Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Citroen

Test: Citroën C5 Aircross PHEV - Choďte a využívajte nabíjanie

Model Citroën C5 Aircross už prešiel faceliftom a prichádza s novou tvárou a niektorými novými detailami, ktoré ho odlišujú od svojho predchodcu. Nie sú to však len dizajnové prvky, ale aj zmeny usporiadania interiéru. To zásadné však ostalo stále rovnaké a ponuka motorov prechádza nezmenená, rovnako ako prichádza nezmenená variabilita interiéru.

Citroën C4 stále predvádza použiteľnosť nafty

Francúzska automobilka Citroën v ostatnej dobe tlačí dopredu samé elektrické vozidlá. Avšak nezabúda ani na štandardné spaľovacie agregáty, ktoré ponúka, okrem väčších modelov, v každom jednom vozidle. Napríklad model C4 prichádza nielen s benzínovými motormi, ale dokáže ponúknuť aj na tú alternatívu pre tých, ktorí jazdia naozaj veľa.

Test: Citroën C5 X PHEV - Hlavne nezvykle a komfortne

Automobilka Citroën spravila jeden zásadný krok a do Európy, čiže aj na náš trh, priviezla model C5 X. Patrí do strednej triedy, ktorá je nazývaná aj segmentom D a tróni veľkostne na jej vrchole. Síce sa má porovnávať s Mercedesom triedy C, ale veľkostne je ďaleko nad ním a skôr vnútorným priestorom konkuruje triede E. Ale to aj Superb, ktorý je priamym a konvenčnejším konkurentom.

Citroën ë-Berlingo: Pomaly ďalej zájdeš, doslova

Prvá správa znela hrozivo. Citroën Berlingo už nebude mať spaľovacie motory a bude iba elektrický. Nakoniec sa to vykryštalizovalo do úplne inej situácie a Berlingo je stále dostupné so spaľovacími motormi, ale otypované ako úžitkové vozidlo so vstavanou mrežou. Osobné bez mreže môže byť vlastne iba elektrické ë-Berlingo so štylizovaným písmenom ë v názve. My sme si ho vyskúšali a zistili ako je to s dojazdami a spotrebami.

Citroën C5 X PureTech 180: Pohodlie sa vracia v plnej sile

Francúzska automobilka Citroën nadviazala na svoju tradíciu veľkých sedanov, ktoré šokovali svet. XM a C6 sú síce minulosťou, ale aktuálne prichádza s modelom C5 X, ktorý je akýmsi crossoverom medzi štandardným sedanom, liftbackom, ale aj športovo-úžitkovým vozidlom SUV.

Citroën ë-C4 stále ukazuje svetlú stránku elektromobility

Aký je základný stavebný prvok elektromobility na Slovensku? Dalo by sa povedať, že to je Dacia Spring. Avšak aj tu treba brať tvrdenie celkom s nadhľadom, pretože Spring má veľmi špecificky určenú klientelu. Omnoho použiteľnejšie je vozidlo, ktoré stojí síce dvakrát toľko, ale ponúka adekvátne viac. Takým je Citroën ë-C4.

Citroën C4 X: Zvláštny sedan príde aj k nám

Automobilka Citroën sa vracia do svojej avantgardnej podoby úplne s plnou paľbou a predvádza nové modely. Prvou, alebo jednou z prvých avantgardných lastovičiek bol Citroën C4, ktorý teraz dostane brata s inou karosériou. Nie, nebude to kombi, čo by zase bolo celkom fajn, bude to verzia C4 X.

Citroën ë-Spacetourer: Aký je rozdiel oproti ë-Jumpy?

Citroën má aktuálne v ponuke viacero elektrických dodávkových vozidiel. Niektoré však nie sú dodávkové v pravom zmysle slova a sú skôr MPVéčkami. Práve tieto autá sú veľmi príjemným a tichým spoločníkom na cestách  pre posádku s viacerými pasažiermi. Lenže otázka znie, ktoré vybrať. Veď v ponuke je tak ë-Jumpy ako aj ë-Spacetourer. A oba môžu vyzerať až príliš rovnako. Aké sú teda medzi nimi rozdiely?

Najdrahší Citroën C5, jazdenka za takmer 20 000 €!

Dnešná doba plná znižovania emisií a elektrifikácie sa už s najväčšou pravdepodobnosťou nezmení. Marketingovo sa elektromobily na nás vrhajú z každej strany, nedá sa pred tým utiecť. A pritom tvoria len mizivé percento predajov automobiliek. Tie však vedia, čo od nich politika vyžaduje. Čím nižšie emisie, tomu sa podriaďuje aj portfólio jednotlivých spoločností. No a preto sa stávajú populárne aj autá, ktoré kedysi takmer nikto nechcel.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Citroën predviedol ako vylepšil model C5 Aircross

Aj keď sa to nezdá, tak je tu s nami Citroën C5 Aircross už od roku 2018. To znamená, že aktuálne prichádza čas na jeho oživenie vo forme modernizácie. Facelift prichádza s niekoľkými, hlavne vizuálnymi, novinkami, ktoré doteraz boli inak a sú dôsledkom meniaceho sa trhu. Vlastne je to práve trh a reakcia naň v podobe tohto SUV, ktorý odstránil klasický sedan a kombi C5. Návrat ku týmto karosériám nepredstavuje ani crossover C5 X.

