Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Citroen

Citroën ë-Spacetourer: Aký je rozdiel oproti ë-Jumpy?

Citroën má aktuálne v ponuke viacero elektrických dodávkových vozidiel. Niektoré však nie sú dodávkové v pravom zmysle slova a sú skôr MPVéčkami. Práve tieto autá sú veľmi príjemným a tichým spoločníkom na cestách  pre posádku s viacerými pasažiermi. Lenže otázka znie, ktoré vybrať. Veď v ponuke je tak ë-Jumpy ako aj ë-Spacetourer. A oba môžu vyzerať až príliš rovnako. Aké sú teda medzi nimi rozdiely?

Citroën predviedol ako vylepšil model C5 Aircross

Aj keď sa to nezdá, tak je tu s nami Citroën C5 Aircross už od roku 2018. To znamená, že aktuálne prichádza čas na jeho oživenie vo forme modernizácie. Facelift prichádza s niekoľkými, hlavne vizuálnymi, novinkami, ktoré doteraz boli inak a sú dôsledkom meniaceho sa trhu. Vlastne je to práve trh a reakcia naň v podobe tohto SUV, ktorý odstránil klasický sedan a kombi C5. Návrat ku týmto karosériám nepredstavuje ani crossover C5 X.

Citroën C4 II. generácie: Aký je a na čo si dať pri kúpe pozor?

Pri automobilke Citroën je charakteristický výrazný vzhľad. To však platí teraz, pred 10 rokmi, kedy sa v ponuke objavila druhá generácia modelu C4 to tak nebolo. Tvary boli skôr pekné, ale, na pomery automobilky, príliš konzervatívne. Jasné, časti trhu to vyhovovalo, ale niektorí proste čakali viac odviazaných dizajnérov.

Citroën C4 PureTech 155 je najvýkonnejší C4 súčasnosti, nechce však byť hot

Citroën C4 je naozaj podarené auto, o čom sme sa presvedčili aj pri teste. Ponúka celkom širokú paletu druhov paliva, ktoré spaľuje. Okrem klasického benzínu a nafty má v ponuke aj elektrickú energiu. Avšak najvýkonnejší nie je elektromobil, ale benzínový spaľovací motor.

Citroën Berlingo II: Aký je a na čo si dať pri kúpe jazdeného pozor?

Preprava tovaru cez týždeň a rodiny cez víkend bola záležitosťou kombi. Až potom sa postupne začali objavovať MPV. Ale tie stále neboli úplne perfektne variabilné. Tak vznikli odvodeniny od menších užitkových vozidiel. Citroën už skúšal osobnú verziu s modelom C15, podobne ako SEAT s Incou, ale to stále bol len kompromis. Reálne použiteľné auto prišlo až s modelom Berlingo. To začalo novú kategóriu, ktorá je na trhu dodnes a je stále populárnejšou.

Citroën Berlingo prichádza s najpríťažlivejšou verziou Rip Curl

Citroën Berlingo je bez rozmýšľania jedným z najuniverzálnejších a zároveň napredávanejších áut, ktoré francúzska automobilka ponúka. Ale má niekedy až príliš pracovný ráz. Aj napriek detailom, ktoré sa snažia o opak je to stále realita. Túto hladinu by mohla rozčeriť verzia Rip Curl.

Citroën C3 Picasso: Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe

Nie vždy bol svet opantaný fenoménom vo forme SUV. V roku 1996 sa Renault s Megane Scenic rozbehol na cestu, na ktorú sa pridali aj ostatní výrobcovia. MPV už neboli len obrovské, ale prenikli aj do nižších tried a boom bol približne rovnaký ako teraz zažívajú terénne vyzerajúce verzie. Tieto karosérie sa v Európe dostali aj do segmentu B, čiže medzi malé autá.

Citroën C4 bude mať štýl SUV kupé a aj elektrický pohon

V Citroëne je to vždy inak. Popri klasickom hatchbacku C4 vznikol pár rokov dozadu model C4 Cactus. Ten potom ako crossover nahradil aj hatchback. Ale teraz prichádza C4, ktorá znova nahradí oba modely. A nebude úplne štandardným autom.

Citroën C5 (RD/TD): Aký je a na čo si dať pri kúpe pozor

Automobilka Citroën v roku 2001 nahradila Xantiu novým modelom, ktorý bol väčší a už mal označenie z nového systému. C5 čiastočne nahradila aj XM, ale ten si na svoju plnohodnotnú náhradu počkal až do príchodu C6. V roku 2008 francúzka automobilka ukázala druhú generáciu C5, na ktorú sa pozrieme.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Citroën C3 WRC a jeho testovanie v Portugalsku

Citroën nadväzuje na prvú sériu snímok svojho nového súťažného špeciálu novou sadou záberov ponúkajúcim nový pohľad na vozidlo, ktorý vychádza z tretej generácie modelu Citroën C3.

Citroen Aircross nechtiac odhalený! Prvé neoficiálne FOTO!

Citroen prišiel pred pár dňami s nejasnými informáciami ohľadom pripravovanej novinky, ktorej hovorí Aircross. Pre znalcov ide možno o niečo známe, francúzska automobilka totiž s prívlastkom Aircross už dlhšiu dobu predáva upravené vozy C3 a C4. Ide o decentnú terénnejšiu úpravu sériových verzií, taká C4 Aircross je v podstate Mitsubishi ASX. Nový Aircross mal byť tajomným automobilom, no omylom unikla prvá fotografia, ktorá všetky tajnosti hádže do koša. Plánovaná premiéra auta je 8. apríla, vy si ho môžete pozrieť už dnes.

Citroën C1 Urban Ride, menší Cactus. O jeho osude rozhodne hlasovanie!

Francúzska automobilka Citroën spravila so svojim modelom C4 Cactus malú dieru do európskeho automobilového trhu. Zariskovala a priniesla netradičné, odvážne a extravagantné auto. Risk sa zdá vyplatil, aj na našich cestách môžete stretnúť Cactus v pomerne vysokom počte. To dodalo žabožrútom odvahu experimentovať ďalej a preto sa nám na autosalóne v Paríži predstavil koncept C1 Urban Ride.

Citroën C4 Cactus, najextravagantnejšie SUV na trhu!

Citroën, tradičný predstaviteľ francúzskych automobilov mal vždy mnoho prívržencov, no možno ešte viac odporcov. V dávnej minulosti automobilka rada vsádzala na netradičné automobily, s ktorými sa nebála riskovať. Po niekoľkoročnom vývoji sa však upokojila, začala prinášať konzervatívnejšie, no stále zaujímavé modely. Teraz prišiel Citroën s niečím, čo vás zaujme hneď na prvý pohľad. A vlastne aj na druhý, aj na tretí. Citroën C4 Cactus je totiž nemožné prehliadnuť.

Citroen GT

Fajnové autíčko v uliciach Londýna..

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.