Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda
Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Volkswagen

Test: Volkswagen Passat Variant - Zachovanie rodu manažérov

Volkswagen má v ponuke modelu Passat už pekne dlho a podarilo sa mu z neho predať až 34 miliónov kusov. Je to vlastne druhý najpredávanejší Volkswagen po Golfe a preto nie je prekvapenie, že sa dostáva aj do deviatej generácie. Má to však niektoré obmedzenia. Už bude dostupný iba s karosériou kombi a už tradičným označením Variant.

Volkswagen California T7 je univerzálny a denne použiteľný

Volkswagen California začal byť pojem v generácii Transporteru T3, ktorá prvýkrát predstavila toto vozidlo s kooperujúcou Westfaliou. Odvtedy sa objavuje v každej generácii a je neoddeliteľnou súčasťou modelovej ponuky. Na verziu T7 California sme ale museli čakať trochu dlhšie a bola oznámená veľmi podareným konceptom. Rovnako ako bol podarený koncept je podarená aj sériová verzia, ktorú sme si mohli pozrieť naživo.

Test: Volkswagen Tiguan Elegance TSI - Ľudová voľba za 45-tisíc

Automobilka Volskwagen nedávno predstavila už tretiu generáciu modelu Tiguan, ktorá na náš trh prichádza práve teraz a postupne sa začne objavovať na našich cestách. Tiguan prešiel určitými zmenami a aj napriek zmenšeniu celkovej dĺžky prináša vnútri viac priestoru. No a v zálohe má aj rozumnú cenu. Čítate správne, 45 000 je rozumná cena.

Jazda na black-on-black Volkswagene Touareg: Nenápadnosť vonku, ale luxus vnútri

Určite si pamätáte, že nedávno sme testovali Volkswagen Touareg červenej farby, s ostrými chrómovými lištami. Lenže takáto konfigurácia je určená iba pre hraničnú skupinu zákazníkov. Na krátkej trase sme sa teda pozreli čo prináša z pohľadu vodiča a pocitu kombinácia hodná nejedného hiphopového videa. Čierno-čierny Touareg je horší na údržbu, ale univerzálnejší a menej nápadný.

Test: Volkswagen Amarok PanAmericana - Útok na vrchol rebríčka

Volkswagen sa do sveta pick-upov vrhol s modelom Amarok, ktorý teraz prichádza v druhej generácii. Už prvá bola výborná a to najmä po facelifte, ktorý dvojlitrový agregát vymenil za trojlitrový so šiestimi valcami. Ale vtedy nebola iná možnosť. Aktuálne je ponuka omnoho bohatšia a okrem viacerých výbav nový Amarok narukoval do boja o zákazníka s viacerými agregátmi.

Pozreli sme sa do fabriky Volkswagenu, presnejšie tam, kde autá kontrolujú a analyzujú

Najväčší zamestnávateľ ľudí na Slovensku je bratislavská fabrika Volkswagenu, ktorá píše svoju tradíciu už dlhé roky. My sme sa boli pozrieť do jej Centra analýz kvôli odštartovaniu výroby deviatej generácie Volkswagenu Passat, už iba s karosériou kombi Variant. Len pre pripomenutie, tento rok je 33 rokov odvtedy, čo sa začala vyrábať v tomto závode tretia generácia modelu.

Test: Volkswagen Touran TSI - Rozum vyhráva

Nemecký Volkswagen naskočil na éru MPV relatívne neskoro, ale aj napriek tomu sa Touran stal synonymom rodinného vozidla už pri svojom predstavení. Aktuálne máme na trhu stále generáciu s číselným označením 2 a predstavením v roku 2015. Touran samozrejme odvtedy prešiel výraznými zmenami, ale praktickosť a každodenná použiteľnosť ostali zachované. Je to jedno z najlepších obstavaní priestoru na dĺžke 4,6 m.

Aj Volkswagen ID.Buzz dostane svoju verziu GTX, bude mať 2 veľkosti

Volkswagen postupne rozširuje svoju modelovú ponuku vozidiel GTX, čo sú vlastne ostrejšie autá na elektrickú energiu. Po úpravách ID.4 GTX a predstavení ID3 GTX a ID.7 GTX Tourer prišiel rad na najväčšieho v ponuke. Aj dodávkovo vyzerajúci ID.Buzz bude mať dynamickejšie ladenú verziu GTX so všetkým, čo k tomu patrí.

Volkswagen už má modely GTX aj pre ID.3 a ID.7

Volkswagen má vo zvyku, že väčšina vozidiel má aj ostrejšie alternatívy. Je tomu tak pri Golfe, ale aj pri elektrických mašinách. Veď ID.4 a ID.5 už tieto verzie majú a dokonca ich majú v prevedení s vyššími výkonmi. Ale ID.7 a ID.3 na výkonnejšie alternatívy len čakali. A dočkali sa. Oba modely budú mať svoju vlastnú športovú verziu a môžu byť celkom ostré. Veď budú mať na to výkon, upravený podvozok, ale aj zmenený vzhľad.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Volkswagen Polo Robust je odpoveď na farmárske požiadavky

Volkswagen ukázal svoju víziu pracovného vozidla na farmu. Nie, Amarok bol predstavený už dávnejšie, na farme stále svoje slovo môže mať aj základná verzia Volkswagenu Touareg, ale ak farmár potrebuje niečo menšie, môže siahnuť po modeli Volskwagen Polo Robust. Presne takáto požiadavka bola na trhu v Brazílii a automobilka jej vyhovela. U nás, celkom logicky, takéto auto priestor mať nebude. Veď by si ho nikto nekúpil, sme príliš zhýčkaní.

