto na štýl Volkswagenu Golf. V Nemecku stále existujú regióny, kde segmentu C nepovedia inak ako Golfklasse. O tom, že tento úspešný automobil zmenil celý trh nie je treba pochybovať. A to stále nie sme pri tom, že stál pri zrode samostatnej sekcie trhu hothatchov.

Volkswagen ID.4 GTX je vlasne GTI, ale elektrické a s bubnovými brzdami vzadu

Zosumarizujme si to hneď na začiatku. Keď je niektorá verzia Volkswagenu s benzínovým motorom ostrjšia, je to GTI. Keď je naftová, tak GTD. Pre plug-in hybridy má ostrejšie naladenie, či skôr vyšší výkon, označenie GTE. A teraz sa do GT sekcie pridáva GTX, v prípade elektrického modelu ID.4. V minulosti však označenie GTX niesla, na niektorých trhoch Jetta, či Scirocco.

Volkswagen vylepšil svoj malý model Polo, naftu nehľadajte

Volkswagen Polo nie je najmenší model značky, veď predsa existuje aj up!, ale rozhodne má Polo väčší záber zákazníkov. Súčasná generácia je na trhu už tak dlho, že si zaslúži facelift. Vie to aj automobilka, tak pripravila nové detaily auta, ktoré viac pripomínajú väčší Golf.

Volkswagen Golf 8 zlodeji neukradnú

V roku 2016 médiami otriasla správa, že na krádež miliónov áut koncernu Volkswagen stačí len notebook a rádio. Neskôr výrobca čelil ďalšiemu bezpečnostnému problému. Aj toto sú kauzy koncernu. Bezpečnostné prešľapy sú preč. Nový VW Golf prichádza s bezkonkurenčnou mierou ochrany voči ukradnutiu. Len 6 z 360 áut v teste nebolo možné ukradnúť! Všetky výsledky ADAC testovania v prílohe.

Volkswagen začína predávať Arteon aj ako kombi, ceny sú poriadne divné

Volkswagen rozposlal tlačové správy a cenníky k inovovanému Arteonu. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby si pozrieme len základnú cenu a porovnáme tú. Tam je všetko v poriadku, ale nasledujú sekcie, ktoré sú trochu nepochopiteľné.

Volkswagen Tiguan obliekol nové šaty, vyzerá viac ako Golf

Nová tvár menších modelov Volkswagenu, s ktorou prišiel Golf sa postupne bude dostávať na ďalšie modely. Svoju pozíciu v tejto stratégii dostal aj inovovaný Tiguan. Facelift však prináša viac noviniek ako len zmeny tváre.

Volkswagen radí: Užitočné triky fungovania hlavných systémov

Ako parkovať bez stresu? Čo všetko dokáže parkovací asistent? Ako otvoriť auto s nákupom v rukách? Tieto a ďalšie otázky ti zodpovedie séria užitočných rád, ktoré prináša Volkswagen Slovensko. Sleduj zrozumiteľné videá v slovenskom jazyku. Všetko dôležité sa dozvieš za pár minút. Niektoré triky zaručene nepoznáš! 

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.