Citroën C4 II. generácie: Aký je a na čo si dať pri kúpe pozor?

Pri automobilke Citroën je charakteristický výrazný vzhľad. To však platí teraz, pred 10 rokmi, kedy sa v ponuke objavila druhá generácia modelu C4 to tak nebolo. Tvary boli skôr pekné, ale, na pomery automobilky, príliš konzervatívne. Jasné, časti trhu to vyhovovalo, ale niektorí proste čakali viac odviazaných dizajnérov.

Elektrický Citroën ë-Jumpy: Ideálny mestský bus

Automobilka Citroën čerpá z korporátneho know-how a ponúka aj elektrickú verziu svojho úžitkového auta Jumpy. Má už tradičné označenie ë-Jumpy. A využíva podobné princípy ako rovnaké modely od Peugeotu, Oplu a Fiatu.

Test: Citroën C3 Aircross – Tvoja tvár vôbec neznie povedome

O tom, že MPV, aj tie malé odchádzajú v prospech SUV a crossoverov asi netreba hovoriť. Toto sa stalo aj v prípade Citroënu a jeho C3 Picasso. Uvoľnilo miesto novej hviezde C3 Aircross. A zjavne to bol dobrý ťah, keďže sa v plnej sile vracia tento model s faceliftom, ktorý z neho robí úplne inak vyzerajúce auto. Teda pri pohľade spredu.

Citroën C4 PureTech 155 je najvýkonnejší C4 súčasnosti, nechce však byť hot

Citroën C4 je naozaj podarené auto, o čom sme sa presvedčili aj pri teste. Ponúka celkom širokú paletu druhov paliva, ktoré spaľuje. Okrem klasického benzínu a nafty má v ponuke aj elektrickú energiu. Avšak najvýkonnejší nie je elektromobil, ale benzínový spaľovací motor.

Kačky (Citroën 2CV) obsadili hrad Modrý kameň

Minulý víkend nebol len o leteckých dňoch na základni v Kuchyni. Bol už tradičným zavŕšením školských prázdnin, kedy má každoročný termín zraz Citroënov 2CV. Tento je putovný a každý rok je v inej časti Slovenska. Tento rok sa uskutočnil v okolí Veľkého Krtíša.

Test: Citroën ë-C4 – Elektrický život na úrovni

Kam speje automobilový priemysel? Sú naozaj elektromobily odpoveďou? Na toto sa ťažko odpovedá. Ale jedno je jasné. Vývoj zabezpečil to, že s elektromobilmi sa dá stále dôstojnejšie žiť. Nie je to len o veľkej kapacite batérie, ale aj o rýchlom nabíjaní. A práve Citroën ë-C4 je naozaj príjemným vozidlom aj vďaka tomuto.

Ideálnym rodinným autom môže byť aj Citroën Berlingo

Trend v súčasnej ponuke automobiliek je celkom jasný. SUV a crossovery postupne vytláčajú ešte nedávno obľúbené MPV a kombi. A nie je tomu inak ani v prípade Citroënu. Model C4 Spacetourer má už oklieštenú ponuku v prospech C5 Aircross, ale niekto stále uprednostňuje viac praktickosti pred imidžom. Pre takých je určený model Berlingo, ktorý je vlastne napojený na úžitkovú ponuku.

Kam zaradiť úplne nový Citroën C5X? Je to auto budúcnosti?

Francúzska automobilka predstavila nový model s názvom C5X. A je naozaj ťažké ho zaradiť. Najlepším slovom je crossover, lebo kombinuje viaceré štýly karosérie, ale nie je to crossover v zmysle, v akom sa používa bežne. Nie je to úplne SUV, ale do tejto rovnice kombinuje aj sedan a kombi.

Ako jazdí Citroën C5 Aircross s plug-in hybridom?

Citroën sa podujal na návrat ku komfortným technológiám a jedným zo zástupcov tohto trendu automobilky je aj model C5 Aircross. Je pravda, že už s pôvodným C5 nemá veľa spoločného, ale je výraznou osobnosťou na trhu SUV, či skôr crossoverov.

Test: Citroën C4 – Návrat komfortnej avantgardy

Automobilka Citroën má zaujímavú históriu modelu C4. Najskôr to bol, ako nástupca Xsary ten automobil, ktorý stavil na volant s pevným stredom. Potom sa z neho stal absolútne bežný a dobrý hatchback a následne sa transformoval na vlne crossoverov na C4 Cactus. Ale to, čo prišlo aktuálne je celkom šokujúce a tak avantgardné ako sa na Citroën patrí.

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.