Test: Volkswagen Touareg R-line - malé kroky, ale o to lepší celok

Nie je to tak dávno, čo Volkswagen Touareg prešiel modernizáciou a teraz je lepší ako kedykoľvek predtým. Prináša niektoré zásadné vylepšenia, ale zároveň jemné retuše dizajnu. Aj keď sa to nezdá, na svoje si prišiel aj interiér. A ak sa vám nepáči nová maska s prepojením vonkajšieho konca svetlometov a spodného pásu, tak máte stále možnosť zvoliť si aj predchádzajúcu, pôvodnú verziu v základnom stupni výbavy.

Volkswagen ID.7 konečne ukázal praktickejšie kombi

Volkswagen ID.7 postúpi smerom, ktorý automobilka avizovala už dávnejšie. Ponuka sa rozšíri o novú praktickejšiu karosériou kombi s názvom Tourer, ale tiež o nové verzie s väčším dojazdom a označovaním ako mobilné telefóny. Motor pritom ostane stále ten istý ako v pôvodnom liftbacku.

Vylepšený Volkswagen Golf: Dízle žijú ďalej, Alltrack nie

Sme stále v situácii, že crossovery postupne atakujú pozície predajov bežných vozidiel, ktoré majú tradičnejšie karosérie. Deje sa to aj v segmente C, do ktorého patrí Volskwagen Golf, ale aj napriek tomu je Golf stále výrazne dôležitý model, prispievajúci k úspechom automobilky. Preto je dôležité udržiavať ho v dobrej kondícii a aj z toho dôvodu, v polovici životného cyklu, prichádza modernizácia. Modernizácia prináša technické novinky, ale aj vylepšenia vzhľadu.

Volkswagen ID.7: konečne prichádza nízky elektromobil od Volkswagenu

Volkswagen so svojou platformou MEB múti vody už dlhšie, ale až teraz prichádza konečne nízke auto využívajúce tieto základy. Nový model Volkswagen ID.7 je náhradou za Arteon, prípadne aj za Passat vo forme sedanu. To znamená, že musí presvedčiť zákazníkov na kúpu práve takéhoto štýlu vozidla. Veď väčšina majiteľov Passatu bola zameraná najmä na nízku spotrebu a dojazd. Presne toto by mal ponúknuť aj nový Volkswagen ID.7, ale s úplne iným palivom.

Volkswagen Golf GTI: Umelá inteligencia v autách je tu!

Nemci v Las Vegas prekvapili oficiálnou integráciou ChatGPT do Vokswagenu. Pozor, nepozeráš sa na koncept, ani skúšobnú verziu! Golf GTI bude prvé auto s AI. Umelá inteligencia v autách je tu! 

Volkswagen Passat sa vracia iba ako kombi, koľko stojí?

Volkswagen Passat už videl určite každý a určite každý sa s ním stretol a to nie je všetko. Každému musel byť aj v určitej fáze života odporučený ako optimálne auto na kúpu, či už ako prvé vozidlo, alebo celkovo. Aktuálna situácia je taká, že na trh prichádza už deviata generácia. Tu však treba zbystriť, lebo deviata generácia je úplne nová. Nie je to teda ako keď zo šiestej prešiel Passat do siedmej generácie a bol to vlastne len hĺbkový štýl modernizácie. Toto je úplne nové auto, ktoré dokáže ukázať najnovšie technológie.

Nový Volkswagen Tiguan je tu, už základ 29 990 € má bohatú výbavu

Na našom trhu sa konečne objavil nový Volskwagen Tiguan a to nielen v fyzickej forme, ale aj v cenníkoch. Je to vozidlo postavené na vylepšenej platforme, disponujúce novými možnosťami pod kapotou a tiež v ponuke výbavy. Je moderný, svieži a zároveň aj relatívne dostupný, vzhľadom na aktuálne ceny motorových vozidiel.

Volkswagen ID.4 a ID.5 idú vpred, dostali dôležité vylepšenia

Volkswagen ID.4 a ID.5 sú dôležitými zástupcami trhu, ktorí majú neodškriepiteľné miesto v predajných číslach elektrických vozidiel. Sú to vozidlá postavené na platforme MEB, ale majú trochu odlišnú karosériu. Kým predná časť sa môže podobať a mení sa len nárazník, zadná časť je tým výrazným rozdielom. ID.4 je SUV a ID.5 je SUV kupé. A ako beží čas, postupne Volkswagen zapracúva mnohé vylepšenia priamo do nových modelových rokov. Jedno také zásadnejšie prichádza aktuálne.

Je Volkswagen Golf GTI stále legenda?

Vznik hothatchov je akosi tradične spätý s Volkswagenom Golf GTI. Je to auto, ktoré minimálne ostré hatchbacky natoľko spopularizovalo, že sa stali pojmom a vlastne ich jednu dobu chcel mať každý vo svojom portfóliu. Táto doba už zjavne odišla, ale Volkswagen sa stále drží zubami nechtami a aj ôsma generácia vie ponúknuť Golf GTI na úrovni a zjavne aj na vrchole triedy.

Pozreli sme si ako prebieha servisná prehliadka vozidiel Volkswagen

Jednou z výrazných výhodou elektrických vozidiel má byť jednoduchšia servisná údržba ako v prípade spaľovacích motorov. Je to presne tak, lebo netreba meniť olej. Automobilka Volskwagen nám ukázala, ako prebieha servis elektrických vozidiel na bežnej úrovni. A tiež ukázala niekoľko náhľadov do budúcnosti.

Najčítanejšie

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.